Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem - wyjący komputer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 devitto

devitto
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 19:53

Witam serdecznie!
Mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomóc - przyznam, że mój komputer zaczyna mnie już powoli swoim stanem wk... denerwować...

Otóż, od pewnego czasu mój komputer - mówiąc najprostszym językiem - wyje. Nie zawsze, ale bardzo często. Po naciśnięciu przycisku włączającego komputer, ten ma tendencję do bardzo głośnego podjęcia pracy i wycia (nie potrafię stwierdzić, jakie jest źródło tego wycia - wentylator? nie wiem?). Dość często zdarza się przy tym, że słyszę po pewnym momencie coś, co przypominałoby iskrzenie i komputer się sam wyłącza - wyłączenie to następuje czasem dosłownie kilka sekund po włączeniu komputera, niekiedy kilkanaście sekund po tym, a niekiedy również dopiero po około 2-3-4 minutach. Czasami również wycie ustępuje i komputer pracuje normalnie.
Zauważyłem, że od czasu do czasu wyjęcie wtyczki zasilającej komputer po takim wyłączeniu i włożenie jej spowrotem po kilku minutach pomaga włączyć komputer. Ale nie zawsze.

W czym może tkwić problem? Jak go naprawić?

Z góry dziękuję ;)
  • 0


#2 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 20:33

Podaj nam jego bebechy... i dokładnie napisz jaki masz zasilacz(moc, markę)
Podejrzewam, że zasilacz kończy swój żywot i będziesz musiał kupić nowy. Jeżeli jest to zasiłka kiepskiej firmy to idąc na tamtą stronę może zabrać ze sobą również inne części(płytę, grafikę, procesor). Najlepiej otwórz obudowę i na zasilaczu powinna być taka tabliczka z napisami. Zrób jej zdjęcie najlepiej i zapodaj tu. Zobaczymy co i jak i doradzimy. :/
  • 0

#3 PrzemaS

PrzemaS
  • Użytkownicy
  • 271 postów
  • LokalizacjaRyczywół

Napisano 16 styczeń 2011 - 20:45

Odkręć kompa i go wyczyść.
  • 0

#4 infor7

infor7
  • Użytkownicy
  • 115 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 20:56

Odkręć kompa i go wyczyść.

Wg. mnie kurz w środku obudowy nie powinien mieć nic wspólnego z wyciem kompa.
  • 0
Dołączona grafika

#5 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 22:25

Wg. mnie kurz w środku obudowy nie powinien mieć nic wspólnego z wyciem kompa.

Oj akurat ma dużo. Czasem wystarczy wyczyścić wentylator i komputer przestaje wyć. Skoro kolega napisał, że coś mu iskrzy to zapewne wina zasilacza dlatego czyszczenie na razie zostawmy na później :/
  • 0

#6 devitto

devitto
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 16 styczeń 2011 - 23:22

Co do bebechów - mowa o płycie głównej? Gigabyte S-Series GA-M61SME-S2
Co do zasilacza - jest to Mustang ATX KY-400W

Oto zdjęcie: Dołączona grafika.

Oczyściłem delikatnie z kurzu wnętrze komputera - efekt był taki, że komputer dalej wył, ale przynajmniej włączył się na minutę (wcześniej w dniu dzisiejszym nie dawał się włączyć na dłużej niż kilka sekund).

Zauważyłem jednak, że to iskrzenie jest już delikatnie słyszalne w momencie wkładania kabla zasilającego - nie wiem, czy to jest normalne, ale mówię o tym na wypadek gdyby się okazało, że nie...

[ Dodano: 2011-01-16, 23:36 ]
Do reszty parametrów komputera z prostej przyczyny nie udało mi się dotrzeć, ale po opakowaniach, jakie mi pozostały, mam:
Pamięć RAM - Kingston KVR667D2N5/1G 1GB PC2-5300 CL5 240 - Pin DIMM
Procesor - AMD Athlon Dual Core 4000
Dysk twardy - HDD ExcelStore 80GB 7200 RPM
  • 0

#7 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 17 styczeń 2011 - 00:46

Uuu wentylator ceinizna. Czym prędzej go wymień na jakiś porządny, na przykład firmy chieftec.
  • 0

#8 devitto

devitto
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 01:35

Myślicie, że jedyną możliwością jest wymiana zasilacza?

W takim razie, w jaki zasilacz, jaką markę celować, żeby było w miarę jak najtaniej i jak najlepiej...
  • 0

#9 infor7

infor7
  • Użytkownicy
  • 115 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 08:22

tu masz czarną listę zasilaczy http://www.forum.pcf...aczy-vt1867.htm Wybierz jakiś z polecanych zasilaczy potem wejdź na jakiś sklep komputerowy(proline esc) i zobacz czy jest dostępny.
  • 0
Dołączona grafika

#10 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 11:29

Myślę, że taki byłby odpowiedni: http://www.skapiec.p...37/comp/1337744
  • 0

#11 devitto

devitto
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:16

Dzięki :/ Jak skonsultuję się ze swoim portfelem, to zobaczę, co da się zrobić.

I myślicie, że to załatwi problem?

Jeszcze mam jedno pytanie - czy wymiana zasilacza będzie za sobą ciągnąć również wymianę obudowy? Bo coś podobnego kiedyś słyszałem, że zasadniczo wybór obudowy zależy od wyboru zasilacza...
  • 0

#12 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 17 styczeń 2011 - 12:43

Uuu wentylator ceinizna.

Oczywiście chodziło mi o zasilacz. Wiadomo co późna pora robi z człowiekiem.

Jeszcze mam jedno pytanie - czy wymiana zasilacza będzie za sobą ciągnąć również wymianę obudowy? Bo coś podobnego kiedyś słyszałem, że zasadniczo wybór obudowy zależy od wyboru zasilacza...

Niekoniecznie. Jak już, to kupuje się obudowę wraz z zasilaczem, i czesto bywa, że obudowa jest dobra, a zasilacz do d**y.
Ten zasilacz, co podał seqqes, będzie idealnie pasował.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych