Jump to content


Photo

Najcichszy zasilacz z wiatrakiem ???


  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 04 October 2011 - 19:55

Witam. Mam zamiar zakupić sobie nowy zasilacz do kompa, gdyż mój FSP Aurum Gold 700W, którego mam zaledwie kilka miesięcy jest bardzo głośny. Nie chce bawić się w swapfan, wole sprzedać tego Auruma i kupić sobie coś cichszego, może nowy właściciel nie będzie tak przeczulony. Dysponuje budżetem 450zł i szukam jednostki o mocy od 650 W w górę najlepiej o jak najwyższej sprawności. Certyfikat 80+ Gold Auruma jestem w stanie poświęcić powiedzmy na rzecz zasilacza 80+ Bronze i błogiej ciszy. W takiej kwocie chyba nie załapie się niestety na żaden z pasywną lub półpasywną pracą. Jakie zasilacze moglibyście mi polecić. Obecnie zastanawiam się nad Nexusem RX lub Fractal Design Tesla 650W, co sądzicie o tych zasilaczach ?? Mam jeszcze pytanko odnośnie wielkości zastosowanego wentylatora, jak to w koncu jest, zasilacze z wentylatorem 12 cm sa głośniejsze od tych co maja 13,5-13,9cm czy przeciwnie??
  • 0


#2 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 posts
  • LokalizacjaPolandia

Posted 05 October 2011 - 09:33

Jeśli masz w miarę mocny komputer to w żadnym wypadku nie interesuj się zasilaczem pasywnym. Pod obciążeniem mocniejszy komputer potrzebuje ok. 300W a takie ilości ciepła muszą być już skutecznie odprowadzane do otoczenia więc albo musiałbyś mieć w obudowie "tornado" albo zamontować dodatkowy wentylator na zasilaczu. Miałem w rękach sporo zasilaczy i te, które mogę zaklasyfikować jako super ciche to na pewno: Fractal Design Tesla, Fractal Design Newton, Antec HCG-620 oraz Enermax Modu87+ 600.
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#3 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 05 October 2011 - 11:36

Dzieki za porade, ten Enermax jest mega fajny to juz maxymalny High-end chyba! A co sądzicie o zasilaczu Corsair HX ? bo na allegro mozna dostac juz w cenie do 400 zł?
  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 05 October 2011 - 11:47

Dzieki za porade, ten Enermax jest mega fajny to juz maxymalny High-end chyba! A co sądzicie o zasilaczu Corsair HX ? bo na allegro mozna dostac juz w cenie do 400 zł?


Test HX620 jest tutaj.Sądząc po obrotach wentylatora, cichy powinien być ten CoolerMaster. Zresztą, nazwa to sugeruje.Test jest na PCLab . Sądząc po datach, zarówno Corsair HX jak i CM swoje lata mają.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#5 rafalhav

rafalhav
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 05 October 2011 - 13:08

Dla mnie największym autorytetem jest zawsze silentPCReview: http://www.silentpcr...ecommended_PSUs oraz link do tabeli ze zmierzonymi poziomami głośności: http://www.silentpcr...1062-page6.html
  • 0

#6 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 05 October 2011 - 13:30

Dzieki za linki. Szczególnie za to zestawienie najcichszych zasilaczy, znalazł się tam ten nexus rx nad którym sie zastanawiałem, chyba będe się jednak skłaniał w jego stronę. Jak go nie dostane to może zakupie coolermastera.
  • 0

#7 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 posts
  • LokalizacjaPolandia

Posted 07 October 2011 - 10:12

Test HX620 jest tutaj.Sądząc po obrotach wentylatora, cichy powinien być ten CoolerMaster. Zresztą, nazwa to sugeruje.Test jest na PCLab . Sądząc po datach, zarówno Corsair HX jak i CM swoje lata mają.

Nazwy produktów mogą sugerować bardzo dużo rzeczy ale niekoniecznie zawsze podkreślają to co jest naprawdę ;) Masz przykład chociażby odnośnie nazw wentylatorów - jak masz w nazwie Silent Fan, to wcale nie znaczy że jest cichy ;) Poza tym nie wiem jak Cooler Master ale np. na Antec, Fractal Design (Tesla i Newton są bodajże właśnie na bazie Nexusa) i Seasonic masz pięć lat gwarancji w Polsce (bez żadnych wysyłek za granicę jak masz w przypadku Corsair).
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#8 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 08 October 2011 - 09:26

Seasonici są rzeczywiście bardzo fajne. Niestety także bardzo drogie. Seria- X osiąga niebotyczne ceny, ciekawe jak spisują się we względzie cichej pracy ich starsze serie jak M12II/S12II. Wiem,że Seasonic X ma regulacje obrotów nie tylko zależną od obciążenia, ale także od temperatury, ciekawe jak to wygląda w wspomnianych starszych seriach, bo nie mogę znaleźć testu. Wiele pozytywnego słyszałem o Antecu True Power NEW 650W. O enermaxach nawet nie myślę bo ceny są po prostu kosmiczne, a serie budżetowe jak NAXN są podobno raczej średnie. Aktualnie licytuje na allegro ocz'a ZX, wyższa półka ale może trafi się okazja :P zobaczymy. Kolejny minus Seasoników M12II/S12II to to, iż sa to modele 620 W a nie 650, a patrząc na linie 12V wypada tylko 48A czyli 576W więc nie wiem dlaczego mają w nazwie 620, a nie np. 600W. Bałbym się, że nie uciągną mojego kompa bo chciałem lekko podkręcić proca w przyszłości. Może podam przy okazji tego posta konfig mojego kompa a Wy byście mogli mi napisać czy te seasoniki by to uciągneły, coprawda korzystałem z psu calculatora na stronie enermaxa, ale nie wiem czy dobrze to zrobiłem.

athlon II x4 640
gigabyte ma770-us3
asus ENgtx 560 TOP 1 GB
4 Kości ddr2 800MHZ
2 dyski sata
dzwiękówka na PCI
karta sieciowa na PCI

Według kalkulatora enermaxa OC proca z 3,0 na 3,5 Ghz to dodatkowe 120 W !!!! nie wiem czy w to wierzyć czy nie.
  • 0

#9 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 08 October 2011 - 10:10

Spokojnie, to nie jest dodatkowe 120W, tylko CPU po OC zamiast 95W, bo takie jest TDP Twojego CPU, będzie pobierał 120W. Co do nazwy Seasonic'ów: one wbrew pozorom są mocne na liniach 12V, mają ok. 90% wydajności! PC to nie tylko procesor i grafika, pamięci są zasilane z 3,3V, urządzenia USB z 5V, dyski tez pobierają zasilanie o napięciu 5V. Podawanie sumarycznej mocy 12V+5V+3.3V i dwa pozostałe napięcia (-12V i -5V) ma sens, bo tak są zbudowane komputery, ot co. 620W nawet nie beknie, przy obliczeniu kalkulatorem wyszło mi 515W i to pomimo , że kazałem kalkulatorowi uwzględnić starzenie elementów (PSU z wiekiem traci część mocy, kondensatory wysychają, czy jak tam to się nazywa). Ten Seasonic wytrzyma nawet ekstremalny OC procesora, z grafiką może gorzej, ale też powinien dać radę.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#10 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 posts
  • LokalizacjaKoszalin

Posted 08 October 2011 - 19:56

michuok, jak dla mnie to taki komputer będzie pobierał max 350W.
  • 0

#11 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 08 October 2011 - 20:13

Tak, ale licząc uwzględniłem kilka rzeczy "podkręciłem" CPU do 3600 MHz, dodałem wentylatory, urządzenia USB zasilane przez PC i przyjąłem, że ten zasilacz będzie używany przez dwa lata albo więcej, wtedy trzeba podnieść moc o 25%, bo zasilacze się "starzeją". Krótko mówiąc, starałem się uwzględnić warunki rzeczywiste.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#12 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 posts
  • LokalizacjaKoszalin

Posted 08 October 2011 - 20:26

Ja tylko wyraziłem swoją opinię. A tak ogólnie to liczenie mocy zasilacza za pomocą PSU Calculatora to można o kant d**y rozbić. Takie farmazony które mi pokazywał w głowie się nie mieściły.
  • 0

#13 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 08 October 2011 - 21:07

Ogólnie dzięki za zainteresowanie tematem. Aurum właśnie poszedł na allegro. Teraz do poniedzialku mam czas na zastanowienie jaki zasilacz kupic. Co do poboru mocy to chyba taki zestaw pobiera wiecej niż 350W, ale zapewne 620W by starczyło w moim przypadku, w koncu nie mam zadnej karty w trybie SLI. Teraz trzeba upolować okazje :P
  • 0

#14 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 08 October 2011 - 22:22

Ja tylko wyraziłem swoją opinię. A tak ogólnie to liczenie mocy zasilacza za pomocą PSU Calculatora to można o kant d**y rozbić. Takie farmazony które mi pokazywał w głowie się nie mieściły.


Często sami autorzy kalkulatorów piszą, że to tylko orientacyjnie. I właśnie do orientacji mają służyć. Chyba, żeby stosować się do zaleceń producentów GPU.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#15 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 posts
  • LokalizacjaPolandia

Posted 09 October 2011 - 09:17

Producenci GPU też podają raczej tylko orientacyjnie (no chyba, że faktycznie każdą kartę sprawdzają FurMarkiem lub przynajmniej Crysisem).
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#16 michuok

michuok
  • Użytkownicy
  • 20 posts

Posted 09 October 2011 - 15:32

u mnie w instrukcji GPU podano ze trzeba miec zasilacz z linia 12 V która ma 38 A !!
  • 0

#17 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 posts
  • LokalizacjaPolandia

Posted 10 October 2011 - 15:15

u mnie w instrukcji GPU podano ze trzeba miec zasilacz z linia 12 V która ma 38 A !!

Czyli ok. 460 W na linii 12V. Zapas mocy aż nadto ;) No chyba, że ktoś ma mocno kręconego Core i7 oraz GTX590...
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...



0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users