Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem DYSKU D


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasica257

kasica257
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 15:26

witam. Od jakiegoś czasu bez przerwy przy włączaniu sie komputera system naprawia mi błędy dysku D .sama robiłam już napraw i spróbuj odzyskać uszkodzone sektory ,ale po takim sprawdzeniu również dalej to samo system robi.Poszperałam nawet w internecie cos na ten temat i znalazłam.Zrobiłam ręczne sprawdzanie dysku D z poleceniem chksdk tam gdzie sie otwiera czarne okienko systemu32\cmd.exe. to też nic nie dało. nie mogę zrobić defregmentacji Dysku D bo przez cały czas wyskakuje że

Defregmentator dysków stwierdził, że program chkdsk jest zaplanowany do uruchomienia na woluminie:(D),
Uruchom polecenie chksdk /f.
czy możeci mi pomóc,czy muszę robić formata.

[ Dodano: 2009-03-12, 15:37 ]
wiem że ten temat był juz niedawno jednak u mnie żaden błąd sie nie pojawia .System nie znajduję żadnego błędu .Tak jakby nic nie było tylko samoczynnie sprawdza Dysk D.
  • 0


#2 Vicious Jack

Vicious Jack
  • Użytkownicy
  • 750 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 15:57

Najwyraźniej masz uszkodzone sektory dysku twardego, a tych z kolei nie da się naprawić. Jakiej pojemności masz dysk twardy i na ile partycji jest on podzielony?
  • 0
Gigabyte 970-UD3, AMD Phenom II X4 955, Gigabyte Radeon HD6770, 2x2GB GoodRam PC1600, Seagate Barracuda 1TB, OCz 500W, Windows 7 Pro 64-bit, Realtek RTL8139 50mbps, SE Xperia X10i

#3 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 16:09

Też tak kiedyś miałem, zdarzyło się to ponieważ wgrałem System przenośni na CD (live CD) "szkoła hakerów i linux mandriva" I na szybko wyłączyłem komputer, nie tak jak powinno się to robić z systemami Live CD: Klikasz wyłącz> wyjmujesz płytę z CD-ROOM i komputer się wyłącza, natomiast ja zrobiłem tak że Bez wyłączania(nie pozwoliłem komputerowi zakończyć sesji) wyciągnąłem płytę, i wyłączyłem komputer.

Od tamtego czasu zawsze uruchamiał mi się chksdk, i nigdy to się nie kończyło(musiałem pomijać) chciałem robić format, ale po prostu poszperałem coś w internecie, i znalazłem ze to jest wina Rejestru.
Dzisiaj jeszcze poszukam coś dla ciebie i dam to tutaj.

[ Dodano: 2009-03-12, 16:13 ]
Spróbuj Tego:

W wierszu poleceń wpisz fsutil dirty query d:

potem

Wpisz w wierszu poleceń chkdsk ?: /f

Po uruchomieniu polecenia może się pojawić: " Program CHKDSK nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces.Można uruchomić program CHKDSK po uprzedniej dezinstalacji woluminu.Czy chcesz wymusić dezinstalacje tego woluminu?(T/N) wpisz T

[ Dodano: 2009-03-12, 16:15 ]
System został prawidłowo zamknięty a checkdisk się uruchamia:
To już zdrowym objawem nie jest. Zwykle może być to skutkiem ubocznym wyłączenia Windows File Protection lub nieprawidłowych wpisów w rejestrze. Należy przeglądnąć rejestr czy aby nie ma wpisów odpowiedzialnych za startowanie checkdiska:


Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

SFCScan - Ta wartość powinna być ustawiona na zero. Jeśli jest tam 1 to skan będzie się pojawiał za każdym startem sysa.


HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager

BootExecute - Jest to wartość REG_MULTI_SZ zawierająca spis komend egzekwowanych w trakcie bootowania systemu. Domyślnie jest tam: autocheck autochk *
Jeśli są zaplanowane checkdiski to ta wartość zawiera dużo wejść do wielu komend. Kliknij więc na BootExecute prawym i wybierz Modify. Wykasuj z okienka wszystkie inne linie (o ile będą) prócz autocheck autochk *. Jeśli nie chcesz mieć żadnych skanów to skasuj wszystkie wejścia autocheck.
Sprawdź czy aby przypadkiem nie ma tam czegoś takiego: autocheck autochk /f *, bo to powoduje że skan zawsze będzie się dokonywał wraz ze startem systemu.


Tę sytuację korygują to 2 specjalne pliki modyfikujące rejestr.

checkdiskdisable.reg - wyłącza checkdiska całkowicie ze startu sysa
checkdiskenable.reg - odwraca wprowadzone zmiany przez pierwszy.

Do zastosowania tylko i wyłącznie w szczególnym przypadku kiedy to checkdisk uruchamia się w kółko po normalnym zamknięciu systemu.
To Powinno Pomóc, jeżeli poprzednie nie pomorze :)
  • 0

#4 kasica257

kasica257
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 17:46

mam dysk podzielony na 3 częśc dysk C:48.8 GB
DYSK D:97,6 GB
DYSK E:86,3 KB
  • 0

#5 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 12 marzec 2009 - 17:50

kasica257, Przepinałaś w ostatnim czasie dyski ?
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#6 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 17:52

A Spróbowałaś tak jak ja tobie mówiłem ? bo to powinno rozwiązać problem.
  • 0

#7 kasica257

kasica257
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 18:04

jestem laikiem ale...
w tym czarnym okienku co sie wpisuje polecenia najpierw
1 start
2.uruchom..wpisałam cmd potem
3.wpisałam fsutil dirty query d: i pisze tak:
wolumin -D: był zmnieniany potem znowu wpisuję
4. chkdsk ?: /f i pisze tak
nieprawidłowy dysk,ścieżka lub nazwa pliku

[ Dodano: 2009-03-12, 18:06 ]
co do drugiego to :

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Internet Setting
ten mi sie nie zgadza ostatni jest inaczej

[ Dodano: 2009-03-12, 18:13 ]
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager ty piszesz że

powinno być tak autocheck autochk * i tak jest tylko jeden wpis podany wyżej

[ Dodano: 2009-03-12, 18:15 ]
poprawiam się co do Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ ten ostatni nie chce sie otwierać a następny katalog to właśnie internet setting
  • 0

#8 pulfik

pulfik
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 23:27

przetestuj dysk programem hdtune 255 zainstaluj program ustaw na error scan zaznacz Quick skan i wcisnij start wszystki klatki zielone dysk ok 1-na czerwona sektor uszkodzony
  • 0

#9 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 12 marzec 2009 - 23:57

4. chkdsk ?: /f i pisze tak

A zobacz jak wpiszesz chkdsk ?: /d
  • 0

#10 kasica257

kasica257
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 07:55

witam zrobiłam juz formata dysku D nie miałam tam ważnych rzeczy tylko prgramy więć nagrałam sobie je na plytkę .dziękuję a te polecenie chksdk :) to pisało że nie jest to właściwe polecenie.wszystkiego próbowałam .już jest ok system .Dziękuję za pomoc.

[ Dodano: 2009-03-13, 15:16 ]
Evon ... dzięki za pomoc .pomogło!! było trochę roboty
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych