Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czarne pasy po bokach w grach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 11:02

Witam,
jako że dawno w nic nie grałem zainstalowałem ostatnio D2 LoD. Po bokach ekranu czarne pasy. Myślałem, że to wina gry i jej zgodności, ale by się upewnić zainstalowałem też Stronghold Crusader Extreme. Przy tej instalacji zainstalowałem też DirectX 9.0 i też są czarne pasy po bokach! Czyli problem jest w komputerze, nie grach. Gdzie i jaki?
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 12:24

Próbowałeś zmieniać rozdzielczość?
  • 0

Dołączona grafika


#3 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 02 lipiec 2012 - 12:41

Pasy występują gdy na monitorze panoramicznym uruchamia się gry w proporcji 4:3. Aby się tego pozbyć, należy, tak jak napisał kolega wyżej, zmienić rozdzielczość w grze, bądź zmienić ustawienia sterownika karty graficznej. Jednak w przypadku braku zmiany rozdzielczości w grze, obraz zostanie rozciągnięty i straci na ostrości/jakości.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#4 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 15:34

Nie mam monitora panoramicznego. Co do zmieniania rozdzielczości to zmieniałem w grze i to nic nie dało. Jak wejść w ustawienia sterownika karty graficznej?
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 20:29

A może spróbuj przeinstalować sterownik, od razu zainstaluj najnowszy.
  • 0

#6 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 02 lipiec 2012 - 20:51

A może spróbuj przeinstalować sterownik, od razu zainstaluj najnowszy.

Zanim odpowiem na tę propozycję, powiedz czy jeśli opcja "ukryj tryby których ten monitor nie może wyświetlić" jest zaznaczona to dobrze ?? Bo może to mieć związek z problemem.
Załączam skrin.



W linku dołączam zdjęcie monitora podczas gry.

http://w694.wrzuta.p...LrnVjO/monitor1

Załączone pliki


  • 0

#7 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 03 lipiec 2012 - 13:37

Zostaw tak jak jest, spróbuj ze sterownikiem.
  • 0

#8 nieznany

nieznany
  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 08 lipiec 2012 - 10:20

Już dwa razy owe pasy pojawiły się nie w grze, lecz tylko na ekranie. W dodatku nie można było ukryć trybów(szczegóły w załączniku). Restart przywrócił normalny stan. Co wy na to?

Do Kamila - masz zasady i możesz nie odpowiadać w temacie, nie obrażę się - ale ze sterownikiem nie spróbuję, uważam że to nie jego wina a mógłbym coś zepsuć. W dodatku jest zainstalowany Directx9.0, a monitorowi zdarza się coraz częściej piszczeć.

Załączone pliki


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych