Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z uruchamianiem laptopa Acer Aspire 5742G

Laptop rozruch acer aspire 5742G grafika pomoc uruchamianie nie działa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 ViRuSS19

ViRuSS19
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 13:23

Witam.

Mam laptopa Acer Aspire 5742G.Problem jest taki że od pewnego czasu laptop przy uruchamianiu ma pewien problem.Po naciśnięciu przycisku uruchamiania słychać delikatny rozruch ale na tym się kończy.Swiatełko na przycisku też przez chwilę świeci ala natychmiastowo po paru sekundach gaśnie i delikatny rozruch także cichnie.Bez podłączonej ładowarki baterii proces ten powtarza się tylko raz, ale gdy ładowarka jest podłączona proces ten powtarza się kilka razy.Więc laptopa nie da się uruchomić.Jednakże po próbach przedmuchania wywietrzników na spodzie laptopa sprężonym powietrzem i zwyczajnym dmuchaniem przyniosło skutek uruchomienia się laptopa.Udało mi się tak już go 2 razy uruchomić kiedy tak się działo.Chcę dodać że po 2 uruchomieniu po tym problemie z rozruchem ewidentnie zmieniła się rozdzielczość ekranu.Mimo zmieniania ją na największą i tak jest zmniejszona i po protu inna niż przed poprzednim korzystaniem z laptopa.

Było już trochę problemów z laptopem czyli np. przegrzewał się lub zacinał nagle z przegrzania prawdopodobnie i jedyną opcją było przytrzymanie przycisku włączania i uruchomienie go na nowo.

Laptop ma już 4 lata i nie dziwię się że takie rzeczy się dzieją i w dodatku jest sporo używany bo nawet po 8/10 h dziennie (korzysta z niego pare osób)Czytałem na innych forach że może to być jakiś problem z matrycą lub z grafiką ale skoro jeszcze się uruchamia to napewno można temu jakoś zaradzić.Jako że jestem w tych sprawach nie za dużo obeznany proszę o jakąś pomoc.Każda próba pomocy mile widziana.


  • 0




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Laptop, rozruch, acer, aspire, 5742G, grafika, pomoc, uruchamianie, nie działa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych