Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyłączanie się laptopa po 30 sekundach gry w LOL i Minecraft


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 vrohn

vrohn
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 15 maj 2013 - 17:52

Odinstalowałem te programy oprócz skype, przeinstalowałem antywira i sprawdziłem temeprature, która była normie...

Może po prosru coś mam do wymiany w laptopie, może coś się zużyło/spaliło?
  • 0


#22 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 15 maj 2013 - 18:17

A jakie były temperatury po tych 3-4min. - patrzyłeś? Próbowałeś uruchomić grę z mniejszą rozdzielczością?
Spróbuj też w tym panelu Nvidia powyłączać jakieś funkcje i zobaczyć czy gra będzie działać.

Szczerze to ciężko powiedzieć co to może być, jeśli przy normalnym użytkowaniu wszystko działa więc jakby miał być to sprzęt to tylko karta graficzna.

Z innej strony to polecam odinstalować te programy od producenta lub zrobić reinstalacje systemu z czystej płyty.
Może być tak, że jakiś program działa w tle i wyrzuca Cię z gier, więc polecam zrobić na razie to co pisałem wyżej.

1. Spróbować w panelu Nvidia powyłączać jakieś funkcje i testować grę
2. Poradnik: Reinstalacja sterownika, instalacja sterowników na nowo zainstalowanym systemie
Sterownik pobierając ze strony producenta
3. Próbować zagrać na mniejszej rozdzielczości
4. Odinstalować programy od producenta
5. Zrobić reinstalacje systemu z czystej płyty
  • 1

#23 vrohn

vrohn
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 16 maj 2013 - 13:42

Dobra jakimś cudem naprawiłem ten laptop... już się nie wyłącza podczas grania! wreszcie...
  • 0

#24 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 16 maj 2013 - 20:46

Coś musiałeś zrobić lub zmienić, bo cudów nie ma. Może napisz co zrobiłeś, najlepiej od początku.
Może jakieś ustawienia zmieniałeś lub coś innego przed samą grą?
  • 1

#25 vrohn

vrohn
  • Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 16 maj 2013 - 21:12

Niestety samo się mi nigdy nie naprawiło, a zawsze mam jakieś głupie problemy co daje do serwisu to nie wiedzą jak naprawić, na szczęscie teraz już nie muszę, bo się jakos naprwiło jak mi wczoraj laptop upadł na podłoge. Rano odpalam i grałem całe popołudnie bez wyłączenia się, pierwszy raz mi updał, jak się cieszyłem z bramki. Pewnie jakoś karta graficzna się przesunałe czy coś.
Kiiedyś też miłem problem z starym komputerem, męczyłem sie jak go odpalić, wywaliłem obudowę i patrzyłem czy coś nie spailiłem może, z wkurzenia walnąłem ręką tam w środku i odpalił się komp, potem okazało, że wystarczyło poruszać procesorem na siłe i komp odpalał, ale to wystarczyło na krótką metę, tak więc pewnie za tydzień i tak będę wyjeżdżał to oddam do serwisu i powiem co się stało, to może mi coś tak popatrzą i wymienią.
  • 0

#26 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 17 maj 2013 - 13:25

W Dzienniku Zdarzeń jest ostrzeżenie o throttlingu. Pobierz RealTemp - monitoruje on temperaturę i wrzuca do pliku tekstowego (domyślnie interwał zapisu 5s radzę zmienić na 1s). Programik prosty, tylko przycisk "Settings" i zmiana ustawień logowania: "LogFileSeconds" na "1".

Wrzuć jeszcze Dumpy - Klik

I jeszcze się zapytam, zasilacz do laptopa masz oryginalny?

Sprawdź jeszcze AdvCleaner, czy wszystkie śmieciowe dodatki są już usunięte.

Profilaktycznie możesz też sprawdzić pamięci RAM programem MemTest.
  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych