Jump to content


Photo

Przegrzewanie się Toshiba SAtellite A300 co robić!?


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 cptmichaax

cptmichaax
  • Użytkownicy
  • 10 posts

Posted 21 August 2012 - 12:43

Mam tego laptoopa i od pewnego czasu straznie się grzeję. Boję się żę może się spalić i będzie po nim. Musze go trzymac tak by miał przewiew ( na książkach itp ) bo jest tak gorący ze masakra jak nie robie tego. Najbardziej jest gorący tam gdzie jest dotykowa mysz i na środku. Po bokach jest ok a wiatrak ( jest wciaganie powietrza od dolu. Jak leży normalnie na stole to się grzeje wiatrak. Co mam zrobić? Trzeba nowy wiatrak? Możę przeczyścić caly laptop? Dałem do informatyka i powiedział ze procek itp działa bardzo dobrze ale jeśli będzie się tak grzał to moze się spalić więc lepiej zanieść do serwisu i zapytać ich a wcześniej poczytać na forach.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 posts

Posted 21 August 2012 - 20:32

Daj screen z temperaturami z programu HWMonitor.
  • 0

#3 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 22 August 2012 - 12:52

No to świetny "informatyk" skoro odesłał Cię na rozglądanie się na forach... Proponuję jak najszybciej wyciągnąć chłodzenie, wyczyścić je z kurzu i starej pasty zakładając nową. Polecam pamiętać o tym, że w laptopach stosowane są różnego rodzaju gąbki termoprzewodzące zamiast pasty. One też się zużywają w większzym lub mniejszym stopniu, a dodatkowo wiele z nich może nie nadawać się do ponownego użycia po ściągnięciu chłodzenia ( bo np się rozerwą ) więc w razie czego trzeba by mieć na uwadze wymianę również tych gąbek.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3



1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users