Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Problem ]TwinTech 8800GT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Duch128pl

Duch128pl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 19:40

Witam serdecznie.
Mam problem z moją nowo nabytą używaną grafiką (dżiiizz.. jak to brzmi -.-' ), a mianowicie z TwinTech 8800GT Heatpipe Fan Edition [zdjęcie tutaj ---> http://img04.allegro...6/07/2161360769 ]
Jako że poprzedniemu właścicielowi powiedzieli w serwisie że to może być wina kiepskiej/starej pasty termoprzewodzącej, tak więc pierwsze co, to pozbyłem się starej pasty i zmieniłem na nową.
I otóż, grafika działa niby poprawnie (Grid 1360x768 Ultra bardzo płynnie), lecz po jakimś czasie (nie oszukujmy się 10 minut, czyli do zagrzania ) robi się BLACK screen, monitor idzie w tryb uśpienia i tyle z działania. Reset niby wszystko załatwia. Więc po resecie postanowiłem posiedzieć se na necie. 10 minut, i szlus. Tak więc wyłączyłem kompa i wyjąłem grafikę po czym postanowiłem zrobić zdjęcia układu i zapytać się fachowców. :thumbup:
1. http://desmond.image....jpg&res=medium Czy ta brakująca część po lewej oznaczona U512 może być przyczyną wadliwego działania? Chociaż wątpię, bo na zdjęciu wcześniejszym też nie ma w tym miejscu tego elementu.
2. http://desmond.image....jpg&res=medium sorry za flasha
Kabel zasilający był podpinany, a czy działa bez niego już nie sprawdzałem.

Z góry dzięki wielkie za zainteresowanie i za pomoc.

P.S.
Najlepsze jest to, że grafika jest wyświetlana bez zarzutu. Żadnych pasków, krzaczków, artefaktów.
  • 0


#2 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 20:07

Odinstalowałeś sterowniki wraz z oprogramowaniem ze starej karty graficznej kiedy była jeszcze w "slot"?
Zainstalowałeś sterowniki do nowej karty?

Zaznacz dokładnie o co chodzi Ci w pierwszym punkcie.
  • 1

#3 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2012 - 20:29

Poprzedniemu właścicielowi działo się to samo ? Napisz jeszcze jaki masz zasilacz
  • 1

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#4 Duch128pl

Duch128pl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 20:33

400 W.
9800GT śmiga bez zarzutów. Kupiłem ze względu na to, że siostrze się w kompie spaliła, a na moim postanowiłem to sprawdzić.

Zaznacz dokładnie o co chodzi Ci w pierwszym punkcie.

proszę
http://imageshack.us...dsc0047aft.jpg/

Mam system Win7.
Nie usuwałem sterów z 9800GT, aczkolwiek system niby sobie dobrał odpowiednie stery.
  • 0

#5 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2012 - 20:41

No to pewnie karta jest uszkodzona, ta część to nie wiem co tam powinno być, ale wątpię żeby to była przyczyna ;) jeszcze możesz sprawdzić inne wyjście z karty, ale to raczej nie pomoże

P.S. sterowniki to jednak mógłbyś odinstalować i zainstalować nowe
  • 1

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#6 Duch128pl

Duch128pl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 20:50

jeszcze możesz sprawdzić inne wyjście z karty

o co chodzi dokładnie?
  • 0

#7 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 05 marzec 2012 - 20:52

No masz dwa wyjścia na monitor, więc podłącz do tego drugiego, może jak raz jakimś dziwnym przypadkiem odłącza się jedno wyjście a drugie nie ;]
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#8 Duch128pl

Duch128pl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 20:55

Ach tak, wybacz, ciężko mi się dzisiaj myśli. Też nie sądzę by była jakaś możliwość by to zadziałało.
  • 0

#9 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 20:58

Odnośnie sterowników:

A więc odinstaluj sterowniki od Nvidii, czyli zrób tak:

Otwórz obudowę, pozbądź się ładunku elektrostatycznego z dłoni poprzez dotknięcie kaloryfera, bądź kranu, wyciągnij kartę i włóż tą co była (Nvidia).

Nie zapomnij odłaczyć komputera od gniazdka.

Uruchom komputer z włożoną kartą Nvidia, przejdź do Start -> Panel sterowania -> Dodaj lub usuń programy. Odinstaluj wszystko co dotyczy tej karty, sterownik, oprogramowanie itp. Przejdź do Menedżera urządzeń i zobacz czy sterownik został odinstalowany od karty Nvidia.

Wyłącz komputer, zamień kartę na nową pozbywając się ładunku elektrostatycznego i uruchom komputer.

Nie zapomnij odłaczyć komputera od gniazdka.

Będziesz miał informacje o znalezieniu nowego urządzenia, w tym momencie zainstaluj sterownik wraz z oprogramowaniem do swojej nowej karty i uruchom komputer.

Sterowniki zainstaluj najnowsze ze strony producenta.
Na koniec zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX.

W tym momencie będziesz miał pewność, że sterowniki masz zainstalowane prawidłowo.

Wymianę pasty dobrze zrobiłeś?

Jako że poprzedniemu właścicielowi powiedzieli w serwisie że to może być wina kiepskiej/starej pasty termoprzewodzącej, tak więc pierwsze co, to pozbyłem się starej pasty i zmieniłem na nową.

A jaki problem miał był właściciel z tą kartą?
  • 1

#10 Duch128pl

Duch128pl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 21:03

Wymianę pasty dobrze zrobiłeś?


A jaki problem miał był właściciel z tą kartą?


Tak, bez zarzutów.
Poprzedni miał ten sam problem co ja, i dlatego ją też sprzedał.

ED:
Dzięki za rady, jutro na spokojnie się zajmę sprawdzaniem, która rada przyniosła oczekiwany rezultat.
  • 0

#11 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 21:07

Jeśli on coś kombinował i nic nie zadziałało to może i jest uszkodzona?
Za ile kupiłeś, jeśli można spytać?
Spróbuj na razie z tymi sterownikami i zobacz jakie będą efekty.
  • 1

#12 Duch128pl

Duch128pl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 21:12

Jeśli on coś kombinował i nic nie zadziałało to może i jest uszkodzona?
Za ile kupiłeś, jeśli można spytać?
Spróbuj na razie z tymi sterownikami i zobacz jakie będą efekty.

Defacto kupowałem na allegro w dziale uszkodzone więc się liczyłem ze wszystkimi "efektami ubocznymi" w działaniu. 100 pln.
Przynajmniej chłodzenie sprawne ^^'
Chociaż jeśli to wina chłodzenia i karta się jednak za szybko przegrzewa? ;>
Spróbuję zamontować chłodzenie z 8500GT , w której mi wywaliło wszystkie kondensatory, kiedy chciałem domowym sposobem pozbyć się zimnych lutów ^^.
  • 0

#13 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 21:28

Jeśli chłodzenie to najpierw sprawdź temperaturę programem np. HWMonitor.
I podaj na forum jaka jest.
  • 0

#14 Paw3D

Paw3D
  • Użytkownicy
  • 119 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 14:02

Ta pewnie też ma zimne luty nagrzewa się i przestaje łączyć, to teraz tą tak wygrzej i zabezpiecz kondensatory żeby nie było tego samego co z 8500GT.
  • 0

#15 Duch128pl

Duch128pl
  • Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 20:34

Jak wygrzałem 8500GT to w domu przez tydzień nią waliło. Jak je zabezpieczyć? :>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych