Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wentylatorek pod System fan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 rocky04

rocky04
  • Użytkownicy
  • 75 postów

Napisano 22 luty 2012 - 10:56

Witam.
Kupiłem nową karte graficzna, co spowodowało ze temp. w obudowie się nieco podniosła xD
zaczeło mi zalezec na tym, aby temp w obudowie była niższa. Stąd, powywiercałem nieco wiecej otworków w mojej obudowie ( oczywiscie znikomy efekt)
dlatego chciałbym podłaczyć wyntylator od starych procesorów (AMD)- ktorego wiatraczki są calkiem duze tzn 50mmx 50mm
Ich wtyczki mają 4pinowe złącze, czyli nie podłacze juz pod CPU FAN, gdyż jest zajęte
Moje pytanie brzmi, jak albo gdzie podłączyc taki wentylatorek ? moze mozna cos prowizorycznie przerobic ? Albo bezposrednio do zasilacza podpiąc ?
  • 0
Rocky


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 22 luty 2012 - 11:16

Będzie Cię interesować taka przejściówka: http://allegro.pl/pr...2119115111.html
Zółty-czarny daje 12V, czerwony-czarny 5V. Osobiście uważam, że taki wiatraczek 5x5cm nic Ci nie da. Aby zeszły Ci temperatury powinieneś przede wszystkim mieć 2 wiatraki: jeden na przód, drugi na tył - w celu zapewnienia obiegu powietrza w obudowie. Kolejna sprawa to poupinać kable tak, aby były jak najbliżej ścianki, do której przytwierdzona jest płyta główna. W ten sposób dzięki upięciu kabli polepszysz obieg powietrza w obudowie.

To jest oczywiście skrócona teoria do sukcesu. W praktyce może być inaczej i to główne ze względu na samą obudowę. Napisz jaką masz, gdzie zrobiłeś otwory i coś podumamy.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 22 luty 2012 - 13:17

Albo bezposrednio do zasilacza podpiąc ?

Owszem, można podłączyć pod zasilacz np.takim Multiconnectorem ale wentylatory typu 50 mm nie generują zbyt duzego przepływu powietrza wiec nie spodziewaj się jakiegoś "huraganu" ;)
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#4 rocky04

rocky04
  • Użytkownicy
  • 75 postów

Napisano 22 luty 2012 - 15:40

Będzie Cię interesować taka przejściówka: http://allegro.pl/pr...2119115111.html
Zółty-czarny daje 12V, czerwony-czarny 5V. Osobiście uważam, że taki wiatraczek 5x5cm nic Ci nie da. Aby zeszły Ci temperatury powinieneś przede wszystkim mieć 2 wiatraki: jeden na przód, drugi na tył - w celu zapewnienia obiegu powietrza w obudowie. Kolejna sprawa to poupinać kable tak, aby były jak najbliżej ścianki, do której przytwierdzona jest płyta główna. W ten sposób dzięki upięciu kabli polepszysz obieg powietrza w obudowie.

To jest oczywiście skrócona teoria do sukcesu. W praktyce może być inaczej i to główne ze względu na samą obudowę. Napisz jaką masz, gdzie zrobiłeś otwory i coś podumamy.


Dokładnie dzisiaj widziałem tę przejsciowke i chyba ją kupie. Z tym wentylatorkiem 5cm x 5cm faktycznie..raczej zrezygnuje.
http://allegro.pl/we...2158849849.html
Takiego zamierzam kupic :P
A o obudowie raczej Ci nic nie powiem, nie ma zadnego znaku, zadnego symbolu- takze o niej nie powiem NIC.
Firma jej to : AURORA
a otwory zrobiłem na sciance bardziej oddalonej od płyty głownej. Są w kształcie litery "L" gdzie ta czesc prostopadła jest ( ma cel ochłodzic) dyski.
Ciezko to wytłumaczyc...
Tak czy siak. zdecyduje sie na ten wiatrak i zamonutuje go z tyłu obudowy, zeby wywiewal wszelakie cieplo.
( Wczoraj zalozylem nowa pastę termoprzewodzącą i temp. Procesora spadła mi z 47-54*C do 37*C ;D
  • 0
Rocky

#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 22 luty 2012 - 18:59

Jest jeszcze jedna metoda, która u mnie w komputerze działa bardzo dobrze. To rozdzielacz sygnału PWM. Możesz podłączyć dwa wentylatory do jednego gniazda w płycie głównej.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#6 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 27 luty 2012 - 14:08

( Wczoraj zalozylem nowa pastę termoprzewodzącą i temp. Procesora spadła mi z 47-54*C do 37*C ;D

Strasznie duży spadek temperatury :) Jaką miałeś wcześniej pastę a jaką nabyłeś i nałożyleś?
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#7 Sleeveking_pl

Sleeveking_pl
  • Użytkownicy
  • 94 postów

Napisano 21 marzec 2012 - 09:34

Spadek faktycznie duży,widać że kupiłeś dobrą pastę bo to przeskok o niemal 15 stopni. Czego używałeś? Bo jeżeli chodzi o przedłużki,przejsciówki oraz inne elementy,to wszystko posiadam na swojej stronie,więc mogę doradzić coś odpowiedniego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych