Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem, reset komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawid61

Dawid61
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 18:28

Witam,

Otóż utworzyłem ten temat ponieważ myślę że może będzie ktoś z Was w stanie pomóc mi w rozwiązaniu problemu z komputerem który towarzyszy mi odkąd go mam (2lata).
Jest to słabej klasy komputerek.

CELERON D 3200 1024 80 DVD/CDRW SOUND LAN, 6XUSB, 3XAUDIO, 1XCOM, 2 XSATA,

2XPCI, 1XPCI - EXPRESS x1, LPT, 2XPS/2, VGA 128MB, system xp

Mianowicie restart komputerze pojawia się w grach.A konkretnie grach mmorp 3d.Sytuacja wygląda tak że załączam gierkę i normalnie postać mi się pojawia.Ale przy próbie obrocie widoku gry, zadaniu uderzenia, a nawet kiedy postać pojawia mi się w śród graczy toczących pojedynek komputer ulega restartowi.Później pisze że był poważny błąd itp.

Najdziwniejsze jego zachowanie, ponieważ raz się zresetuje, raz nie.
Po prostu liczę na szczęście, jak się restartuje za 1,2,3,4 razem to może za 5 tego nie będzie.
Ze względu że jest to gra 3d, w każdej takiej gierce mmorpg ta sytuacja mi się pojawia to podejrzewam zintegrowaną kartę graficzną.I nie wiem za bardzo jaki mam zasię manewru.Co mogę w tym momencie zrobić.
Dodaje załącznik gdzie są wszelkie informacje na temat mojego sprzętu.

Tutaj jest także link do ,,menagera'' mojej karty graficznej.
Mój odnośnik
Liczę że ktoś będzie w stanie mi pomóc.


Pozdrawiam,
Dawid

Załączone pliki


  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 18:45

Jaki masz zasilacz? Jesli PC restartuje się w grach, to znaczy że PSU może nie trzymać dobrych napięć. Drugi wariant, to niekompatybilność grafiki Intela, to nie są układy najwyższych lotów, firma produkuje je chyba tylko po to, aby nie musieć kupować układów od firm obcych. Raczej do biura.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 Dawid61

Dawid61
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 19:15

Mam raport everesta.Wszelkie informacje powinny w nim być :)


I jak ? Jeżeli coś jeszcze trzeba to nie ma sprawy.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Report.htm   253,55 KB   6 Ilość pobrań

Użytkownik Dawid61 edytował ten post 17 grudzień 2011 - 21:50

  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 17 grudzień 2011 - 21:57

Niestety, ale bez rozkręcenie obudowy się nie obejdzie. Zasilacz nie ma logiki i trzeba zobaczyć, jaka to marka na wybebeszonym blaszaku. We wpisie everesta nie ma o tym info, bo być nie może.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 Dawid61

Dawid61
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 03:18

A więc:
Tak wygląda ogólnie mój zasilacz Wygląd zasilacza
A to jedyna informacja na nim widniejąca Informacja
  • 0

#6 Dawid61

Dawid61
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 03:19

---
  • 0

#7 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 grudzień 2011 - 11:15

przetestuj pamięć ram i dysk twardy, puść benchmarka, sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są wypukłe, podepnij inny zasilacz i zobacz co wtedy będzie się działo
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#8 Dawid61

Dawid61
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 23:04

Podpiąłem inny zasilacz i efekt jest ten sam.Spróbuję teraz zainstalować po kolei najróżniejsze sterowniki jakie są na stronie producenta do karty grafiki oraz chipsetu.Na dniach będę także próbował podpiąć inne ramy.Jeżeli jeszcze ma ktoś jakieś pomysły to chętnie wysłucham.
  • 0

#9 100GigaRamu

100GigaRamu
  • Użytkownicy
  • 51 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 grudzień 2011 - 23:39

a RAM? sprawdzales?
  • 0

#10 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 grudzień 2011 - 16:14

a moze guzik trzeba wcisnac. lamusy.


Jak taki kozak jesteś to wyjaśnij nam biednym niedorozwojom komputerowym o jaki guzik Ci chodzi.... ?
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#11 ad86

ad86
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 20:26

Jakie wymagania ma ta gra? i czy w kazdej jest tak samo reset.Jest to stary pc wiec nawet jezeli podczas grania cpu gpu albo ram bedzie obciazony w 100% automatycznie sie resetuje.
  • 0

#12 wificon

wificon
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 20 grudzień 2011 - 23:41

Witam,

Otóż utworzyłem ten temat ponieważ myślę że może będzie ktoś z Was w stanie pomóc mi w rozwiązaniu problemu z komputerem który towarzyszy mi odkąd go mam (2lata).
Jest to słabej klasy komputerek.

CELERON D 3200 1024 80 DVD/CDRW SOUND LAN, 6XUSB, 3XAUDIO, 1XCOM, 2 XSATA,

2XPCI, 1XPCI - EXPRESS x1, LPT, 2XPS/2, VGA 128MB, system xp

Mianowicie restart komputerze pojawia się w grach.A konkretnie grach mmorp 3d.Sytuacja wygląda tak że załączam gierkę i normalnie postać mi się pojawia.Ale przy próbie obrocie widoku gry, zadaniu uderzenia, a nawet kiedy postać pojawia mi się w śród graczy toczących pojedynek komputer ulega restartowi.Później pisze że był poważny błąd itp.

Najdziwniejsze jego zachowanie, ponieważ raz się zresetuje, raz nie.
Po prostu liczę na szczęście, jak się restartuje za 1,2,3,4 razem to może za 5 tego nie będzie.
Ze względu że jest to gra 3d, w każdej takiej gierce mmorpg ta sytuacja mi się pojawia to podejrzewam zintegrowaną kartę graficzną.I nie wiem za bardzo jaki mam zasię manewru.Co mogę w tym momencie zrobić.
Dodaje załącznik gdzie są wszelkie informacje na temat mojego sprzętu.

Tutaj jest także link do ,,menagera'' mojej karty graficznej.
Mój odnośnik
Liczę że ktoś będzie w stanie mi pomóc.


Pozdrawiam,
Dawid


Witam
Jak wedlug tego co podales to masz Celerona D 3200 Mhz i zasilacz 180W.
Wydaje mi się ze problem moze byc w zasliaczu - to nie jest moze mocny sprzet ale moze dosyc solidnie obciazac ten zasilacz.
Moja sugestia sklanialaby sie jeszcze do pobrania jakiegos Benchmarka i potestowania grafiki a potem proby obciazeniowe dla calego kompa.

Jezeli nie wywali sie na testach 3D - to moze sie wywali na testach obciazenia calosci wtedy jest spora szansa ze zasilacz jest jednak za slaby.

Jezeli masz dostep ta zawsze mozesz podlaczyc jakis mocniejszy zasilacz i wtedy sprawdzic
  • 0
Pogotowie Komputerowe WIFICON - Kielce
Sklep Internetowy WIFICON.PL email: biuro@wificon.pl

#13 bugii18

bugii18
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 01:24

Ja tutaj widzę inną przyczynę - posprawdzaj temperatury na procesorze i chipsecie graficznym. Wcześniejsze pentiumy potrafiły się baardzo nagrzewać. Mniemam, że pasta termoprzewodząca nie była wymieniana od nowości komputera, czyli pewnie już pare lat. Mogła stracić swoją właściwość. Tutaj właśnie bym upatrywał przyczyny resetowania - w tym wypadku jest to ochrona przed spaleniem procesora/ chipsetu.

Włącz grę, everesta i obserwuj temperatury, jeśli będzie powyżej 80 stopni, wniosek jest jeden - chłodzenie procka nawala. Wtedy kup pastę termoprzewodzącą, odkręć chłodzenie, zdrap pozostałości po starej paście i nałóż nową.
  • 0

#14 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 21 grudzień 2011 - 12:55

Sterowniki wgrane aktualne jak mniemam? Directx również aktualny?
  • 0

#15 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 21 grudzień 2011 - 17:28

Ja tutaj widzę inną przyczynę - posprawdzaj temperatury na procesorze i chipsecie graficznym.


Jeżeli komp by się przegrzewał to powinien się wyłączyć, a nie resetować. Sam restart kompa nie spowoduje tego, że temperatura znacząco spadnie bo przecież ciągle będzie pracował. Przykładowo jakby zaciął Ci się wentylator to restart kompa w tym momencie byłby totalnie bezsensowny i mógłby doprowadzić do spalenia procka czy grafiki, więc w przypadku przegrzania w grę wchodzi tylko i wyłącznie wyłączenie kompa.

Sterowniki wgrane aktualne jak mniemam? Directx również aktualny?


Skoro czasami jednak mu zadziała to zapewne ma wszystko wgrane co trzeba :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#16 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 postów

Napisano 21 grudzień 2011 - 22:41

"Później pisze że był poważny błąd itp." - byłbyś w stanie przybliżyć treść tego komunikatu lub namierzyć go w dzienniku zdarzeń?
  • 0

Dołączona grafika



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych