Skocz do zawartości


Zdjęcie

pionowe pasy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 14:44

Witam serdecznie mam problem z laptopem DELL inspiron M5010 mianowicie problem polega na tym że przy włączaniu windowsa 7 pojawiają się pionowe latające pasy a pochwili ekran robi się czarny laptop nie przegrzewa się śmiga elegandzko. Gdy uda mi się włączyć laptopa to potem jest wszystko wporządku. Proszę o pomoc z góry dziękuję.
  • 0


#2 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 styczeń 2013 - 16:30

Czy poruszanie matryca ( góra, dół i lekkie wyginanie prawo lewo ) coś zmienia ? Czy na monitorze zewnętrznym jest ok ?
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#3 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:05

przepraszam pasy migają poziomo nie wiem czy to coś zmieni ale gdy ruszam matrycą nic sie nie polepsza prubowałem na wszystkie sposoby. Bym podłączył pod inny monitor ale nie mam takiej możliwości.
  • 0

#4 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 styczeń 2013 - 17:09

To akurat nic nie zmienia :) rozumiem, że problem pojawia się tylko i wyłącznie już w systemie ? czyli wtedy kiedy są załadowane sterowniki grafiki... proponowałbym puścić na dłuższy czas jakiś benchmark grafiki i do tego zrobić test ramu, niewykluczone że jest to wina panelu, tylko że po prostu problem występuje dopiero po czasie. Miałbyś możliwość zrobienia zdjęcia jak to wygląda albo filmik nagrać ?
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#5 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:01

mam zrobione zdjęcie i nagrane wideo tyle że tu nie mogę wstawić. Czy podał byś maila to bym wysłał :)
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 23:57

Zdjęcie możesz wrzucić tu: http://zapodaj.net/ i dać tylko link, a film na Youtube lub na jakiś hosting plików...
  • 0

#7 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 00:11

dzięki :) http://zapodaj.net/d...8fdf6e.jpg.html
  • 0

#8 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 00:15

Napisz czy masz te paski tylko w systemie czy od razu po uruchomieniu, wpisywania hasła też się pojawiają?
  • 0

#9 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 00:56

tak wygląda proces włączanie laptopa Mój odnośnik
  • 0

#10 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 13:29

Próbowałeś reinstalacji sterownika karty graficznej?
Pobierz najnowszy ze strony producenta, odinstaluj stary (dokładnie wraz z oprogramowaniem) i zainstaluj, przed sterownikiem do karty zainstaluj chipset.

Na samym początku jakieś kropki Ci migają, a później pojawiają się ten paski.
Dla mnie jednak to jakiś problem ze sprzętem - karta graficzna, taśma łącząca płytę główna z matrycą.
Jeśli miałbyś jeszcze możliwość podłączenia monitora to byłoby wiadomo więcej.
Jeśli sterowniki nie pomogą, a masz gwarancje to skorzystaj.

Idąc dalej zrób porządek z systemem, bo u mnie włączyłby się już ze 3 razy i wyłączył. :lol-sweat:
  • 0

#11 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 styczeń 2013 - 17:36

Właśnie obejrzałem filmik i moim zdaniem to jest wina grafy ( ewentualnie ramu ) bo zwróćcie uwagę na to, że paski wyskakują w momencie gdy coś się zmienia na ekranie, jak tylko otwierał okna itp to zaraz się pojawiały :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#12 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 19:59

ściągnołem program do sprawdzenia grafy i niby żadnego błędu i tp nie było ale gdy zaczeło sprawdzać zaczeły się pasy a po chwili ekran zrobił się czarny. A to co wcześniej zaopserwowałem że faktycznie laptop strasznie się spowolnił, chodzi i włacza się mozolnie. jeśli mówicie że to wina grafy to nic mi nie pozostało tylko go wyjeb.... bo koszt jest zbyt wysoki żeby on dalej chodził a karta graficzna zintegrowana co oznacza wymane całej płyt. wczoraj go rozebrałem na części sprawdziłem taśmę łącząco wszystko gra elegancko wszystko poczyściłem nie wiem co mam robić bo niestety gwarancja mi się skończyła jakieś 5 miesięcy temu.
  • 0

#13 gsc

gsc
  • Użytkownicy
  • 22 postów
  • LokalizacjaGůrny Ślůnsk

Napisano 22 styczeń 2013 - 21:01

Sprawdź jeszcze RAM.

http://www.memtest.o...6+-4.20.iso.zip
  • 0

#14 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 22 styczeń 2013 - 23:33

Taśmy raczej od ręki nie sprawdzisz, trzeba ja wymienić i dopiero szukać dalej.
Spróbuj jeszcze ze sterownikiem.
  • 0

#15 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 13:32

zrobiłem reinstalacje całego systemu no i dalej to samo. Udało mi się podłaćzyć pod inny monitor i dalej takie pasy więc chyba wina leży w grafice. Nawet nie ma sensu w to inwestować bo za drogo to wychodzi. będe go męczył aż się rozwali do końca i sprzedam go na części :)
  • 0

#16 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 13:34

dzięki wielkie za pomoc bardzo mi pomogliście.
  • 0

#17 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 13:43

No raczej układ graficzny się rozsypał.
Napisz do producenta ile może kosztować naprawa układu graficznego, może drogo nie wezmą.
Lepiej się popytać niż czekać... :lol-sweat:
  • 0

#18 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 styczeń 2013 - 13:48

Producent to raczej skasuje go za wymianę całej płyty głównej, a nie tylko chipsetu ;] a uszkodzoną płytę, którą sobie wezmą ( no chyba że się poprosi o zwrot skoro się za nią płaciło ) naprawią u producenta płyty głównej i będą mieli kolejną dobrą mb za niewielkie pieniądze, co nie idzie w parze z tym, że klient mało płaci za taką wymianę, bo jest wręcz przeciwinie.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#19 krzychu666

krzychu666
  • Użytkownicy
  • 14 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 21:35

Dowiadywałem się o wymianie takiego chipsedu i gość mi zaśpiewał z 250-350 zł plus wymiana 250zł masakra. Mam pytanko co do procesora czy można kupić mocniejszego czy to się wiąże już z innymi wymianami czy to w ogóle się będzie opłacać i czy będzie się odczuwać zmiany podczas pracy lapka?
  • 0

#20 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 styczeń 2013 - 17:45

Nowa płytą główna jaką znalazłem na allegro kosztuje 650zł z możliwością darmowej wymiany ( ale to musiałbyś sam ją odebrać ) Procesor możesz wymienić jeśli nie jest wmontowany w płytę główną, ale chyba nie chcesz w tym zepsutym tego robić ? :P
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych