Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzona płyta głowna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 radoslaw

radoslaw
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 październik 2012 - 16:20

Witam.
Mam nastepujacy problem: moja plyta to gigabyte ga-m61pme-s2 i podejrzewam, ze jest uszkodzona. Na poczatku komputer sporadycznie sie wylaczal lub restartowal po czym normalnie dzialal, z czasem problem sie nasilal i wylaczal(restartowal) sie coraz czesciej az do chwili obecnej, gdy nie wlacza sie w ogole, dodam, ze z innym zasilaczem wystepowal ten sam problem. Dodam, ze zaden kondensator na plycie nie jest ani troche spuchniety.
Na 100% jest to plyta glowna, czy przyczyny szukac gdzies indziej?
  • 0


#2 Nitro

Nitro
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 17 październik 2012 - 16:45

Nie miałeś żadnych problemów z monitorem albo różnych komunikatów? Może to niekoniecznie płyta główna, a karta graficzna, bo gdy karta się przegrzewa to objawy są podobne. Jakbyś włączał komputer to sprawdź temperaturę wszystkich podzespołów.
  • 0

#3 radoslaw

radoslaw
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 październik 2012 - 16:59

Nie bylo zadnych komunikatow, komputer po prostu sie restartował, z czasem jednak właczal sie, ale nic nie pokazywało sie na ekranie, ponad to, komputer nigdy sie nie przegrzewal nawet podczas ekstremalnie wysokich temperatur na zewnatrz.
  • 0

#4 Nitro

Nitro
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 17 październik 2012 - 17:59

Sprawdzałeś zasilacz/listwę do której podłączony jest komputer? Może przedłużacz nie wytrzymuje napięcia. Spróbuj podłączyć komputer pod inną listwę. :)
  • 0

#5 radoslaw

radoslaw
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 październik 2012 - 18:22

z innym zasilaczem problem nadal wystepował, wiec raczej to nie on jest winowajcą.
  • 0

#6 Nitro

Nitro
  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 17 październik 2012 - 19:08

Ostatnie co Ci mogę poradzić to wyczyszczenie kompa w środku z kurzu i ponowne podłączenie taśm. Może któraś się obluzowała...
  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 18 październik 2012 - 22:15

Sprawdź może jeszcze dysk twardy - program HD Tune (zakładka trzecia).
Jeśli dysk jest dobry to wyślij sprzęt na gwarancje jeśli masz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych