Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blue screen - problem z błędem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 12 październik 2011 - 21:10

Witam, od jakiegoś czasu przy graniu w gry komputerowe oraz przy korzystaniu z mozilli i odtwarzaniu filmów z youtube sporadycznie komputer się zacina, wyświetla się blue screen i komputer się resetuje. Niestety na tyle szybko, że nie udało mi się do tej pory spisać kodu błędu. Jednakże udało mi się pewnym programem zdobyć raport błędu z ostatniego takiego zdarzenia, zamieszczam do w screenie. Chciałbym się dowiedzieć co oznacza ten błąd i jak się go pozbyć.

Dołączona grafika

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam ;)
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 12 październik 2011 - 21:21

Zrób tak:
Wejdź w Menedżer urządzeń->Karty graficzne->[Twoja karta]->Właściwości->karta Sterownik->Szczegóły sterownika i sprawdź czy sterownik jest zainicjowany jako NVIDIA i czy na liście są sterowniki.
Nie ukrywam, że rozsądnym rozwiązaniem będzie przeinstalowanie sterowników karty graficznej, najlepiej ściągnąć najnowsze ze strony producenta.

Pozdrawiam :)
  • 0

Dołączona grafika


#3 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 12 październik 2011 - 21:26

Zrób tak:
Wejdź w Menedżer urządzeń->Karty graficzne->[Twoja karta]->Właściwości->karta Sterownik->Szczegóły sterownika i sprawdź czy sterownik jest zainicjowany jako NVIDIA i czy na liście są sterowniki.
Nie ukrywam, że rozsądnym rozwiązaniem będzie przeinstalowanie sterowników karty graficznej, najlepiej ściągnąć najnowsze ze strony producenta.

Pozdrawiam :)


Dzięki za zainteresowanie :)

Tak to wygląda ;)

Dołączona grafika
  • 0

#4 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 12 październik 2011 - 22:05

Wygląda na "zupełny". Polecam krok drugi :D
  • 0

Dołączona grafika


#5 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 12 październik 2011 - 23:51

Wygląda na "zupełny". Polecam krok drugi :D

Jeśli chodzi o aktualizacje i instalacje najnowszych sterowników ze strony nVidi mam problem, ponieważ polska wersja językowa przy instalacji Psyhx przerywa sie, pojawia sie komunikat, ze nie mozna kontynuować instalacji, natomiast wersja US instaluję się normalnie. W takim razie powinienem pobrać i zainstalować wcześniejszą wersję? Korzystać z wersji US? Czy da się zneutralizować problem z instalacją polskiej wersji?
  • 0

#6 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 13 październik 2011 - 16:19

Odinstalowujesz sterownik, po tym instalujesz paczkę?
Sprawdź czy wersje się zgadzają (w sensie Polska i Angielska). Możesz podać dokładnie treść błędu?
  • 0

Dołączona grafika


#7 Łukasz P

Łukasz P
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 13 październik 2011 - 21:07

nie ma znaczenia wybór języka (najwyżej menu opcji będziesz miał po ang).
Powinieneś jednak odinstalować sterowniki nvidi (wszystkie) i dobrze by było wyczyścić rejestr z pozostałości: uruchom > regedit > f3 > nvidia > del > f3 > del ... i tak dalej, aż usuniesz wszystko co zawiera nvidia w kluczu (może być tego kilkadziesiąt wpisów), potem instalujesz świeży, aktualny sterownik.
Dodatkowo możesz sprawdzić ochronę antywirusową.
  • 0

#8 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 13 październik 2011 - 21:48

Podczas pobierania wybierasz język instalatora, za razem plik/paczkę instalacyjną zależną od wyboru, o tym mowa :) Wersja pliku może być zależna = angielski instalator może być"świeższy" niż polski.
  • 0

Dołączona grafika


#9 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 13 październik 2011 - 21:54

Podczas pobierania wybierasz język instalatora, za razem plik/paczkę instalacyjną zależną od wyboru, o tym mowa :) Wersja pliku może być zależna = angielski instalator może być"świeższy" niż polski.

Witam, po odinstalowaniu karty i usunięciu jej z menedżera urządzeń cały czas miałem problem z zainstalowaniem najnowszych sterów. A mianowicie instalując sterowniki podczas instalowania PsyhX instalacja została przerwana i nie można jej było kontynuować.

Postaram się teraz usunąć wszystko z rejestru, a dopiero potem rozpocząć instalację. Czy jest inny sposób na usunięcie wszystkich plików od karty graficznej, czy tylko pojedyncze czyszczenie?

O to zdjęcie blue screen'a:
Dołączona grafika

Dodam, że moja karta graficzna to GeForce 8600GT 256mb Palit.
  • 0

#10 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 13 październik 2011 - 22:07

Zobacz tą oto starszą wersję, testowałem kilka sztuk 8600 GT i 8800 GTX i 8800 GTS około miesiąca temu na różnych wersjach sterowników i te właśnie były najwydajniejsze w 3D w D3D RightMarku ;)

Bluescreen może byś także spowodowany przegrzewaniem się jakiejś części, najczęściej procesora lub samej karty.
Proponuję rozkręcenie obudowy i zalecam przedmuchanie radiatorów z kurzu.
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#11 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 13 październik 2011 - 22:09

Ja bym na miejscu autora tematu spróbował zainstalować tą wersję driverów: 275.33. Znajdziesz ją w archiwum driverów na stronie NV.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#12 ludek111

ludek111
  • Użytkownicy
  • 446 postów

Napisano 13 październik 2011 - 22:18

Akurat testowałem 275.33 i powiem że 260.99 z jakiegoś powodu wydają się być wydajniejsze (oczywiście nie jest to duża różnica), ale 260 są "na pewno sprawdzone" i polecam je. Teraz na 9600 używam 280.26 i nie widzę żadnych "issues'ów", więc też mogę polecić ;)
  • 0
There's completely no way to improve the Perfection.
E8200@4.25GHz | GA-EP45-UD3LR | Gainward GTS250 | 2xF3-1TB Matrix Raid | SB Audigy2
ModXStream 500W | Corsair 2x1GB XMS2 DHX + Patriot 2x1GB LLK CL4@1075MHZ | HE1225 |

#13 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 13 październik 2011 - 23:04

Zobacz tą oto starszą wersję, testowałem kilka sztuk 8600 GT i 8800 GTX i 8800 GTS około miesiąca temu na różnych wersjach sterowników i te właśnie były najwydajniejsze w 3D w D3D RightMarku ;)

Bluescreen może byś także spowodowany przegrzewaniem się jakiejś części, najczęściej procesora lub samej karty.
Proponuję rozkręcenie obudowy i zalecam przedmuchanie radiatorów z kurzu.

Jeśli chodzi o przegrzewanie, czyściłem przed paroma dniami komputer z kurzu, trochę tego było, bynajmniej na chwile obecną nic nie powinno się przegrzewać, tym bardziej, że podczas oglądania filmików na YouTube się komputer potrafi zwiesić i blue screena wywalić... Co dziwne zaczęło się tak dziać właśnie po zainstalowaniu nowszych sterowników o po zakupie monitora nowego ;) Nie wiem czy ten miałby na to wpływ.
  • 0

#14 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 14 październik 2011 - 08:29

Monitor - raczej nie.
Jeśli najnowszy sterownik wykazuje jakieś problemy (np. ten problem z PsyhXem) spróbuj wersji 275.33, na poprzedniej grafice (GF 8600 GT) właśnie z tej wersji korzystałem, ewentualnie 160. Fakt awaryjności najnowszej wersji można by zgłosić obsłudze nVidia, może wersja 28*.* ma coś popaprane i nie wykazuje dobrej kompatybilności z wcześniejszymi modelami grafiki :)

PS: Masz może zainstalowany DAEMON Tools?
  • 0

Dołączona grafika


#15 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 14 październik 2011 - 10:54

Monitor - raczej nie.
Jeśli najnowszy sterownik wykazuje jakieś problemy (np. ten problem z PsyhXem) spróbuj wersji 275.33, na poprzedniej grafice (GF 8600 GT) właśnie z tej wersji korzystałem, ewentualnie 160. Fakt awaryjności najnowszej wersji można by zgłosić obsłudze nVidia, może wersja 28*.* ma coś popaprane i nie wykazuje dobrej kompatybilności z wcześniejszymi modelami grafiki :)

PS: Masz może zainstalowany DAEMON Tools?

Tak mam, choć nie używam go, nie pamiętam kiedy ostatnio był uruchamiany.

Nie mogę zainstalować sterowników 275.33 i wcześniejszej gdyż w instalatorze jest także PsyhX i instalacja się przerywa... O dziwo osobno Psyhx zainstalować mogę.. Także instalacja przechodzi gdy odznaczę by instalowano ten program. Nie zmienia to jednak faktu, że blue screen nadal żyje ;)

Zielonego pojęcia nie mam czemu tak się dzieję, gdyż osobno Psyhx mogę zainstalować bez problemu, ale to nie zmienia faktu, że blue screen i tak się pojawia od czasu do czasu.. Eh, dodam, że w każdej z poprzednij wersji sterów, każda posiada Psyhx w wersji 9.10.514..
  • 0

#16 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 14 październik 2011 - 12:21

Czyli sterownik da się zainstalować?

Zmieńmy zatem tok rozumowania, odinstaluj DEAMONa i daj znać jak komputer się zachowuje.
  • 0

Dołączona grafika


#17 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 14 październik 2011 - 12:44

Czyli sterownik da się zainstalować?

Zmieńmy zatem tok rozumowania, odinstaluj DEAMONa i daj znać jak komputer się zachowuje.

Tak sterowniki da się zainstalować, ale gdy odznaczę instalację Psyhx w instalatorze, bądź co bądź potem mogę ten program zainstalować niby ręcznie za pomocą pliku instalacyjnego, ale czy to to samo, to nie wiem..

Dziwi mnie to, że ręcznie można, a instalując się normalnie wraz z innymi sterownikami występuje błąd i przerwanie instalacji.

Odinstalowałem Daemona, zobaczymy czy blue screen wróci ;)

Powiedz mi tylko czy mam ręcznie doinstalować Psyhx, czy póki co nic nie robić i same sterowniki mają zostać?

Swoją drogą ten blue screen pojawiał się zawsze jak oglądałem np film w HD na full screen'ie albo grałem w Fife ;)
  • 0

#18 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 14 październik 2011 - 13:32

Na razie nie odinstalowuj, pomyślę jeszcze co może być nie tak.
  • 0

Dołączona grafika


#19 Pytalski

Pytalski
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 18 październik 2011 - 21:05

Także testowałem póki co kompa, lepiej nie jest.. blue screen mi się nie pojawił co ważne, lecz komputer zawiesza się w ten sam sposób co wcześniej tzn tnie sie głos, nie nic można zrobić i w ogóle tylko reset pomaga.. i pewnie tylko z powodu mojej słabej cierpliwości do niego, resetuje go przed tym za nim blue screen sie pojawi sam..
  • 0

#20 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 19 październik 2011 - 17:35

Sprawdź jak wygląda sprawa temperatur podzespołów i zużycia procesora/RAM'u. Mile widziane screeny/zdjęcia w momencie "przymulania".
  • 0

Dołączona grafika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych