Jump to content


Photo

Format windowsa. Windows zapisany w pamięci stałej ?


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 dzil

dzil
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 12 February 2012 - 19:54

Witam
Jestem tutaj nowy, więc proszę o trochę wyrozumiałości. Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
A teraz mój problem. Mam na komputerze windowsa viste 32bit. Ten windows jest zainstalowany w pamięci stałej komputera (tak mi się wydaje bynajmniej..) Kiedyś robiłem format bez użycia płytki, coś poklikałem i się udało. Pokazał mi się taki pasek i po przejściu całego na komputerze nie było nic oprócz windowsa. Teraz chciałem znowu zrobić formata, ale nie mogę sobie przypomnieć jak ja to wtedy zrobiłem. Próbowałem na wiele sposobów już, ale nic mi nie wychodzi. Jak ktoś z was oriętuje się jak zrobić takiego formata to prosiłbym o dokładne wytycznę.
  • 0


#2 iKrzysiek

iKrzysiek
  • Użytkownicy
  • 291 posts

Posted 12 February 2012 - 21:57

Rozumiem, że chodzi o odtworzenie systemu z partycji recovery. Podaj nam markę i model laptopa, a postaramy się podać Ci sposób odtworzenia systemu.
  • 1
| AMD Phenom x4 955 | Zalman CNPS10X Flex + Enermax UCTB12 | ASUS M4A89GTD-PRO/USB3 | 2x Geil DDR3 Value Plus 4GB | Gigabyte Radeon 6850 OC | OCZ ModXStream 600W | WD Caviar Green 500GB | Aerocool VS-9 |

#3 dzil

dzil
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 13 February 2012 - 16:32

No możliwe, że o to właśnie chodzi. Osobiście nic mi to nie mówi bo się za bardzo an tym nie znam, potrafię wykonać normalnego formata a nie takie jakieś cudo :) A na moim PC jest napisane HP pavilon
  • 0

#4 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 posts
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Posted 13 February 2012 - 19:07

Zobacz w Zarządzaniu dyskami,tam powinna być zaznaczona ukryta partycja. Natomiast jeśli chcesz przywrócić do stanu początkowego to trzeba podczas uruchamiania kliknąć jeden z klawiszy funkcyjnych np F 5 lub inny.
  • 1

#5 dzil

dzil
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 13 February 2012 - 19:22

Zobacz w Zarządzaniu dyskami,tam powinna być zaznaczona ukryta partycja.

A gdzie to znajdę :P

Natomiast jeśli chcesz przywrócić do stanu początkowego to trzeba podczas uruchamiania kliknąć jeden z klawiszy funkcyjnych np F 5 lub inny.


Stan początkowy zadziała podobnie jak format ? Chodzi mi o odmulenie kompa ?
  • 0

#6 iKrzysiek

iKrzysiek
  • Użytkownicy
  • 291 posts

Posted 14 February 2012 - 11:11

Stan początkowy czyli przywrócenie systemu do pierwotnej postacii, czyli wgranie windowsa od nowa.
  • 1
| AMD Phenom x4 955 | Zalman CNPS10X Flex + Enermax UCTB12 | ASUS M4A89GTD-PRO/USB3 | 2x Geil DDR3 Value Plus 4GB | Gigabyte Radeon 6850 OC | OCZ ModXStream 600W | WD Caviar Green 500GB | Aerocool VS-9 |

#7 dzil

dzil
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 19 February 2012 - 20:26

Tylko, że jak klikam klawisz funkcyjny f5 to nic to nie robi :( A jak włączam komputer to mam tylko takie opcje do wyboru:
Setup
Bot Menu
System Recovery
Diagnostik
Wchodziłem już we wszytskie coś klikałem, ale nic dalej się nie chciało zrobić :(
  • 0

#8 iKrzysiek

iKrzysiek
  • Użytkownicy
  • 291 posts

Posted 19 February 2012 - 20:45

Wybierz System Recovery
  • 0
| AMD Phenom x4 955 | Zalman CNPS10X Flex + Enermax UCTB12 | ASUS M4A89GTD-PRO/USB3 | 2x Geil DDR3 Value Plus 4GB | Gigabyte Radeon 6850 OC | OCZ ModXStream 600W | WD Caviar Green 500GB | Aerocool VS-9 |

#9 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 posts
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Posted 19 February 2012 - 21:22

Przy System recovery zobacz jaki jest przypisany klawisz funkcyjny. Wciśnij go.
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users