Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wlutowany procesor ?

CPU

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 gsobanski4

gsobanski4
  • Użytkownicy
  • 199 postów

Napisano 14 marzec 2018 - 09:11

Witam ! Może tu ktoś na forum jest pewien jak wygląda sprawa z procesorem w laptopach: HP EliteBook 2560P-płyta główna to Chna/ Ukrn 649752-00, Dell Latitude E6320 lub Lenovo X220 ? Próbuję dowiedzieć się tego już 2 dzień, na różnych forach i internecie są rozbieżne informacje i opinie, a sprzedawca laptopów nie chce ich rozbierać i nie wie. Jedni twierdzą że Dell i HP ma wymienny procesor a Lenovo wlutowany inni odwrotnie, a ja nie chcę kupić laptopa który ma zintegrowany procesor. Reszta jest w sumie nie istotna bo wszystkie mają podobną wielkość matrycy, chipset itd. chodzi tylko o możliwość wymiany CPU bez lutowania. Proszę o pomoc !!!

 


  • 0


#2 gsobanski4

gsobanski4
  • Użytkownicy
  • 199 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 17:16

Nie ma na forum nikogo kto się orientuje ? Muszę szukać gdzie indziej. 


  • 0

#3 Marynia11

Marynia11
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 14:25

A jak będzie zlutowany ram czy karta? Czemu ci akurat zależy tylko na nielutowanym procesorze?


  • 0

#4 gsobanski4

gsobanski4
  • Użytkownicy
  • 199 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 15:30

Karta może być wlutowana, byle była sprawna, oferowana grafika w laptopach w zupełności mi wystarczy, co do RAM to zawsze jest przynajmniej jeden wolny slot do rozszerzenia pamięci, a procesor chciałbym wymienić na najwyższy model jaki obsłuży mi dany chipset ! 


  • 0

#5 Marynia11

Marynia11
  • Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 20 marzec 2018 - 10:48

Guzik prawda z tym zawsze wolnym slotem. W MacBooku AIr czy MacBooku 12 calowym wlutowany ram jest do płyty głównej. Wiekszość ultrabooków tak też ma,  m. in. zbijają w ten sposób wagę i grubość urządzenia. To na Twoim miejscu poszukałbym laptopa na części i sam złożył. Te laptopowe procki wcale nie są aż takie mocne, dobry ram, dysk ssd i Ci śmiga (inna gadka w gamingowych ale to inny segment sprzętu). Jaki masz sens dawać mega ekstra szybki procesor jak reszte masz zintegrowaną i osłabiasz tym swój ekstra procesor? Zmęczysz tym prockiem chłodzenie i baterię tylko.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: CPU

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych