Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie dotyczące chłodzenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 29 wrzesień 2011 - 11:59

Witam,
Mam do was pytanie. Zamierzam zrobić w komputerze małą modernizację, a dokładniej zrobić pół-pasywny komputer (słychać ma być tylko dysk, zasilacz i od czasu do czasu napęd). Moje pytanie brzmi, czy to chłodzenie http://www.komputron...CPU_Cooler.html będzie wystarczające aby puścić E4500 w pasywie? Oczywiście procesor nie będzie (jak narazie) podkręcany. Do karty graficznej mam zamiar dać takie chłodziwo http://www.komputron...o_S1_Rev_2.html .

Pozdrawiam i liczę na jakieś rady.
  • 0


#2 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 29 wrzesień 2011 - 14:24

Myślę, że powinno dać sobie rade. Ja mojego e5200 na CM Hyper N520, podkręconego do 3,5GHz zostawiałem na całe dnie na pasywnym. A jaką płytę zamierzasz zamontować?
  • 0

#3 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 29 wrzesień 2011 - 14:37

Jak narazie to mam w komputerze: E4500, MSI P35 Neo3, 3GB RAM, 8600gt zmienię na 8800gs + oczywiście dysk, zasilacz oraz napęd.
  • 0

#4 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 30 wrzesień 2011 - 13:05

A obudowę masz dobrze wentylowaną że myślisz o czymś takim? ;)
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#5 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 16:50

Sam się interesowałem tym tematem. Jeden autor tutoriala twierdził, że ciszej będzie, kiedy użyje się cichego chłodzenia na kartę i CPU, i nie użyje się dużej ilości wentyli, niż odwrotnie. A co do tego Spartana - wyłącz kabelek z gniazdka zasilającego wentylator i załącz program SpeedFan, aby pokazywał temperaturę CPU. Jeśli dojdzie do 85, to sorry Winnetou, ale nic z tego. Jeśli wierzyć temu testowi, to nie masz szans.A co do Accelero - kumpel ma je na 9600GT i działa. Ale obudowę ma otwartą.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#6 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:33

t.luk, jeszcze nie jest dobrze wentylowana, obecnie jestem na etapie kompletowania sprzętu.

mw_1975. właśnie teraz się tak zastanawiam, czy nie lepiej byłoby dać na oba chłodziwa po wentylatorze 12cm puszczonym na 5 lub 7V. Tylko nie wiem jak z głośnością takiego rozwiązania by było.

Już mam mętlik w głowie.
  • 0

#7 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 19:55

Jeżeli znalazłbyś więcej środków możesz kupić większy radiator i do obudowy włożyć jakąś wolnoobrotową 12. Podpiąć oczywiście na 5V i nie będziesz nic słyszał. Tylko przy wyborze wentylatora porozglądałbym się za jakimś w miarę możliwości najcichszym.
  • 0

#8 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 30 wrzesień 2011 - 23:32

Używam Karakorum. Dobre chłodzenie, chociaż w testach wypada głośno. Stary model, nie ma co ukrywać. Ale kiedy PWM ustawi obroty Arctic Cooling 12 cm PWM na około 550 obr/min to chłodzenie CPU jest niesłyszalne. Dlatego myślę, że Scythe S-Flex o szybkości 500 obr/min na Accelero nie będzie hałasował. Z CPU myślę, że cicho będzie dopiero, kiedy wymienisz małą 92 na coś lepszego. Najfajniej byłoby znaleźć chłodzenie pasywne w rozsądnej cenie, danie mu wolnego wiatraka dałoby i niskie temperatury i cichą pracę. Kiedyś widziałem na Allegro.pl jak ktoś sprzedawał bodajże Xigmateka Thor Hammer za 50% ceny, aż sam się zastanawiałem, czy go nie wziąć, ale że muzyka przeważnie zagłusza mi kompa, oprócz mojego "najdroższego" HDD i zrezygnowałem. Ale teraz masz Thermalright Ultra-120 Extreme Rev. A za 112 zł, jak chcesz, to bierz. A tak w ogóle, to chwała ludziom wymieniającym blaszaki na lapki. Można tanio dorwać fajne chłodzenie. Dodatkowo masz jeszcze Coolig Dorator, i następny Thermalright .
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#9 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 01 październik 2011 - 20:48

Będę musiał jutro po pracy przysiąść nad tym wszystkim i na spokojnie to przemyśleć. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie niech śmiało je dopisuje.
  • 0

#10 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 02 październik 2011 - 08:23

Lepiej zamontować na coolerze CPU jakiś super cichy wentylator niż martwić się o to czy temperatury będą bezpieczne ;)
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych