Jump to content


Photo

Jak zrobić stronke download na cba.pl?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Zinto

Zinto
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 25 January 2012 - 22:12

Jestem nowym użytkownikem tego forum i szukam pomocy. Do żeczy, jak zrobic na mojej stronce na cba.pl download? Umiem już troszkę html. Co musze wpisać, żeby stworzyć przycisk, ktury po naciśnięciu będzie pobierać plik znajdujący sie w katalogu strony? Plikami będą zdjęcia, krutkie filmy itd. Nie planuje tworzyć serwisu tylko uczę sie html. Czytałęm już jeden kurs, większość zrozumiałem ale tego nie wyczytałem ;/
Proszę o mądre wypowiedzi :)
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 25 January 2012 - 23:26

Musisz nauczyć się PHP, ASP albo jakiegoś narzędzia działającego z trybie serwer side. Może da radę zrobić coś takiego w JavaScript. Jeszcze jedno - chodzi ci o download, czy upload?
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Zinto

Zinto
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 26 January 2012 - 20:00

Pokąbinowałem i sam do tego doszedłem :) Jakby ktoś miał podobny problem to powiem jak to zrobiłem.
<A HREF="../download/test.zip">Pobierz</A>
Tworzycie folder o nazwie download w katalogu strony, moze byc inna nazwa ale musicie zmienic "download" w komędzie kturą podalem u gory na nazwe folderu z plikiem. Do tego folderu wrzucacie plik o dowolnej nazwie i oczywiscie zmieniacie "test" na nazwe pliku. Format, ja polecam zip. Mam nadzieje, ze napisalem wszystko zrozumiale i oszczedze wam czasu na dochodzenie do tego. Mi to troche zajelo ale sam do tego doszlem. Musicie jednak znac podstawy html, bo bez tego to ani rusz. POWODZENIA :)
Jak by ktos mial pytania to smialo pytac w tym temacie.
  • 0

#4 iKrzysiek

iKrzysiek
  • Użytkownicy
  • 291 posts

Posted 26 January 2012 - 20:05

Pytanie nr. 1: Ile zajęło ci dojście do tego?
  • 0
| AMD Phenom x4 955 | Zalman CNPS10X Flex + Enermax UCTB12 | ASUS M4A89GTD-PRO/USB3 | 2x Geil DDR3 Value Plus 4GB | Gigabyte Radeon 6850 OC | OCZ ModXStream 600W | WD Caviar Green 500GB | Aerocool VS-9 |

#5 Zinto

Zinto
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 28 January 2012 - 16:26

Zajeło mi 1h xD
Rozwiązanie było banalne, ale ja sie dopiero uczę :)
  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users