Jump to content


Photo

Rozwiązany: Blue Screen przy grach, zawieszanie się systemu


  • This topic is locked This topic is locked
19 replies to this topic

#1 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 27 May 2013 - 21:25

Witam mam komputer od stycznia 2012 roku składał go znajomy informatyk !
karta graficzna PALIT Geforce 560 1 GB
procesor Intel Core I3 550 2 rdzenie 4 wątki 3.2 GHz socket LGA 1156
płyta gówna asus P7H55-M
GOOD RAM 4 GB RAM DDR3 1333 MHz
zasilacz take me model TM500 Silent
dysk WDC WD5000AADS-00S9B0 ATA Device
obudowa od take me
i oczywiście CD-ROM ATAPI iHAS122 ATA Device
Mam problem otóż komputer strasznie potrafi mi ciąć nawet w przeglądarce internetowej i podczas gier wyskakuje mi blue screen który jest tak naprawdę na porządku dziennym bardzo mnie to irytuje i jestem zagubiony bo nie mogę komfortowo używać sw sprzętu proszę o pomoc poniżej zamieszczam info które udało mi się uzyskać

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:
BCCode: 7a
BCP1: C069D400
BCP2: C000000E
BCP3: 245B5860
BCP4: D3A8060A
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:
C:\Windows\Minidump\052713-218994-01.dmp
C:\Users\user\AppData\Local\Temp\WER-240381-0.sysdata.xml
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 27 May 2013 - 21:59

Daj pliki DMP z programu BluescreenView: Poradnik: Odczytywanie niebieskiego ekranu śmieci (BSoD)

zasilacz take me model TM500 Silent

To chyba nie był informatyk, to coś jest do wymiany: http://forum.pcfoste...ista-zasilaczy/

Daj też raport z zainstalowanymi programami na dysku: Poradnik: Czyszczenie systemu za pomocą programu CCleaner - punkt 4.
  • 0

#3 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 28 May 2013 - 20:36

Proszę bardzo :) a jakie zasilacz do tych podzespołów i ewentualnie na przyszłość polecasz ( najprawdopodobniej reinstall sys na 64 bit b o mam 1 kość ramu 4 Gb i ograniczył mi 32 b do 3,5, i najprawdopodobniej bd do kupował RAM i zmieniał procesor na tym sockecie co mam tera)

Attached Files


  • 0

#4 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 28 May 2013 - 21:01

Masz inne pliki DMP, bo ten dużo nam nie mówi? W systemie masz śmietnik, ale pewnie o tym już wiesz.
I daj najlepiej z programu BluescreenView tak jak piszę w poradzie.

Nie wiem czy jest sens w ogóle analizować pliki DMP, jak i tak masz zamiar instalować na nowo system, strata mojego czasu.

A jeśli już na razie sprawdź dysk w poszukiwaniu błędów, zaktualizuj sterownik Chipsetu i daj SMART dysku.

A po co Ci więcej RAM-u? 4 GB powinno wystarczyć, ewentualnie jak chcesz to dokup taką samą kość 4GB.
Na razie to polecam zmienić zasilacz (napisz temat w dziale Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie) i zainstalować wersje systemu 64-bit.
Po zainstalowaniu systemu, zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony producentów + aktualizacje.
  • 0

#5 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 29 May 2013 - 13:24

Proszę oto SMART załączam jeszcze kilka innych plików DMP które mam :) mam ich bardzo dużo z setka tam jest. Pieniądze mam także to co zawodzi wymienię ... Trochę się boje bo komputer cały z moich oszczędności a na nowego nie mam... dlatego tak mi zależny na wymianie zepsutej części itd

Załączam jeszcze tak jak kazałeś info o bsod z tego programu (zawartość to wszystkie pliki DMP w folderze MINIDUMP)

zapomniałem kliknąć załącz ;) już jest

Attached Files


  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 29 May 2013 - 15:06

Nie pisz posta pod postem, używaj opcji Edytuj.

Szczerze to dwa pliki DMP masz z maja, jeden z kwietnia, resztę marzec i dalej. Jeśli chodzi o maj:

Bug Check String  : KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
Bug Check Code	: 0x0000007a
Caused By Driver  : intelppm.sys

Aktualizacja sterowników do Chipsetu i kontrolera dysku, sprawdź dysk pod kątem błędów, dysk jest OK.
Pozostałych błędów z kwietnia i niżej nie ma po co sprawdzać.

A zasilacz i tak trzeba wymienić, bo ten się nie nadaje. Być może to on właśnie jest tym winowajcom.
Ogólnie to od 27 maja nie masz Blue screen, przynajmniej tak mówią pliki DMP po datach.

Najpierw proponuje wymienić zasilacz.
  • 0

#7 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 29 May 2013 - 17:35

dobrze a w takim razie mógł bym Cięprosićo podanie mi stron z tyymi sterami bo aktualnie jestem na fonie i bd miał dosłownie 10 min pod wieczór czasu na komputerze ...
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 29 May 2013 - 17:45

Sterowniki masz tutaj pod Win7 64-bit: http://pl.asus.com/M...7H55M/#download
  • 0

#9 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 30 May 2013 - 09:52

zainstalowałem wszystkie możliwe sterowniki i widzę znaczną poprawę w grach :) nie tnie już tak.. jestem też Ciekaw czy doś jeszcze BS

ogólnie myślę że to sprawka zasilacza ponieważ zauważyłem że podczas gier które mocno obciążają mi komputer (mam podkręcaną kartę graficzną i chłodzenie chodzi głośno- czym bardziej wymagająca gra tym głośniej) występuje bluescreen jakby dostawa tego prądu była za mała ... bo mam tak że włączę grę i mogę grać 10 min 15 min 10 godzin 2 dni i nigdy nwm kiedy wyskoczy mi BS.. dodam też że gra się nagle ścina czasami z głośników wydobywa się dźwięk jakby piły mechanicznej pojawia się BS i reset kompa ... a zasilacz wymieniam na 100 % pieniądze mam teraz tylko się zdecydować muszę. Mam też prośbę o doradzenie co jeszcze by ewentualnie do kupić wymienić z podzespołów kompa żeby był lepszy (głównie pod gry i tworzenie grafiki komputerowej na poziomie amatorskim bo dop się uczę)

zasilacz dam na gwarancje bo mam jeszcze w tym samym czasie kupie nowy a tamten nowy z gwarancji sprzedam i mam nadzieje że powinno byćok

sory że post pod postem ale się spieszę ... włączyłem program OCCT i wybrałem tryb power supply test ustawiłem na 1 godzinę .. po ok 2 minutach usłyszałem jak wszystkie wiatraczki zaczęły chodzić(otworzyłem obudowę-i patrzyłem co się dzieje)po czym nagle po chwili ekran zgasł wszystkie wiatraczki zmniejszyły obroty i komputer się zresetował bez BSOD
po włączeniu kompa po resecie chwile popracowałem włączyłem kilka programów i BSOD i co ciekawe nie ma żadnego pliku DMP w minidumpie
BSOD miałem 2 raz przed chwilą okazało się że gdy włączam everesta coś jest nie tak i komp pada... dzisiaj zadzwonię do informatyka i powiem co i jak się dzieje i oddam kompa do serwisu chyba bo mam już go dosyć:)
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 30 May 2013 - 10:29

Za kolejne posty po postem dostajesz bana. Polecam przeczytać regulamin.

Pokaż może temperatury:
Pobierz i uruchom program HWMonitor, zminimalizuj go i uruchom grę, pograj z 20min i pokaż temperatury w formie screenu.

Odnośnie sprzętu to napisz nowy temat w dziale Zestawy komputerowe lub Obudowy, zasilacze, oraz chłodzenie

Oddasz kompa do serwisu i co? Znowu wsadzą Ci zasilacz noname i będziesz miał ten sam problem.
Lepiej jak napiszesz w wyżej wymienionym dziale. Samym sprzętem nie polecam się bawić, bo spalisz i będziesz miał jeszcze większy problem, tym bardziej, że karta jest podkręcona.

  • 0

#11 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 30 May 2013 - 13:09

włączyłem grę(BF3) ustawienia na ultra pograłem 5 min i komputer się zresetował jak kiedyś miałem BSOD i dopiero reset tak teraz jest sam reset kompa ... włącza się od nowa na monitorze wyskakuje american trends logo i każe wcisnąć F2 żeby wczytać normalne ustawienia potem uruchom system windows normalnie i się włącza

przetestowałem GPU i CPU tym razem osobno po 10 min i wszystko ok temp ok żadnego błędu RAM też ok bo używane było 2500 Mb lecz jak wszystko jest używane na raz reset kompa lub BSOD zaraz bd zamawiał tak czy siak nowy zasilacz
  • 0

#12 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 30 May 2013 - 16:58

To odpal tylko program HWMonitor i daj screen, a jak nie do daj znać dopiero po wymianie zasilacza.
  • 0

#13 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 30 May 2013 - 17:49

zasilacz jest na 100 % do wymiany zrobiłem test w OCCT POWER SUPLY co do słownie znaczy zasilacz i po 20 sekundach testu komputer się zresetował dla upewnienia zrobiłem jeszcze raz i to samo także zaraz dzwonie do znajomego i załatwi mi SILENTIUM PC deus 600 w za dobrą cenę z hurtowni

zadzwoniłem do informatyka który składał ten komputer zasilacz od TM był dołączony do obudowy także nie trudno się dziwić że to jakaś tandeta zaraz zamawiam Silentium PC deus 600 W żeby było trochę rezerwy jeszcze jak bd zmieniał jakieś gabaryty dokupuje już na przyszłość jeszcze jdną kość RAM-u a co do BSoD odnalazłem przyczynę a mianowicie jest to plik systemowy ntkrnlpa.exe muszę zrobić reinstall systemu albo w cmd z płytką windowsa w środku napędu wpisać komendę na naprawę systemu windows

Attached Files


  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 30 May 2013 - 22:22

Temperatury CPUTIN i AUXTIN za wysokie, odkręć obudowę i podotykaj palcem, zobacz czy jakiś element na płycie nie parzy.

Nie zbyt ta przyczyna została odnaleziona, bo ten plik może mówić o wszystkich, to już bardziej skupiłbym się na intelppm.sys i kodzie błędu 0x7A
Na razie to lepiej zmień zasilacz.
  • 0

#15 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 31 May 2013 - 07:31

Nie które elementy są po prostu ciepłe ale nie parzą...
a co tego kodu 0x7A nie mam pojęcia jak to naprawić ... może to być wina zasilacza ?
znalazłem coś takiego
Stop 0x0000007A lub KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR
Pierwotna przyczyna jest taka sama jak w błędzie 0x77, czyli system nie mógł odnaleźć danych strony lub jądra w pamięci wirtualnej. Błąd mogła spowodować niekompatybilność dysku lub sterowników kontrolera. Mogą to być również problemy ze sprzętem, takie jak źle skonfigurowane urządzenie SCSI, uszkodzone sektory na twardym dysku lub konflikt w BIOS-ie albo oprogramowaniu producenta kontrolera dysków. Należy sprawdzić dysk na obecność błędów np. narzędziem Sprawdź dysk systemu Windows.
ale dysk przeskanowany defragmentowany SMART też zrobiony temp ok nwm co może być... może połączenie dysku i płyty gównej?
  • 0

#16 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 31 May 2013 - 11:54

Najpierw zajmij się zasilaczem, a dopiero wróć do tematu jeśli problem nie ustąpi.
  • 0

#17 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 31 May 2013 - 12:40

dobrze napisze w przyszłym tyg zasilacz zamówiony teraz czekam aż przyślą
  • 0

#18 DeadWalker

DeadWalker
  • Użytkownicy
  • 5 posts

Posted 31 May 2013 - 13:11

Chciałbym tylko dodać, że ten informatyk, który Ci składał pc to chyba znalazł pcformat na chodniku i Ci doradził... Po za zasilaczem bombą dał również płytę i procek na całkowicie nieprzyszłościowym sockecie czyt. nie wrzucisz do niego żadnego lepszego procka np. i5 2500, który jest na 1155.
  • 0

#19 Exodos

Exodos
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 31 May 2013 - 14:21

Witam :) z 3 godzinki temu zamontowałem nowy zasilacz po grałem w kilka gier (The elder scrolls V Metro last light LOL i teraz jeszcze bd grał w Bf3) i jak narazie wszystko w porządku żadnej ściny nawet przy metro last light wszystko na ultra prawie .. żadnego BSOD jak dotąd
  • 0

#20 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 19 June 2013 - 15:57

Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.
Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users