Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bardzo dziwny dzwiek z komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiekk3_3

krzysiekk3_3
  • Użytkownicy
  • 61 postów

Napisano 02 październik 2011 - 10:26

Witam niewiem czy to dobre miejsce na taki temat bo mam taki problem od czasu do czasu z wnetrze komputera wydobywa sie jakis bardzo dziwny dzwiek nawet niewiem jak go nazwac.Wczrsniej wydobywal sie duzo rzadziej i tylko przy np. delikatnym uderzeniu w biurko lub delikatnym przemieszczeniu komputera a teraz juz samo od siebie czesciej sie ten dzwiek wydobywa.
Trudo mi jest opisac do czego ten dzwiek mogl by byc podobny bo to jest taki dosc glosny dzwiek jak moze np. jak by sie cos drukowalo w drukarce tylko troche glosniejszy.
kolega mi mowil ze to bedzie dysk.Ja niewiem co to moze byc.
Prosze o jakas porade.
  • 0


#2 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 postów
  • LokalizacjaDąbie

Napisano 02 październik 2011 - 14:05

Hmm. No musisz go rozłożyć i posłuchać skąd się on wydobywa. Może to być dysk twardy ale zarówno może być to źle ustawiony komputer i przy większym obciążeniu wentylatorów jego obudowa wpada w wibrację. Nasłuchuj i daj nam znać ;D
  • 0
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#3 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 02 październik 2011 - 17:03

W moim starym komputerze to cewki w zasilaczu potrafiły piszczeć, przy poruszaniu jednostką.
  • 0

#4 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 październik 2011 - 19:14

Jeśli masz możliwość to nagraj ten dźwięk :) Zboreczek co do hałasu związanego z obudową to raczej bym się nie przychylił o ile Krzysiek podał dobry przykład drukarki jako podobny dźwięk :) jeśli rzeczywiście tak jest, to również dla mnie najbardziej prawdopodobny wydaje się dysk twardy, podobne mechaniczne dźwięki mogą pochodzić z CD/DVD ale nie pozostawiłbym również bez zainteresowania wentylatorów :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#5 krzysiekk3_3

krzysiekk3_3
  • Użytkownicy
  • 61 postów

Napisano 03 październik 2011 - 17:11

Aha postaram sie to nagrac ale wiem ze bedzie trudno
  • 0

#6 Łukasz P

Łukasz P
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 05 październik 2011 - 17:35

komputer masz pewnie już ze 3 lata albo więcej? jeśli tak to sprawdź kecące się wiatraki. Po jakimś czasie mogą wysiąść w nich łożyska i przy przechyleniu kompa czy nawet stuknięciu w niego może być slyszane chrobotanie. Sprawdź to gdy znów usłyszysz ten dźwięk po prostu zatrzymując kolejno wiatraki palcem. Również ten w zasilaczu.
  • 0

#7 krzysiekk3_3

krzysiekk3_3
  • Użytkownicy
  • 61 postów

Napisano 06 październik 2011 - 16:51

Komputer mam w tym roku mu idzie 3 rok jak go mam.Prubuje nagrac ten dzwiek ale teraz pojawia sie on czesciej ale duzo krocej.Mi sie nie wydaje zeby tak glosno ten dzwiek sie wydobywal z wiatrakow to wedlug mnie nie jest chrobotanie na chrobotanie to ten dzwiek jest o wiele zaglosny- przynajmniej tak mi sie wydaje.
  • 0

#8 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 06 październik 2011 - 17:54

Tak jak pisał kolega Łukasz P spróbuj zatrzymywać po kolei każdy wentylator. I nasłuchuj przy którym dźwięk ustaje. Jeżeli wydaje Ci się, że to dysk to odłącz go i włącz komputer.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych