Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komp nie reaguje na włączenie, chyba przez zasilacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiek11

misiek11
  • Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 19:41

Witam.
Mam taki problem, że po tym jak wyłączyłem komputer przez przytrzymanie przycisku Power, mój sprzęt w ogóle nie reaguje na włączenie. Nie świecą się diody przy czytniku kart pamięci a powinny. Nie ma także zasilania w portach usb. Zasilacz nie wydał żadnego dźwięku ani zapachu spalenizny. Wewnątrz też wszystko wydaje się ok. Chciałem sprawdzić bezpiecznik ale go nie ma. Czy jest możliwe spalenie zasilacza bez żadnych tego objawów?

Parametry:
Athlon x2 2x2,5
GeForce 8600GT
Gigabyte GA-ML 52L-73
Zasilacz niestety Mustang KY-400.
Komp ma 3,5 roku i działa około 5 godzin dziennie. Wiem, że to badziew także bez komentarzy :D tak więc czy zasilacz poszedł do nieba?
  • 0


#2 Pablo7403

Pablo7403
  • Użytkownicy
  • 659 postów

Napisano 24 grudzień 2011 - 20:33

Wszystko jest możliwe. Sprawdź najpierw czy czasem nie poszedł wyłacznik w obudowie albo czy nie uszkodził się ci kabel doprowadzajacy zasilanie do kompa albo listwa nie dostarcza zasilania do zasilacza. Tu masz wszystko ładnie opisane: Mój odnośnik
  • 0

CPU: DualCore Intel Celeron E3400, 2600 MHz (13 x 200)
płyta główna: Asus P5KPL-AM SE  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
karta graficzna: VERTEX ATI Radeon HD4650 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (600/800)
dyski twarde: Seagate Barracuda 7200.10 250 GB, 3,5",SATA-II,16 MB,7200 obr./min

                      WDC WD1600AAJS-08L7A0 160 GB, 3,5", SATA 3.0Gb/s, 8 MB,7200 obr./min

pamięć RAM: GoodRAM GR800D264L6/2G, 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
zasilacz: MODECOM FEEL 400W


#3 misiek11

misiek11
  • Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 25 grudzień 2011 - 11:35

W zasilaczu bezpiecznik jest ok, natomiast podejrzewam teraz płytę główną i odpiąłem z niej wszystko bo chciałem sprawdzić czy coś nie powoduje zwarcia. Niestety nie mogę odpiąć zasilania płyty głównej bo siedzi mocno, ale zauważyłem że jeden z kabelków jest nadtopiony i widać złoty przewód i drugi obok niego też jest lekko nadtopiony. Są to dwa pierwsze kabelki i wg instrukcji płyty głównej są to piny nr 12 i 24 czyli 3.3 V i coś o oznaczeniu GND. Właśnie się siłuje z tą wtyczką i mam pytanie, czy ten nadtopiony nieprzerwany przewód może powodować problemy?
  • 0

#4 Run.ini (COMA)

Run.ini (COMA)
  • Użytkownicy
  • 20 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2011 - 12:09

Nadtopiony przewód (niestety) może powodować problemy z uruchamianiem...

Pozdrawiam
Run.ini :chillout:
  • 0
Podpis niezgodny z regulaminem/Kamillo

#5 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 grudzień 2011 - 23:42

Może być tak, że przez stopienie nie ma na tym przewodzie w ogóle styku, albo jest taki, który powoduje zwarcie, a co za tym idzie, jeśli włączyłby Ci się komputer to przewód dalej będzie się topił. Niestety trzeba liczyć się z tym, że przyczyną takiej usterki równie dobrze być gniazdo na płycie głównej.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#6 misiek11

misiek11
  • Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 26 grudzień 2011 - 09:44

Ok, w takim razie czy mogę ten kabel zaizolować żeby sprawdzić czy zaskoczy? Chyba że to niebezpieczne...
  • 0

#7 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 grudzień 2011 - 12:45

Ale tu już nie chodzi o samą kwestię tego, że przewód jest goły, bo równie dobrze mógłbyś mieć wszystkie przewody owinięte tylko taśmą izolacyjną i też byłoby ok, ale chodzi o to, dlaczego się to wypaliło. Problem tkwi na styku tego kabla z gniazdem na płycie, jeżeli jest ono luźne ( co niekoniecznie uda się zauważyć ) to mogą w tym miejscu przeskakiwać małe iskierki, które będą Ci to w dalszym ciągu paliły. Proponowałbym wyciągnąć płytę główną z kompa i przyjrzeć się jak wygląda gniazdo, jak i również wtyczka od zasilacza. Jeśli masz możliwość zrób zdjęcia. Też zwróć uwagę na to jak wygląda płyta od tyłu gniazda.
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#8 misiek11

misiek11
  • Użytkownicy
  • 29 postów

Napisano 29 grudzień 2011 - 13:46

Sprawa ma się tak, że byłem dzisiaj w serwisie i wymieniłem zasilacz, śmiga ;)
Dzięki wszystkim za pomoc ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych