Skocz do zawartości


VipoSek

Rejestracja: 08 lut 2013
Poza forum Ostatnio: 13 lut 2013 19:43
-----

Moje posty

W temacie: Jaki laptop kupić

10 luty 2013 - 12:44

Żeby bardziej Ci doradzić to powiem, że ja kupując laptop nie myślałem o przeznaczeniu do gier, a postawiłem na cenę, mobilność i nie jestem zawiedziony. Swój laptop Acer Aspire 5250 kupiłem za 1400zł, sprzęt ten nie jest demonem szybkości i mogło by się wydawać, że nawet proste gry na nim nie odpalą. Laptop trzyma na baterii podczas przeglądania internetu non/stop ~5/6 godzin, podczas grania (tak grania) ~2godzin. Gry jakie jestem w stanie uruchomić i normalnie grać to np.:
Counter Strike 1.6 ~60 FPS
Metin2
League of Legends - Średnie detale, 1366x768 ~50 FPS
Minecraft

głównie będę używał go do gier , gta IV , World of tanks , za niedługo w swoje ręce dostanę assassin's creed 3 oraz czekam z niecierpliwością na gta V i chciałbym poszaleć na maksymalnych wymaganiach


W laptopie za 3K możesz zapomnieć o full detalach w grach z komfortową i stabilną liczbą FPS'ów, a z serii nowszych gier to dyskutował bym nawet o średnich :lol-sweat:
Pomyśl też jeszcze jaką rozdzielczością ekranu miał by dysponować laptop, bo jak wiadomo 1080p to ciężko w laptopie, a tylko wtedy można powiedzieć, że mamy "full detale", natomiast mniejsza rozdzielczość jest lepszym rozwiązaniem w laptopach bo mamy większą wydajność oraz mniejsze zużycie energii, a o zużyciu energii w laptopie warto wspomnieć i pomyśleć bo przecież laptop to urządzenie mobilne :rolleyes:.
Autor mam nadzieje wie, że grając w gry na baterii w laptopie możemy się spodziewać hibernacji po około godzinie.



Ja ci radzę poczekać i kupić trochę lepszego lapotpa. Jak byś miał laptop z kartą graficzną GTX675M to wtedy byś se mógł jakoś normalnie pograć.


Moim zdaniem nie ma sensu czekać w nieskończoność z kupnem laptopa, bo taka jest kolej rzeczy w dzisiejszym świecie, że technika idzie na przód i wszystko tanieje po czasie. Zdecydowanie się zgadzam, że jeżeli na pierwszym planie stawiamy gry to lepiej pomyśleć o urządzeniu stworzonym do gier i do gier pod Windows 7/8 zdecydowanie lepiej sprawdzi się PC. Za 3K można naprawdę niezłego "klocka" złożyć chociaż po kilku latach też z dobrej wydajnej maszyny stanie się przeciętniakiem.

Tak komputery PC może zastąpić tylko konsole. Ale konsola to jednak nie to co PC.


Napisałeś

Nic nie zastąpi PC w grach.

:lol-sweat: i zgadzam się, że konsola to nie PC :confused_: tak samo jak i myszka to nie klawiatura :rotfl:
PC nie równa się w grach do PS3 czy Xbox360. Kupując np. Playstation 3 wydajemy ~1000zł i mamy gwarancję maksymalnej jakości i wydajności w grach, niezawodności itp. na spokojnie 4 lata (minimum 4 lata). Długo bym się musiał rozpisywać o funkcjach, i przewagach w porównaniu do PC za 3K zł. dlatego sobie teraz to odpuszczę. Nie wiem czy jesteś posiadaczem PS3 (zakładam, że nie), ale najczęściej jest tak, że łatwo jest oceniać sprzęt nie mając go i słuchając opinii innych, kiedyś myślałem podobnie do Ciebie, aż do czasu gdy nie nie dostałem pada PS3 w moje ręce.


Poczytaj se testy laptopów w grach. Jeżeli często grasz w gry a laptop osiąga wysokie temperatury to skracasz życie podzespołom o 10% do 15% (czasami do 20%). Więc do jest dużo.


Nie wiem co ma to wspólnego z tym stwierdzeniem:

Laptopy strasznie się grzeją i szybko się zużywają podzespoły.


Cokolwiek przyjmując za "szybko".

Jeśli chodzi, że szybko się zużywają podzespoły w ogólnym znaczeniu :lol-sweat: to wnioskują z tego mój stary wysłużony Pavilon DV-7 powinien już nie funkcjonować. Jeśli przyjąć, że np. podzespoły mają żywotność 10 lat to te max. 20 % nie ma znaczenia. Bo i tak po 6 latach laptop będzie starociem i czy posypie się 1 rok wcześniej czy później to nie będzie miało znaczenia. Chociaż dziwił bym się jak by ktoś używał tego samego laptopa dłużej niż 5 lat.

No chyba że kupisz podstawke z wentylatorem z tunelu aerodynamicznego to wtedy temp. powinna być odpowiednia. (<-- suchar) :P


Powracają do tego grzania się laptopów, nie można wszystkiego ładować do jednego worka. Często ta "wysoka" temperatura jest normalna przy pracy niektórych modeli laptopów i nie wpływa znacznie na wydajność urządzenia.
A co do podstawki :letssin: Dobry suchar nie jest zły :sugoi:

Do 3000zł to tylko to:
http://www.x-kom.pl/...d-rw-gt635.html
http://www.x-kom.pl/...-rw-gt640m.html
http://www.x-kom.pl/...d-rw-7hp64.html


Kamillo bardzo dobre laptopy zaproponował, chociaż ja proponował by spróbować znaleźć czegoś podobnego, ale z dyskiem SSD.

Pozdrawiam
VipoSek :mrhappy:

W temacie: Jaki laptop kupić

10 luty 2013 - 01:22

Nic nie zastąpi PC w grach.


PlayStation 3 / Xbox360

Laptopy strasznie się grzeją i szybko się zużywają podzespoły.


Co do laptopów to faktycznie nie są robione do gier, ale spokojnie da radę pograć w nowsze gry na laptopie za 3K, co prawda na mniejszej rozdzielczości i mniejszych detalach. Co do grzania się laptopów jest to kwestia indywidualna, zależy od radiatora i sposobu wentylacji pod konkretne podzespoły. Jeśli chodzi o zużywanie się ... pierwsze słyszę.

W temacie: Problem z dzwiękiem ,

10 luty 2013 - 01:03

Teraz wypadałoby by pewnie znaleźć rekomendowane najnowsze sterowniki dźwięku karty dźwiękowej/płyty głównej, i pobrać je i zainstalować.
Sterowniki te najlepiej pobierać ze strony producenta karty dźwiękowej/płyty głównej.
Ale niech Kamillo kontynuuje :D

W temacie: Windows 7 32 bit czy 64 ?

10 luty 2013 - 00:20

Aby używać 64-bitowej wersji systemu Windows, trzeba mieć komputer z 64-bitowym procesorem. Na komputerze muszą być także zainstalowane 64-bitowe sterowniki urządzeń.

Jaka jest różnica między 32-bitową i 64-bitową wersją systemu Windows?
Terminy 32-bitowa i 64-bitowa odnoszą się do sposobu przetwarzania informacji przez procesor komputera (nazywany także CPU). 32-bitowe i 64-bitowe wersje systemu Windows są przeznaczone do użytku na komputerach odpowiednio z procesorami 32-bitowymi i 64-bitowymi.
64-bitowe wersje systemu Windows mogą korzystać z większej ilości pamięci niż 32-bitowe wersje tego systemu. Pomaga to skrócić czas poświęcany na wymianę procesów w pamięci, ponieważ ich część jest przechowywana w pamięci RAM, a nie na dysku twardym. To natomiast pozwala na zwiększenie ogólnej wydajności programów.


Czy użycie komputera 64-bitowego przyniesie korzyści?
Komputer 64-bitowy może przetwarzać dwa razy więcej informacji niż komputer 32-bitowy i może mieć znacznie więcej pamięci o dostępie losowym (RAM). Dlatego komputer 64-bitowy jest dobrym rozwiązaniem w przypadku pracy z klipami wideo, przeszukiwania dużych baz danych lub korzystania z gier i innych programów wymagających złożonych obliczeń i dużej ilości pamięci. Jednak większość programów dobrze działa na komputerze 32-bitowym. Programy arkuszy kalkulacyjnych, przeglądarki sieci web i edytory tekstów będą uruchamiane z mniej więcej taką samą prędkością na komputerze 32-bitowym i 64-bitowym.

Programy uruchomione w 64-bitowych wersjach systemu Windows osiągają lepszą wydajność, jeśli używane są zarówno 64-bitowe sterowniki urządzeń sprzętowych, jak i 64-bitowe programy. Następujące rodzaje programów mogą osiągać lepszą wydajność w 64-bitowych wersjach systemu Windows:


  • Oprogramowanie do projektowania wspomaganego komputerowo (CAD)
  • Programy do edycji obrazów i materiałów wideo
  • Gry oraz inne programy dokonujące złożonych obliczeń
  • Programy korzystające z dużych baz danych
  • Programy do rejestracji i analizy materiału wideo zapisujące duże ilości danych w pamięci

Źródło: odnośnik
Więcej: odnośnik
Wymagania wondows7: Odnośnik
Procesor autora: odnośnik

Chyba teraz nie ma wątpliwości jaki system wybrać :puppyeyes:
Pozdrawiam VipoSek

W temacie: Aktualizacja BIOS`u

09 luty 2013 - 23:55

Jakoś mało estetyczny i zrozumiały jest ten poradnik. Przecież w wielu przypadkach instalacja biosu jest w pełni automatyczna z poziomu windows (tak jak już wspomniał Paw3D). Do tego te informacje na temat ryzyka uszkodzenia sprzętu są mocno przesadzone :lol-sweat:. Trzeba mieć naprawdę niefart by w trakcie kilku/kilkunastu sekundowego aktualizowania biosu coś się posypało. W przypadku laptopa raczej prądu zabraknąć chyba nie może :mrhappy:
Jako ciekawostkę dodam, że w moim przypadku (acer aspire 5250) upgrade do Windows 8 był tylko możliwy na najnowszym biosie.
Proponuję, aby odświeżyć tą informację (2008) :puppyeyes: