Jump to content


vichemicsklep

Member Since 30 Jul 2022
Offline Last Active 30 Nov 2022 18:00
-----

Topics I've Started

Metanol techniczny

30 November 2022 - 18:04

Metanol techniczny pojawia się jako bezbarwna, dość lotna ciecz o lekko słodkim, ostrym zapachu, takim jak alkohol etylowy . Całkowicie miesza się z wodą . Opary są nieco cięższe od powietrza i mogą przemieścić się na pewną odległość do źródła zapłonu i spowodować cofnięcie się płomienia. Każde nagromadzenie oparów w przestrzeniach zamkniętych, takich jak budynki lub kanały ściekowe, może wybuchnąć w przypadku zapalenia. Stosowany do produkcji chemikaliów, do usuwania wody z paliw samochodowych i lotniczych, jako rozpuszczalnik do farb i tworzyw sztucznych oraz jako składnik wielu różnych produktów.

 

Methanol.png


Kwas mrówkowy

02 November 2022 - 14:52

Kwas mrówkowy jest główną przyczyną toksyczności metanolu, ponieważ nagromadzenie częściowo utlenionego metanolu (tj. kwasu mrówkowego ) w organizmie powoduje kwasicę. Zarówno metanol, jak i kwas mrówkowy są toksyczne przez ekspozycję doustną i skórną. Fizyczne właściwości kwasu mrówkowego dają jednak początek wczesnym sygnałom ostrzegawczym narażenia. Kwas mrówkowy jest kwaśnym, ostrym zapachem cieczy, który jest mało prawdopodobny do przypadkowego spożycia doustnie, a nawet w niskich stężeniach bezpośredni kontakt ze skórą wywołuje uczucie pieczenia.

 

2-Bromo-4-Chloropropiophenone.png


Metyloamina

03 October 2022 - 15:06

Metyloamina - Główne zastosowania
 
Stosowany w syntezie organicznej; garbowanie.
 
Półprodukt do przyspieszaczy, barwników, farmaceutyków, insektycydów, fungicydów, środków powierzchniowo czynnych, garbowania, barwienia tkanin octanowych, dodatku do paliwa, inhibitora polimeryzacji, składnika zmywaczy do farb, rozpuszczalnika, wywoływacza fotograficznego, paliwa rakietowego.
 
metyloamina_%E2%80%94_kopia_%E2%80%94_ko
 

Kwas benzoesowy

01 August 2022 - 09:15

Kwas benzoesowy jest komercyjnie produkowany w przemyśle przez częściowe utlenianie toluenu tlenem. Nafteniany kobaltu lub manganu działają w tym procesie jako katalizator. Ten proces produkcji kwasu benzoesowego wykorzystuje obfite materiały i przebiega z dużą wydajnością.
 
Benzocaine.png
 
W procesie przemysłowym zachodzi reakcja benzotrichlorku z wodorotlenkiem wapnia w wodzie. Odbywa się to przy użyciu żelaza lub soli żelaza jako katalizatora. W rezultacie benzoesan wapnia jest przekształcany w kwas benzoesowy za pomocą kwasu chlorowodorowego (HCl). Produkt posiada znaczną liczbę pochodnych chlorowanego kwasu benzoesowego.