Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z Ram

Ram problem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stasiek969

Stasiek969
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 15:16

Witam

Od pewnego czasu komputer zaczął mieć problemy z prędkością działania. Zrobiłem jak na razie następujące rzeczy.

- formatowałem komputer dwa razy
- w msconfig włączałem rozruch całej dostępnej pamięci
- komputer przestał działać prawidłowo po transporcie autem, więc myślałem, że może kostka pamięci się poluzowała, ale sprawdzałem i i jest ok, poza tym komputer wykrywa 4GB, więc obie widzi.

 

Ponadto przyczyną może też być nowa klawiatura, choć szczerze w to wątpie.

 

Dodam jeszcze, że system mam 64-bitowy i przez ostatnie 5 lat wszystko działało właściwie, a formaty robiłem dopiero po usterce. Dodaje trzy zdjęcia i z góry dzięki za odpowiedzi :D

Załączone pliki


  • 0


#2 Komputerowiec 404

Komputerowiec 404
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 16:59

Prawdopodobnie jedna z kostek nie działa poprawnie może została uszkodzona przez wilgoć kto wie :P
 

Widzę tylko, że nie działa i przydało by się wymienić najlepiej  obie na lepszą

 

Polecam tą najlepsza  o dużym taktowaniu w super cenie http://www.ceneo.pl/...d=9216&pid=7477

 

Pozdrawiam


  • 1

#3 Stasiek969

Stasiek969
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 06 styczeń 2015 - 17:18

Prawdopodobnie jedna z kostek nie działa poprawnie może została uszkodzona przez wilgoć kto wie :P
 

Widzę tylko, że nie działa i przydało by się wymienić najlepiej  obie na lepszą

 

Polecam tą najlepsza  o dużym taktowaniu w super cenie http://www.ceneo.pl/...d=9216&pid=7477

 

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowiedź, tego się obawiałem. Mam jeszcze pytanie. W płycie głównej mam 4 sloty na pamieć RAM, mogę zostawić jedną 2GB ddr3, która działa i dokupić jedną 4GB ddr3. Będzie to działało, czy muszę mieć 2 takie same???


  • 0

#4 andzi

andzi
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 12:17

Dzięki za odpowiedź, tego się obawiałem. Mam jeszcze pytanie. W płycie głównej mam 4 sloty na pamieć RAM, mogę zostawić jedną 2GB ddr3, która działa i dokupić jedną 4GB ddr3. Będzie to działało, czy muszę mieć 2 takie same???

Nie napisałeś jakie dokładnie masz pamięci. Jak już kupować nowe to na pewno szybsze, a pewnie obecne które masz nie są najszybsze. Inaczej mówiać stara kość ograniczy tę nową. Masz 4 sloty, próbowałeś w ogóle przełożyć kości do innych miejsc? Tak właściwie każdą z nich przetestowałbym programem memtest86, który należy nagrać na płtyę bądź pendriva i zbootować go przed startem systemu.


  • 1

#5 Stasiek969

Stasiek969
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:56

Nie napisałeś jakie dokładnie masz pamięci. Jak już kupować nowe to na pewno szybsze, a pewnie obecne które masz nie są najszybsze. Inaczej mówiać stara kość ograniczy tę nową. Masz 4 sloty, próbowałeś w ogóle przełożyć kości do innych miejsc? Tak właściwie każdą z nich przetestowałbym programem memtest86, który należy nagrać na płtyę bądź pendriva i zbootować go przed startem systemu.

 

Tak, przekładałem wczoraj na różne sloty i na jednej się odpalał, a na drugiej nie chciał. Wygląda na to, że popsuta. Teraz mam 2x2GB DDR3 GoodRam 1333mhz PC10600. Płyta główna to Asus P7H55-M. I chce teraz kupić nową pamięć, tylko chciałbym się doradzić czy zostawić tą co mi została( 1x2GB) i dokupić 1x 4GB lub 2x2GB? W obu przypadkach będzie 6GB Ramu. Te 4GB co miałem to mi w zupełności wystarczało. Jak myślisz? 


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ram, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych