Jump to content


Photo

Brak dzwięków w komputerze!


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 yyacek

yyacek
  • Użytkownicy
  • 21 posts

Posted 12 November 2011 - 16:21

Witam!
Pisze do was bo nie mam już pomysłów w czym jest problem. Przejrzałem fora internetowe i nie znalazłem odpowiedzi. Jak w temacie nie ma dźwięków w kompie (systemowych też). Robiłem reinstalację windy u ojca, wgrałem wszystkie stery od płyty, karty dźwiękowej, directX, kodeki itp. (usunąłem ponowna instalacja)w menadżerze urządzeń wszystko pokazuje ok. W panelu sterowani w opcjach dźwiękowych pokazuje kartę dźwiękową. Jak robię kreatora dodawania dźwięków to jest dźwięk w głośnikach ,zapisuje i dalej nic. Próbowałem wszystkie wyjścia na karci dźwiękowej. Czytałem tez że może brakować wpisów w rejestrze dodałem i nic. Konfiguracja win xp service pack 3, płyta abita NF7 z wbudowaną kartą dźwiękową 5,1.
Pomóżcie jak możecie.
  • 0


#2 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 posts
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Posted 12 November 2011 - 17:31

Zobacz w Menadżer urządzeń czy nie ma wykrzyknika przy karcie dźwiękowej?. Wejdź do BIOSu płyty zobacz czy ta karta jest włączona.
  • 0

#3 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 13 November 2011 - 13:00

A w ustawieniach dźwięków masz wybraną tą kartę jako urządzenie do odtwarzania ?
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#4 yyacek

yyacek
  • Użytkownicy
  • 21 posts

Posted 13 November 2011 - 19:52

Udało mi się w końcu zrobić dźwięk, pisze może komuś się przyda, widziałem podobne tematy bez rozwiązania. A więc znalazłem w necie inne stery do karty. Wywaliłem stare i zainstalowałem nowe. Dźwięku dalej nie było. Był za to inny kreator dodawania głośników. W starych sterownikach wyszukiwał je automatycznie niby je znajdywał ale głosu dalej nie było. w nowych za to wybierało się ręcznie dwa głośniki, cztery itp. Przy ustawieniu dwóch głośników sprawdziłem wszystkie wyjścia na karcie dalej cisza. Spróbowałem więc przy czterech i zacząłem sprawdzać i tu w końcu klikam na głośniki (pokazane jako satelitki)i jest dzwięk. Restart kompa i wszystko jest (dźwięki systemowe, muza itp.)Myślę że to wina tego że karta jest 5.1 jak były by lepsze głośniki a nie zwykłe 2.0 to może problemu by nie było. Dzięki za rady temat uważam za zamknięty.
  • 0


2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users