Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tani komputer do 1000 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 ASuchy

ASuchy
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 21 sierpień 2012 - 08:30

Witajcie ,
Jestem nowy na tym forum i chciałbym sie Was poradzić. Planuję złożyć sobie komputer do internetu i tu moje pytanie czy konfiguracja : http://techplanet.pl...s=42882&s=63906 złożona przeze mnie będzie optymalna ? Może macie jakieś uwagi lub propozycje ?
Z góry dzięki za zainteresowanie tematem ;)
  • 0


#2 bartifka

bartifka
  • Użytkownicy
  • 92 postów

Napisano 15 październik 2012 - 18:56

Jest kilka zastrzeżeń. Wybrałeś obudowę, która ma zasilacz w zestawie i jeszcze drugi zasilacz, bez sensu. Zasilacz, który jest dołączony do obudowy jest bardzo słabej jakości (jak każdy tracer)(sama obudowa też do dobrych nie należy), drugi zasilacz który wybrałeś OCZ 500W jest okej, ale bez sensu 500Watt do takiego ekonomicznego zestawu jak dobre 300W spokojnie wystarczy. Jak kupujesz ram to nie kupuj w jednej kości tylko w dwóch, żeby mieć w dualu (kup 2x1gb, albo 2x2gb, ramy i tak są teraz bardzo tanie, zresztą jak weźmiesz jakiś zasilacz 300watt to ci akurat zostanie na ten ram).

ogólnie:
procesor, płyta główna, dysk okej
zasilacz weź 300 watt, tylko nie żaden z czarnej listy. Wystarczy, że wpiszesz w google "czarna lista zasilaczy" czy coś w tym stylu i praktycznie od razu znajdziesz jaka marka jest ok, a jaka nie.
Obudowa też jest słaba, weź jakiegoś brutusa od silentiumpc. BT-310 albo BT-410 są tanie i dobre.
Ram okej, tylko weź w dwóch kościach.
  • 0
Dołączona grafika


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych