Jump to content


Photo

Zalanie laptopa Fujitsu-Siemens Esprimo v6515. Co dalej?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 CRNX

CRNX
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 13 February 2012 - 21:30

Cześć.
Dwa tygodnie temu zalałem sobie przypadkowo laptopa Fujitsu- Siemens EsprimoV6515 sokiem marchwiowym. Informatyk po rozkręceniu stwierdził, że uszkodzona jest płyta główna(przepalone elektrody i jakieś przewody) i raczej tylko ona. No i jestem bez laptopa.
Informatyk polecił mi sprzedać tego laptopa za 500-700zł, dołożyć z 500 zł i zainwestować w nowy. Ja z kolei spytałem się o wymianę na nową płytę główną w okolicach 300 zł ale wg.niego wiąże się to z jakimś ryzykiem; nie pamiętam już o co chodziło ale przestrzegał, że może dojść do zwarcia czy cuś. Jestem w kropce.
Stąd mam parę pytań:
1.Czy ktoś kupi zalany sprzęt np.allegro?
2. Co wg.Was opłaca się bardziej: inwestować w lapka czy kupić nowego notebooka?
Nie jestem zbyt wymagający, płyta główna 2-3 letnia w zupełności mi wystarczy.
Specyfikacja notebooka: http://www.neo24.pl/...rimo-v6515.html
Proszę o jakieś sugestie.
Pozdrawiam.
  • 0


#2 Trane

Trane
  • Użytkownicy
  • 6 posts
  • LokalizacjaRadomsko

Posted 14 February 2012 - 12:32

Witam :)

Co do tego czy kupią, pewnie tak na części, dysk, matryca, pamięci, zawiasy, obudowa itp. w niektórych lapkach sama matryca może być warta nawet z 300 zł jeśli jest dobra bez bad pikseli ;)
Czy warto inwestować w coś co już ma swoje lata? Osobiście uważam, że nie. Oczywiście dużą role odgrywają tutaj fundusze oraz to do czego używałeś laptopa.
Nie wiem co miał na myśli mówiąc o jakimś zwarciu. Jeśli mieli by by pewność że płyta jest sprawna i jest typowo do tego modelu laptopa to nie powinno być problemów, poza tym zanim wsadzili by płytę to powinni wyczyścić wszystko w środku i dać jakąś gwarancje na tą używaną płytę.
  • 1

#3 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 15 February 2012 - 03:02

Co do tego, co Ci powiedział ten informatyk to ma rację. Niestety zalanie komputera jest chyba najgorszą usterką. Główną usterką może być płyta główna, ale nie wiadomo gdzie indziej poszedł płyn i co jeszcze może powodować Ci zwarcie i palić nową płytę główną. Dla przykładu mógł Ci strzelić również dysk twardy, którego jak podłączysz to Ci wywali płytę, lub nawet jakiś inny drobny podzespół typu kamera czy mikrofon, bo np. mogłaby również zalana wtyczka do płyty głównej, którejś z tych części i od zewnątrz tego możesz nawet nie dostrzec, a w środku może być syf. Tak jak powiedział mój poprzednik, ktoś może go kupić na części i w takim celu byłoby chyba najłatwiej sprzedać. Osobiście skłaniałbym się do kupna nowego lapka. Jeśli nie masz dużych wymagań do za tysiaka spokojnie coś kupisz. Są również serwisy, które sprzedają używane laptopy i dają nawet na nie jakąś gwarancję i bywają takie w naprawdę dobrych cenach :)
  • 1

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#4 CRNX

CRNX
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 15 February 2012 - 19:05

Dziękuję za odpowiedzi :). Utwierdziłem się w zamiarze sprzedania laptopa.
  • 0

#5 Electroline_pl

Electroline_pl
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 20 February 2012 - 12:53

To byłaby najlepsza opcja,tym bardziej jeżeli nie jesteś zbyt wymagający. Do 1500zł kupisz już laptopa,powiedzmy jakis model Acera,któy bedzi Ci odpowiadał. Taniej jest w sklepach interentowych,więc właśnie tam szukaj.
  • 0
www.electroline.pl - bezpieczne i tanie zakupy internetowe.


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users