Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zamiast stacjonarnego do 3000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rox

Rox
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 październik 2012 - 17:36

Potrzebuję pomocy obeznanych w temacie internautów bo wiadomo, że w sklepie to nie możemy liczyć na szczere opinie.

Poszukuję dobrego laptopa, który będzie mógł pełnić rolę komputera stacjonarnego, gdyż tego mam zamiar się pozbyć.

-przeglądanie internetu
-oglądanie filmów
-robienie projektów graficznych, obróbka zdjęć itp. (bez szału, podstawowe programy używane do celów szkolnych)
-czasami odpalenia gry w całkiem dobrej grafice (przeważnie widuję GT 630M)

Nie interesuje mnie marka laptopa. Wiem, że czasami płaci się za logo, a parametry są gorsze od mniej znanych.
Wygląd też nie jest dla mnie ważny, podświetlane logo czy klawiatura- nie jest mi to potrzebne)

Z tego co udało mi się w miarę "obeznać" interesowałyby mnie laptopy z:

procesorem Intel Core i5 (nie zależy mi na i7, a o Pentium czytałam, że kiepski)
pamięcią RAM 4GB lub więcej
dysk twardy ok 600/ 750GB będzie ok
matryca standardowa 15,5"
bardzo byłabym zadowolona, gdyby interfejs był dosyć bogaty:
USB 3.0, bluetooth, Wi-Fi, czytnik kart pamięci, a gdyby miał Tv-outa to już w ogóle byłabym szczęśliwa.

brałam pod uwagę kilka modeli (np. MSI CX61, ale widziałam tylko w internecie; HP Pavilion D6, który został polecony w sklepie moim rodzicom, w internecie dobrą opinią się raczej nie cieszy; Samsungi z serii Vaio i Lenovo-podobno niezłe), niestety za każdym razem gdy idę do sklepu widzę nowe parapetry o których nie mam pojęcia i na nowo w domu wszystko studiuję. Trochę już mnie to męczy dlatego zwracam się do was z prośbą, abyście mi na tacy podali kilka dobrych modeli w granicach do 3000zł
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 29 październik 2012 - 18:29

Najpierw proszę o informacją, jakie to mają być gierki. Bo w coś "cięższego" na takim laptopie może być trudno pograć - zostanie redukcja jakości.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Rox

Rox
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 październik 2012 - 18:53

Najpierw proszę o informacją, jakie to mają być gierki. Bo w coś "cięższego" na takim laptopie może być trudno pograć - zostanie redukcja jakości.


Nie wiem jakie gry są "ciężkie", a które do takich zaliczane nie są. Nie jestm jakąś super fanką i wymiataczem w tej dziedzinie, fajnie by było gdyby mi Battlefield 3 działał, ale jak nie to trudno, NFS, GTA? Skoro te najnowsze wersje, nie będą działać to zadowolę się troszkę starszymi.
  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 30 październik 2012 - 20:13

Nie napisałem, że nie będą - będą, ale grafika nie będzie ustawiona na maksimum, tylko minimum, albo średnich. HP ProBook, Asus R900, albo Dell Inspiron powinny być dobre.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 Rox

Rox
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 31 październik 2012 - 12:50

Dzięki za propozycje. Poczytałam trochę opinie, najbardziej spodobał mi się Asus.


Co myślicie o: samsung NP550P5C
  • 0

#6 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 01 listopad 2012 - 19:49

Jak chcesz HP Pavilion DV6 to może Ci w częściach sprzedać. Dokupisz tylko to co już sprzedałem, złożysz i będzie git. :letssin:

A tak na serio to nie pociągnie dłużej niż rok.


  • 0

#7 Komputel_pl

Komputel_pl
  • Użytkownicy
  • 54 postów

Napisano 28 listopad 2012 - 12:25

Do 3 tyś zł Samsung NP550P5C będzie w zasadzie najlepszym wyborem,bardzo dobra,wydajna grafika jak i procesor i7 najnowszej generacji. Jeżeli ma Ci służyć do gier to jak najbardziej sprawdzi się. Jakość wykonania naprawde solidna,matryca 17 cali.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych