Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyłączenie ekranu między Bios'em a Windowsem (nietypowe)

bios GPU Windows CPU HDD

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piecykm

Piecykm
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 01:32

Witam wszystkich, mam dość nietypowy problem i liczę na jakieś wskazówki...
(Lenovo Y560, i5 M450, Radeon HD 5730 mobility, Windows 7 home premium/ultimate x64)

do rzeczy, od pewnego czasu, system zawieszał się co jakiś czas, wyświetlając blue screen'a. Najczęściej jakiś błąd pamięci (co wskazywałoby na błąd dysku, lecz 3 testy dysku nie wykazały jakichkolwiek błędów). Jednak pewnego razu wyłączył się, a podczas przejścia z biosa, a właściwie, pomiędzy ekranem ładowania systemu a ekranem logowania zupełnie nie właczył monitora.po kilku nieudanych próbach, w tym przywracanie systemu, zainstalowałem na osobnej partycji drugi system (ultimate x64) za pierwszym razem włączył się poprawnie, po zainstalowaniu podstawowych sterowników (grafika, karta sieciowa, intel rapid boost) błąd się powtórzył. przywracanie nie pomogło, ale po kilku restartach system włączył się poprawnie. Dokładniej mówiąc, włączał sie za każdym razem, ale bez obrazu (czasami ekran zupełnie wyłączony, czasami wyświetlany był kursor, nic po za nim). Po tych dziwnych zdarzeniach, odpaliłem poprzedni system, który jakimś cudem się włączył. Co ciekawsze, rozpoczał instalowanie sterowników od mostka PCI to PCI oraz "Intel procesor PCI express root port". Jestem zupełnie skołowany, czego może być to wina i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek pomysły.

Dla lubiących streszczenia:
-Wielokrotne występowanie Blue Screen, błąd pamięci
-Instalacja sterowników niszczy nowy system
-System działa, ale nie wyświetla poprawnie obrazu. Raz wyłączony monitor, raz kursor bez interfejsu
-Stary system po przypadkowym włączeniu, instaluje sterowniki związane z procesorem i płytą główną
-Wyraźna losowość błędu

Proszę o powstrzymanie kometarzy "google nie gryzie", bo googlowałem już wiele stron. Piszcie cokolwiek przyjdzie Wam do głowy. Licze na Was.


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 22 lipiec 2014 - 09:28

Prześlij nam pliki .dmp. Na moje oko może to być problem z płytą główną.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Piecykm

Piecykm
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 10:11

http://sh.st/rKrI5

Dla pewności, chodzi o te z %systemroot%/minidump, bo właśnie te wrzuciłem.


  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 13:04

Blue Screen powodował sterownik karty graficznej oraz karty sieciowej. Dwa razy było to w przypadku karty graficznej, raz z kodem 0x7E, a drugi raz z 116 co może oznaczać uszkodzenie układu graficznego. Proponuje usunąć wszystkie partycje i utworzyć na nowo programem GParted, najlepiej dwie, System - 100GB, Dane - reszta. Zainstalować system, sterowniki i zaktualizować sam system. Sterowniki do kart graficznej (AMD) pobrać ze strony producenta, resztę ze strony producenta sprzętu. Czekać na efekty...

 

Jeśli chodzi o dysk możesz pokazać S.M.A.R.T. dysku: Poradnik: Odczytanie S.M.A.R.T. dysku twardego.


  • 0

#5 Piecykm

Piecykm
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 13:27

To mogłoby się zgadzać. Zauważyłem, że na starym systemie, któremu udało się włączyć, nie mam zainstaowanej karty graficznej. Dodatkowo, nie mogę zainsalować ich, instalator nie odpala się poprawnie, ale karta jest wykrywana przez programy identyfikujące (korzystam z 3DP Chip'a)
Karta sieciowa działa dobrze.
Zaraz zabieram się do roboty, tylko znajdę miejsce na pliki, na których mi zależy. Dzięki wielkie za pomoc, dam znać jak tylko skończę.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bios, GPU, Windows, CPU, HDD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych