Jump to content


Photo

Szukam zasilacza i obudowy


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 PrzemaS

PrzemaS
  • Użytkownicy
  • 271 posts
  • LokalizacjaRyczywół

Posted 19 September 2011 - 11:01

Witam. Zamierzam kupić obudowę oraz zasilacz firmy CHIEFTEC. Szukam dobrej seri obu tych produktów. Nie namawiajcie mnie na zmianę firmy, gdyż to i tak nie ma sensu. Zasilacz interesuje mnie ok. 750W. Cena nie gra roli, tzn gra, ale głównie chodzi mi o jakość itp.
  • 0


#2 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 posts
  • LokalizacjaPolandia

Posted 19 September 2011 - 13:07

Witam. Zamierzam kupić obudowę oraz zasilacz firmy CHIEFTEC. Szukam dobrej seri obu tych produktów.

Witam. Jest jakiś konkretny powód przemawiający za tą firmą czy to po prostu kwestia przyzwyczajenia? ;)

Nie namawiajcie mnie na zmianę firmy, gdyż to i tak nie ma sensu. Zasilacz interesuje mnie ok. 750W. Cena nie gra roli, tzn gra, ale głównie chodzi mi o jakość itp.

1. Chieftec i dobra jakość w dobrej cenie? Niestety ale obecnie to niemożliwe...Kiedyś mieli dobre i solidne obudowy ale te czasy minęły bodajże jakieś 4 lata temu. To samo się tyczy zasilaczy, które nigdy nie były w czołówce pod żadnym względem (sam miałem kiedyś zasilacz z serii GPS i po pól roku nie dało się przy nim normalnie pracować).
2. Powiedz czego wymagasz od obudowy i zasilacz, to dobierze się Tobie coś, z czego będziesz naprawdę zadowolony a nie przyjdziesz na forum za pół roku i będziesz pytał o fan-swapa w zasilaczu ;)
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#3 PrzemaS

PrzemaS
  • Użytkownicy
  • 271 posts
  • LokalizacjaRyczywół

Posted 19 September 2011 - 16:14

Powiedzmy, że to przyzwyczajenie, ale dostanę także zniżkę od znajomego.
  • 0

#4 PrzemaS

PrzemaS
  • Użytkownicy
  • 271 posts
  • LokalizacjaRyczywół

Posted 19 September 2011 - 16:36

Zastanawiałem się nad tym zasilaczem:
CHIEFTEC BPS-950C
co o nim możecie powiedzieć?

Obudowę wybrałem natomiast:
CHIEFTEC CH-08B-B
  • 0

#5 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 posts

Posted 19 September 2011 - 17:06

Na pewno zły to nie jest... Ale po co aż 950W? Weź tego http://www.skapiec.p...37/comp/1216802 a starczy Ci do wszystkiego.
Co do obudów chifteca to jakoś mi one nie podchodzą. Ani pod względem estetycznym, ani funkcjonalnym.
  • 1

#6 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 posts

Posted 19 September 2011 - 17:09

Mimo wszystko podaj ile chcesz wydać. Może się okazać, że da się kupić coś innego w rozsądnej cenie. Na przykład, obudowa (polska!) SilentiumPC Gladius 800 kosztuje niewiele ponad 200 zł a ma wyjmowane kosze na dyski twarde/SSD. Można wstawić karty dłuuuugie, że szok. Co do zasilacza, to rzeczywiście w podobnej cenie nie kupi się markowego takiej samej mocy. Gdyby zejść 100W niżej, to mamy Seasonica 850W z 80+ Silver, OCZ 850 W 80+ Gold, XFX, Corsairy, Antec - same marki z najwyższej półki.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#7 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 posts
  • LokalizacjaPolandia

Posted 19 September 2011 - 18:31

Powiedzmy, że to przyzwyczajenie, ale dostanę także zniżkę od znajomego.

Ty się lepiej dowiedz czy ów "znajomy" chce Ci wcisnąć coś co mu zalega w sklepie czy też po prostu nie potrafi nic innego polecić bo sam zna tylko Chiefteca...
Co do obudowy to wiadomo raczej kwestia gustu i ta wybrana przez Ciebie nie jest zła ale osobiście skłaniałbym się ku większemu braciszkowi Fractal Desgin Arc Mini czyli Arc Midi Tower. Może nie ma ona kompatybilności z E-ATX ale blachy ma równie solidne a jest kilka klas nowsza, bardziej praktyczna i tańsza. Co do zasilacza to naprawdę nie wiem po co Ci coś o takiej mocy skoro nowoczesna maszynka podczas obciążenia pobiera ok. 300 Watt czyli optymalnym zasilaczem będzie jednostka o mocy rzędu 550-600.
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...



0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users