Skocz do zawartości


Zdjęcie

Glosniki 2.1 czy 5.1 ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 SilverMan

SilverMan
  • Użytkownicy
  • 39 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 16:45

Jakie głośniki wybrać ? Glosniki 2.1 czy 5.1 ? głośniki będę jedynie wykorzystywał przy komputerze.
  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 30 kwiecień 2011 - 18:02

5.1 są dobre tylko, jeśli masz zamiar na komputerze masowo oglądać flmy (pod warunkiem, że prawidlowo ustawisz glosniki), lub do gier jesli lubisz sie ekscytowac udzwiekowieniem. Takie jest moje zdanie.
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 19:10

Do podstawowego korzystania z komputera jak najbardziej wystarczy dobry zestaw głośników 2.1 np. firmy CREATIVE. Według mnie jedna z najlepszych firm produkujących głośniki do komputerów.
  • 0

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#4 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 19:15

"Według mnie jedna z najlepszych firm produkujących głośniki do komputerów."

Z tym sie za bardzo nie zgodze.

Jezeli zalezy ci na normalnej pracy i słuchaniu piosenek to dobre np: Geniusy lub logitech drewniane 2.0 lub 2.1.

Jezeli zalezy ci na ogladaniu filmów i granie w gry to polecam 5.1 od geniusa drewniane najlepsze sa do tego jeszcze mocne.

Najlepiej bardziej sie rozpisz do czego potrzebujesz dokładnie, moge ci pomóc wybrac dobre głosniki.

Bo akurat na tym sie dobrze znam :D

PS: Napisz czy zalezy ci na mocy jak tak to jaki masz pokój.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#5 Medive

Medive
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 22:36

jeśli muzyka i normalne użytkowanie to polecam stare już dość głośniki Speedlink Gravity XXL, świetna jakość dźwięku i dość spora moc ;)
sam kupiłem używane od kumpla i spisują się genialnie nawet przy oglądaniu filmów jeśli nie dba się o efekt przestrzenny

chyba problem będzie z dostaniem takich :P
  • 0

#6 KowaldinoRlz

KowaldinoRlz
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 01 maj 2011 - 11:25

Jakie głośniki wybrać ? Glosniki 2.1 czy 5.1 ? głośniki będę jedynie wykorzystywał przy komputerze.

Zacznijmy od tego,jaką kwotą dysponujesz ,oraz do czego masz zamiar podłączyć.Masz jakąś dźwiękówkę ?

Do podstawowego korzystania z komputera jak najbardziej wystarczy dobry zestaw głośników 2.1 np. firmy CREATIVE. Według mnie jedna z najlepszych firm produkujących głośniki do komputerów.

Bzdura.Wszystko zależy od danej kategorii cenowej.Chociaż creative i tak nic szczególnego nie ma do zaoferowania.

PS: Napisz czy zalezy ci na mocy jak tak to jaki masz pokój.

Widzę ,że twierdzisz ,że się znasz,lecz tak na prawdę to mało wiesz.Pierwsze od czego powinieneś zacząć to spytać ,jaką autor ma kartę dźwiękową ,a nie o moc.

jeśli muzyka i normalne użytkowanie to polecam stare już dość głośniki Speedlink Gravity XXL, świetna jakość dźwięku i dość spora moc ;)
sam kupiłem używane od kumpla i spisują się genialnie nawet przy oglądaniu filmów jeśli nie dba się o efekt przestrzenny

chyba problem będzie z dostaniem takich :P

Jezusie.
  • 0

#7 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 01 maj 2011 - 11:39

Widzę ,że twierdzisz ,że się znasz,lecz tak na prawdę to mało wiesz.Pierwsze od czego powinieneś zacząć to spytać ,jaką autor ma kartę dźwiękową ,a nie o moc.


Zapytałem o moc bo ja akurat lubie moc w głosnikach a jak autor równiez to lubi to juz mamy jeden przykład na co mamy najpierw popatrzec.


Jezeli chodzi ci o karte dzwiekowa to juz dla bardzo wymagajacych uzytkowników do nich sie nie zaliczam bo posiadam z5500 na zintegrowanej karcie muzycznej realtek.

Wiem ze jak bym kupił karte dzwiekowa "CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY lub cos z Sound blaster x-fi" uzyskał bym lepsza jakosc ale po co?

Mi to zdecydowanie wystarczy jest dobry dzwiek nie idealny bo w drewnie najlepszy jest ale i tak te logitechy sobie kosztuja bo 1000zł trzeba zapłacic.

Napisałem równiez "Najlepiej bardziej sie rozpisz do czego potrzebujesz dokładnie" wiec chyba wszystko wyjasnia ze nie pytałem tylko o moc ale o zastosowanie.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#8 KowaldinoRlz

KowaldinoRlz
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 01 maj 2011 - 11:59

Zapytałem o moc bo ja akurat lubie moc w głosnikach a jak autor równiez to lubi to juz mamy jeden przykład na co mamy najpierw popatrzec.

I co moc jest najważniejsza ? Gdzie jakość ? Widać jaką masz wiedzę ,gdzie pierw stawiasz na moc.


Jezeli chodzi ci o karte dzwiekowa to juz dla bardzo wymagajacych uzytkowników do nich sie nie zaliczam bo posiadam z5500 na zintegrowanej karcie muzycznej realtek.

Wiem ze jak bym kupił karte dzwiekowa "CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY lub cos z Sound blaster x-fi" uzyskał bym lepsza jakosc ale po co?

Tym o to sposobem udowodniłeś swoją wiedzę na dany temat.PO co ? Dla jakości ? Widać ,że nigdy nie miałeś do czynienia z porządnymi dźwiękówkami ,bo tak to od razu zmieniłbyś zdanie.

Mi to zdecydowanie wystarczy jest dobry dzwiek nie idealny bo w drewnie najlepszy jest ale i tak te logitechy sobie kosztuja bo 1000zł trzeba zapłacic.

Myślisz ,że tylko wykonanie głośnika wpływa na jakość ? Bzdura największa.Sprzęt musi być podłączony do dobrej dźwiękowej ,inaczej jest ograniczany.
  • -1

#9 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 01 maj 2011 - 19:04

I co moc jest najważniejsza ? Gdzie jakość ? Widać jaką masz wiedzę ,gdzie pierw stawiasz na moc.



Tym o to sposobem udowodniłeś swoją wiedzę na dany temat.PO co ? Dla jakości ? Widać ,że nigdy nie miałeś do czynienia z porządnymi dźwiękówkami ,bo tak to od razu zmieniłbyś zdanie.

Myślisz ,że tylko wykonanie głośnika wpływa na jakość ? Bzdura największa.Sprzęt musi być podłączony do dobrej dźwiękowej ,inaczej jest ograniczany.


Czy ja napisałem ze moc jest najwazniejsza?? Jakos nie widze zebym cos takiego pisał. Napisałem wyraznie ze lubie moc.

Człowieku znac sie na głosnikach a na jakosci to co innego. Ja tu chciałem doradzic co kupic a nie wkładac 200zł po to zeby kupic karte dzwiekowa.


Po co wydawac kase na karte dzwiekowa, oczywiscie jak nie mam co robic z pieniedzmi to spoko.

A z ostatnim zdaniem sie nie zgodze. Najwidoczniej ty sie w ogóle nie znasz na jakosci wykonania.

Kup głosniki tanie w cenie 200-300zł z plastiku i kup za te same pieniadze z drewna. Zobaczymy czy jakosc wykonania sie nie liczy.

Widac audiofil z ciebie kiepski. Uwiez nie wszystko zalezy od karty muzycznej. Do tego pokaz mi zeby chociaz 1/4 ludnosci miała zajebiste karty muzyczne.

Miałem wiecej zestawów głosników niz ty masz palców + dodatkowe xD

Wiec nie wmawiaj mi ze na sprzecie za 20zł a karcie za 300zł uzyskasz lepszy dzwiek niz na dobrych głosnikach za cene karty.
  • -1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#10 KowaldinoRlz

KowaldinoRlz
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 01 maj 2011 - 19:38

Człowieku znac sie na głosnikach a na jakosci to co innego. Ja tu chciałem doradzic co kupic a nie wkładac 200zł po to zeby kupic karte dzwiekowa.

Tym zdaniem udowodniłeś wszystko. Powiedz jaka jest różnica ? 200zł ?Widać jak bardzo jesteś ograniczony na temat kart dźwiękowych.

Po co wydawac kase na karte dzwiekowa, oczywiscie jak nie mam co robic z pieniedzmi to spoko.

Jezusie.Myślisz, że po co są karty dźwiękowe ?
Miałeś do czynienia z dobrym sprzętem w ogóle ?
Gdybyś miał ,widziałbyś różnicę między integra a osobną dźwiękówką.

Kup głosniki tanie w cenie 200-300zł z plastiku i kup za te same pieniadze z drewna. Zobaczymy czy jakosc wykonania sie nie liczy.

Oczywiście ,że się liczy.Po prostu źle się wyraziłem.Mianowicie chodziło ,że nie ma sensu pakować 300zł w głośniki , jednocześnie mając zintegrowany sprzęt.



Widac audiofil z ciebie kiepski. Uwiez nie wszystko zalezy od karty muzycznej. Do tego pokaz mi zeby chociaz 1/4 ludnosci miała zajebiste karty muzyczne.

Nie jestem audiofilem.Każdy kto ma średnie pojęcie na temat dźwięku , głośników , wie ,co to znaczy dobra karta dźwiękowa.

Miałem wiecej zestawów głosników niz ty masz palców + dodatkowe xD

Pięknie-Jestem od dzisiaj na forum ,a już wiesz lepiej ode mnie.Muszę Cię rozczarować..Mam do czynienia z dobrym sprzętem.

Wiec nie wmawiaj mi ze na sprzecie za 20zł a karcie za 300zł uzyskasz lepszy dzwiek niz na dobrych głosnikach za cene karty.

A czy ja to napisałem? Do tej pory nie wiem ,ile autor ma na nowe głośniki.Jedno jest pewne-Skoro rozważa 5.1 ,to na takie głośniki musi przeznaczyć co najmniej 300zł.Do takich głośników ,przyda się dźwiękowa,bo integra zwyczajnie sobie nie poradzi, i dźwięk będzie zniekształcony.
  • -1

#11 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 01 maj 2011 - 23:57

I tym: "Człowieku znac sie na głosnikach a na jakosci to co innego" zrozumiałes ze na niczym sie nie znam??

Chodziło mi ze znam sie na głosnikach a nie na bdb jakosci dzwieku. I dalej trzmasz sie tego ze karta najwazniejsza rzecz. To sobie kupuj karte ale znam duzo osób co posiada podobne sprzety do mojego i nie potrzebne im karty dobry realtek na płycie z wejscie optycznym (taki własnie posiadam) i wystarczy.

"Miałeś do czynienia z dobrym sprzętem w ogóle ?"

Uwiez mi miałem od estradowych do komputerowych do tego składłem kolumny i kiedys robiłem wzmacniacze. Wiec znam sie odpowiednio. I chyba logiczne ze znam sie nie kupywał bym logitechów z5500 jak bym sie nie znał.

Nie jestes audiofilem? A tak trzymasz sie tej karty? Ciekawe...

"Gdybyś miał ,widziałbyś różnicę między integra a osobną dźwiękówką."

Nie znam bo na chwile obecna mam na co wydawac. Nie musze wydawac 300zł na karte która mało co da. Nie powiem moze poprawic jakosc ale to nie jest przymus zeby kupywac karty muzyczne do dobrych głosników.


"Oczywiście ,że się liczy.Po prostu źle się wyraziłem.Mianowicie chodziło ,że nie ma sensu pakować 300zł w głośniki , jednocześnie mając zintegrowany sprzęt."

A jednak przyznałes racje... A skad wiesz jaka ktos ma mobo?? Teraz sa co raz lepsze zintegrowany realtek wiec to nie to co kiedys.


"Nie jestem audiofilem."

Jestes bo audiofilowi zalezy tylko i wyłacznie na wysokiej jakosci dzwieku.

"Pięknie-Jestem od dzisiaj na forum ,a już wiesz lepiej ode mnie.Muszę Cię rozczarować..Mam do czynienia z dobrym sprzętem."

Wywnioskowałem z tego ze tylko i wyłacznie zalezy ci na karcie muzycznej wiec watpie zebys posiadał wiecej glosników.


"A czy ja to napisałem?"

A to wywnioskowałem z tego jak wczeniej powiedziałes ze jakosc wykonania sie nie liczy.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#12 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 02 maj 2011 - 09:18

Jakie głośniki wybrać ? Glosniki 2.1 czy 5.1 ? głośniki będę jedynie wykorzystywał przy komputerze.

Panowie kolega się pytał jakie głośniki wybrać aby sprawdziły się przy komputerze i ja nadal jestem za dobrym zestawem 2.1.
Ja jestem szczęśliwym posiadaczem głośników Creative Inspire T3030(http://pl.creative.c...7&product=14096) od 6 lat i się nie zawiodłem na ich brzmieniu.
  • 1

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#13 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 02 maj 2011 - 09:38

Dokładnie, załóżcie sobie temat w Hyde Parku :)

"Jakie głośniki wybrać ? Glosniki 2.1 czy 5.1 ? głośniki będę jedynie wykorzystywał przy komputerze. "
Rozumiem, że będziesz grał w gierki, oglądał czasami filmy i słuchał muzyki ^^

To już w sumie zależy od własnych upodobań, swojego czasu korzystałem z 2.0, potem na skutek eksperymentów na 2.1 i tu różnica była diametralna. W momencie jak dorwałem jakieś bardzo stare 5.1 z MANTA (o ile pamiętam kupione od kumpla za 15zł) to znowu różnica jakości przerażająca (na plus oczywiście :). Aktualnie siedzę na Genius 5005 i tu przesiadka z MANT'y na Geniusa jest jak przesiadka z malucha do Lamborghini ^^
Dodam iż jadę na zintegrowanej karcie Realtek, a w porównaniu do karty Creative (nie pamiętam jaki model, to coś 70zł kosztowało [zamawiałem kumplowi na allegro]) to w zakresie od 0 do 60% poziomu głośności na Genius'ach nie było szczególnie słychać różnicy.

Podsumowując, Realtek 5.1 dorwiesz nawet za 250 zł, Creative T3130 za 100 zł taniej. Wybór ostatecznie należy do Ciebie, dodam że z każdym miesiącem pojawiają się nowe modele głośników znanych firm i ciężko stwierdzić jaki model jest najlepszy :)

Pozdrawiam.
  • 0

Dołączona grafika


#14 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 02 maj 2011 - 10:22

No i oto mi chodziło ze nie kazdy musi posiadac karte muzyczna wystarczy realtek.

Ale i tak nie powiem bo wiem ze jest róznica ale nie az taka duza i jak nie bede miał na co wydac kasy kupie karte muzyczna tak tylko zobaczyc czy dzwiek sie poprawi.

Dla normalnego ucha watpie ale dla audiofila napewno.

No geniusy 5005 to drugi mój sprzet był az sie nie spalił podczas burzy xD pózniej miałem 5050 tez fajny ogólnie firma genius robi zajebiste głosniki.
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#15 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 02 maj 2011 - 15:14

Do tego dobry odtwarzacz muzyki np: AIMP2 i wtyczka Aimp2 Ozone sound enhancement i jest OK.
  • 0

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#16 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 02 maj 2011 - 16:00

Mnie starcza jetAudio :P
Dobra, nie róbmy już Off-topic ^^
  • 0

Dołączona grafika


#17 Misiak

Misiak
  • Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 07 maj 2011 - 13:28

Ja mam głośniki 5.1 i tak średnio sobie je chwalę. Ciagle mam klopoty z nimi np. muzyka z youtube leci mi na 2 glosnikach a muzyka z jetaudio juz na 5 :D
  • 0

#18 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 07 maj 2011 - 14:45

To akurat nie jest problem sprzętu (głośników) tylko sterownika :)
Jaki masz sprzęt, tzn. jaki model głośników?
  • 0

Dołączona grafika


#19 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 08 maj 2011 - 00:47

Podaj model głosników.

A jak chcesz zeby YT było na 5.1 wystarczy pobrac ac3filter.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#20 Kolumb

Kolumb
  • Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 13 maj 2011 - 14:51

miałem podobny problem i właśnie ac3filter pomógł.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych