Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gry zacinają się na dobrym zestawie komputerowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sep

Sep
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:25

Witam. Otóż jak w temacie, gry zacinają się na dobrym zestawie PC.
PC:
AMD Phenom x4 955 3.20GHz + Scythe Mugen
Gigabyte GeForce GTX 560 Ti 1GB
GooDRam 4gb 1333mhz CL9
bequiet purepower l7 530w
MSI 870-C45
Samsung 500GB model HD502HJ ATA

Nie mam tu na myśli gier takich jak Battlefield 4 bo to oczywiste, że nie uciągnę tego na full na tym zestawie, ale przycinają mi się takie gry jak GTA San Andreas, Call of Duty Black Ops 1, Need For Speed Shift, Gothic 4 Arcania... wydaje mi się, że nie powinny się zacinać. Tzn nie zacinają się w sensie dosłownym, ale delikatnie klatkują, żadna gra nie chodzi mi płynnie. W czym problem? Sterowniki najnowsze, BIOS zaktualizowany, komputer niedawno formatowany - około miesiąca. Proszę o pomoc.

"link - koleś ma komputer taki sam jak ja, różni nas jedynie karta graficzna... on ma starszą wersje GTX'a... i ciągnie BF'a 4 na Ultra, a ja na najniższych mam zacinke.
  • 0


#2 jantomx

jantomx

    Jar Jar

  • Redaktorzy
  • 2069 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:35

W jakiej grasz rozdzielczości?
przeinstaluj sterowniki karty graficznej.
Upewnij sie,

Pobierz program:
CoreTemp - do pomiaru temperatury oraz obciążenia procesora
OCCT - do obciążania procesora
FurMark - do monitorowania i obciążania karty graficznej

Odpal program CoreTemp oraz włącz obciążenie procesora w OCCT na jakieś ~30min, monitoruj jakiem masz temperatury na procesorze (w programie CoreTemp) i je tutaj podaj.
Potem odpal FurMark również na jakieś ~30min i podaj temperatury.
  • 0
Zapraszam na bloga - http://jantomx-blog.pl/.

#3 Sep

Sep
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 17:01

Gram w rozdziałce 1336&768 - natywna dla mojego monitora.
Sterowniki reinstalowane, aktualizowane i nic.
Co mam się upewnić?

Temperatura maksymalna procesora 44 stopnie, zaś karty graficznej 65 stopni.

OCCT:

POMOCY!

Załączone pliki

  • Załączony plik  occt.png   355,81 KB   2 Ilość pobrań

  • 0

#4 Sep

Sep
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 12 luty 2014 - 21:40

Odświeżam, proszę o pomoc!
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 12 luty 2014 - 22:07

Z tym OCCT to żart? Więc zacznijmy od początku...

1. Poradnik: Odczytanie SMART dysku twardego > screen na forum

2. Pobierz program FRAPS i zobacz jaki będzie FPS w grach.
Jak pobierzesz to uruchom ten program i zostaw, uruchom grę, w lewym rogu powinna być liczba.
Przed uruchomieniem gry uruchom program HWMonitor i także go zostaw, nie wyłączaj.
Graj z jakieś 20 minut, wyłącz grę, zrób screena z HWMonitor i oczywiście podczas gry sprawdzaj ile masz klatek.

3. Pobierz program OCCT i go uruchom (pierwsze okna wyłącz krzyżykiem).
Następnie w programie OCCT w zakładce CPU: 3D (powinna być jako domyślna) kliknij na ON i nic nie ruszaj.
Na górze masz czas, poczekaj z 10 minut i wyłącz test przyciskiem OFF, powinny pokazać się zdjęcia z testu, zminimalizuj.
Następnie przejdź do zakładki GPU: OCCT i robisz to samo. Wszystkie zdjęcia pakujesz w folder .ZIP i dodajesz na hosting, link do pobrania na forum.
Przy OCCT też uruchom program HWMonitor i zrób osobny screen.

Dołączona grafika

4. Poradnik: Skanowanie systemu programem Malwarebytes Anti-Malware Free - pełny skan, raport na forum

5. Pobierasz program Memtest i nagrywasz na płytę jako obraz ISO, następnie wkładasz płytę do stacji CD/DVD i uruchamiasz z niej komputer

Dokładna instrukcja...
Najpierw skanujesz jedną kość, a później drugą. Jeśli masz więcej niż jedną kość.
Wyłącz komputer, odłącz od zasilania, odkręć boczną ściankę obudowy, dotknij grzejnika i wyjmij jedną kość RAM.
Włącz komputer z programem Memtest i skanuj pamięć z 3-4h, po skończeniu zrób zdjęcie i wyłącz program
Odłącz od zasilania komputer, odkręć boczną ściankę obudowy,, dotknij grzejnika i wyjmij testowaną pamięć, włóż drugą, która leżała na biurku.
Włącz komputer z programem Memtest i skanuj pamięć z 3-4h, po skończeniu zrób zdjęcie. itp...

Zdjęcia możesz wrzucić na zapodaj.net, a pliki na hostuje.net
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych