Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poradnik: Skanowanie systemu programem Malwarebytes Anti-Malware Free


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów
  • LokalizacjaPoland

Napisano 10 sierpień 2013 - 18:51

Mini poradnik: Skanowanie systemu programem Malwarebytes Anti-Malware Free

UWAGA! Nowy poradnik z wersją programu 2.00 znajdziecie na moim blogu: Skanowanie systemu programem Malwarebytes Anti-Malware Free

Skocz do spisu poradników ->

W dzisiejszym mini poradniku przedstawię Wam jak przeskanować system i usunąć wirusy przy użyciu programu Malwarebytes Anti-Malware Free.
Malwarebytes Anti-Malware Free służy do skanowania naszego systemu w poszukiwaniu wirusów, robaków, trojanów, rootkitów, dialerów i oprogramowania szpiegującego.

  • 1. Pobieranie programu
Program należy pobrać ze strony producenta: malwarebytes.org
Klikamy na link, a następnie na "Download" w wersji Free. Bezpośredni link: POBIERZ

  • 2. Instalacja programu
Po pobraniu następuje proces instalacyjny, z którym na pewno sobie poradzicie, lecz chce zwrócić uwagę tylko na jeden szczegół.
Przy fazie końcowej instalacji należy odznaczyć "Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware PRO" i kliknąć "Zakończ"

Dołączona grafika

  • 3. Uruchomienie i aktualizacja programu
Po instalacji program uruchomi się automatycznie. Jeśli baza wirusów będzie starsza zostaniemy powiadomieni o tym w komunikacie. Należy zgodzić się na aktualizacje bazy wirusów.

Dołączona grafika

Po aktualizacji zostaniemy powiadomieni komunikatem "Baza wirusów zastała zaktualizowana". Klikamy OK. Następnie program powinien nam się uruchomić i zobaczymy jego okno główne Należy przejść do zakładki "Aktualizacja" i kliknąć na "Sprawdź aktualizacje". Jeśli będą jeszcze nowsze wersje programu i bazy wirusów zostaną one automatycznie pobrane i zaktualizowane. Jeśli nie będą potrzebne żadne aktuazliacje pojawi sie komunikat "Posiadasz najnowszą wersje bazy danych".

  • 4. Skanowanie systemu
Po tych czynnościach możemy przejść do skanowania systemu. Przechodzimy do zakładki "Skaner" naciskamy na "Pełne skanowanie" i na końcu klikamy "Skanuj". Wybieramy partycje do skanowania, na pewno musi być to partycja C, czyli nasz system. Warto też zaznaczyć inne partycje, oprócz stacji dysków (E:\). Na koniec klikamy "Skanuj" i rozpocznie się skanowanie systemu. Skanowanie systemu zależy od tego ile mamy danych na dysku.

Dołączona grafika

Jeśli program nam nic nie wykryje możemy go zamknąć, jeśli znajdzie wirusy przejdźmy do punktu 5.

  • 5. Usuwanie wykrytych wirusów
Po skanowaniu pokaże nam się komunikat o zakończeniu skanowania. Jeśli program nic nie znajdzie wyświetli nam się też raport w notatniku o wynikach skanowania. Zawartość notatnika możemy wkleić na forum lub dodać notatnik jako załącznik. Jeśli program znajdzie wirusy wyświetli się komunikat o następującej treści "Skanowanie zakończyło się pomyślnie. Naciśnij "Pokaż wyniki" by przejść do listy wykrytych obiektów". A więc klikamy OK i przechodzimy do znalezionych plików po skanowaniu, czyli naciskamy w dolnym prawy rogu na "Pokaż wyniki"

Dołączona grafika

W następnym oknie zaznaczamy wszystkie znalezione pliki i naciskamy na "Usuń zaznaczone".

Dołączona grafika

Program poprosi nas o uruchomienie systemu ponownie, więc naciskamy na TAK.

Dołączona grafika

Po uruchomieniu systemu, uruchamiamy program Malwarebytes Anti-Malware i przechodzimy do zakładki "Kwarantanna". Znajdziemy tam pliki, które zostały znalezione jako wirusy przy skanowaniu programem. Naciskamy na "Usuń wszystko".

Dołączona grafika

Na koniec przechodzimy do zakładki "Logi", otwieramy tam istniejący log, zapisujemy na pulpit i dodajemy na forum jako załącznik.

Użytkownik Kamillo edytował ten post 17 maj 2014 - 23:22

  • 0

Pozdrawiam, Kamil

 

Mój blog TechComputerOS.cba.pl
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych