Jump to content


Photo

Czerwona ramka po uruchomieniu komputera!


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 mhurin

mhurin
  • Użytkownicy
  • 22 posts

Posted 29 August 2011 - 20:19

Sprawa wygląda tak:

... zmieniłem we WŁAŚCIWOŚCI GRAFIKI (nawet nie wiem co dokładnie) coś z cząstkami czy częstotliwością... na 120 Hz (było 30 czy 60) i wtedy pojawiło się: czarny ekran, a na środku ramka czerwono biała i tam napisy i w tym FV: 120 Hz (jeśli trzeba wszystkie napisy to podam) i tak teraz ciągle przy włączaniu kompa - na początku logo Windows, ładowanie i potem ta ramka tylko jeszcze słychać głos uruchamianego windowsa.

Czy ktoś wie jak naprawić ten idiotyczny błąd? Uruchomiłem system w trybie awaryjnym, ale tu nie mogę wejść we właściwości grafiki bo by było po problemie sad.gif.

proszę o pomoc, pozdrawiam

PS. jeśli trzeba coś więcej podać, opisać piszcie.
  • 0


#2 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 29 August 2011 - 21:37

Dlaczego w trybie awaryjnym nie możesz wejść do właściwości ? Właśnie w nim powinieneś dać mniejszą częstotliwość bo dałeś po prostu za wysoką i monitor nie jest w stanie tego przerobić. Czy może wchodzisz w ustawienia grafiki przez jakiś sterownik/oprogramowanie karty ? jeśli tak to wejdź po prostu w windowsowskie ustawienia ekranu i tam to zmień :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#3 mivosh

mivosh

    Tak właśnie wyglądam ;D

  • Użytkownicy
  • 1231 posts
  • LokalizacjaKoszalin

Posted 29 August 2011 - 23:23

Mały offtop, co wam daje zmiana odświeżania na 120Hz? Oczywiście jesli mówimy o LCD.
  • 0

#4 mhurin

mhurin
  • Użytkownicy
  • 22 posts

Posted 30 August 2011 - 08:24

może i mogę, ale nie wiem jak, w trybie awaryjnym inaczej jest niż normalnie, zawsze na pasku szybkiego uruchamiania miałem coś, prawy przycisk na tym i tam były właściwości grafiki
a teraz nie wiem gdzie to znaleźć, szukam w panelu zarządzania, ale nie ma
  • 0

#5 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 posts

Posted 30 August 2011 - 10:07

Najprościej:
XP: Prawy przycisk myszy na pulpicie -> Właściwości -> Ustawienia -> kliknij Zaawansowane -> karta Monitor
Vista: Prawy przycisk myszy na pulpicie -> Personalizuj -> Ustawienia ekranu -> Ustawienia zaawansowane -> karta Monitor
7: Prawy przycisk myszy na pulpicie -> Personalizuj -> Ekran -> Dopasuj Rozdzielczość -> Ustawienia Zaawansowane -> karta Monitor
  • 0

Dołączona grafika



0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users