Jump to content


Photo

restart komputera


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 thomson76

thomson76
  • Użytkownicy
  • 19 posts

Posted 05 January 2012 - 09:44

mam problem przy restarcie komputera wszystko dziala wiatraki itp ale jest czarny ekran dopiero po wlaczeniu na glownym zadziala chodz nie zawsze pare razy trzeba wlaczac i wylaczac plyta ASUS K8N-E DELUXE ,ZASILACZ FEEL 300W GRAFIKA RADEON3450HD
  • 0


#2 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 posts
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Posted 05 January 2012 - 16:35

Winny może być zasilacz.Nie jest to zbyt udany model.Jeśli masz możliwość sprawdź na innym zasilaczu.
  • 0

#3 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 07 January 2012 - 09:46

Moim zdaniem, jeżeli problem byłby w zasilaczu to komputer również podczas normalnej pracy miałby jakieś dziwne zachowania, a zwłaszcza przy obciążeniu. Osobiście bardziej skłaniałbym się do usterki płyty głównej. Powiedz jeszcze czy mówiąc o normalnym "głównym" włączeniu komputera to on wtedy w ogóle się nie włącza czy jest tak samo jak po restarcie, bo jeśli tak samo to trzeba będzie mieć również kartę graficzną na uwadze. Jednakże na początek podłącz inny zasilacz :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#4 thomson76

thomson76
  • Użytkownicy
  • 19 posts

Posted 09 January 2012 - 17:11

tak jak po restarcie wlacza sie wszystko ale na ekranie nic nie ma ale za jakims 3 razem wlacza sie lub za pierwszym przy dluzszym czekaniu i wylaczeniu
  • 0

#5 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 09 January 2012 - 20:06

No więc oprócz podłączenia innego zasilacza podepnij również inną kartę, lub tą swoją sprawdź na innym kompie. Również w miarę możliwości mógłbyś sprawdzić na innym monitorze :) Puść też jakiegoś benchmarka i zobacz czy coś będzie się działo.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#6 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 posts
  • Lokalizacja404

Posted 10 January 2012 - 13:22

Ja bym jeszcze obejrzał kondensatory. Sprawdź, czy nie są spuchnięte. Obejrzyj każdy a szczególną uwagę zwróć na te koło procesora.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#7 thomson76

thomson76
  • Użytkownicy
  • 19 posts

Posted 13 January 2012 - 15:58

pare jest spuchnietych ale nie przy procku pozatym podpiolem zasilacz niestety tej samej firmy tylko 350 wat ale jest to samo pozatym nie widzi mi w pci ani karty sieciowej ani audio moze tam zwarcie sie zrobilo a w plycie audio mi nie chce grac nie wiem czemu sterowniki sa winamp leci a nic z glosnikow
  • 0

#8 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 16 January 2012 - 20:11

No to płyta już jest uszkodzona i mogą dziać się z nią różne dziwne rzeczy :) Niestety uszkodzenia innych podzespołów nie można wykluczyć.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#9 thomson76

thomson76
  • Użytkownicy
  • 19 posts

Posted 16 January 2012 - 21:51

teraz to chyba juz plyta glowna jak wlaczm komputer pisze mi ze mam wlozyc plyte z systemem dopiero pozresetowaniu biosa odpala mi windowsa jest to plyta bo chce kupic nowa ale co wylaczam i wlaczam to to samo
  • 0

#10 Sleeveking_pl

Sleeveking_pl
  • Użytkownicy
  • 94 posts

Posted 20 January 2012 - 13:25

W takim razie płyta główna,zasilacz prawdopodobnie jest w porządku. Moim zdaniem czeka Cię wymiana płyty na nowa,bo ta może być uszkodzona.
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users