Jump to content


Photo

trzy kwestie związane z grafiką


  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 magazynek

magazynek
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 23 August 2011 - 14:56

Zaczynając od najlżejszej:
1.
Mam dwa kompy i dwa monitory. Jeden zwyczajny - wyposażony we wszystkie podzespoły - pracujący z monitorem 24' iiyama prolite. I drugi bez karty graficznej z małym, nasto-calowym monitorkiem. Chciałym podłączyć większy monitor do kompa bez grafiki, ale wówczas nie wyświetla on obrazu. Jest jakiś sposób aby to obejść?

2.
Mam starą grę Alien Nations 2 z 2001 roku. Nie buja mi na moim nowym sprzęcie - procek 2,8 z 3 rdzeniami, 4GB ramek, radeon 4890. Jak myślę to karta jest problemem. Nie znalazłem w sieci żadnego skutecznego sposobu na włączenie tej gry. Czy ktoś z was ma jakieś pomysły? Chciałbym byście razem z rozwiązaniami podali sposoby na wykonanie ich.

3.
Używam Radeona hd 4890 sterowanego przez najnowszy Catalyst Control Center, który to jest jego sterownikiem. Obraz nie jest wyświetlany prawidłowo, ale cięty w paski, gdy coś porusza się na ekranie. Jest to tym wyraźniejsze im dynamiczniejszy jest obraz. W niektórych przypadkach po prostu skacze. Wygląda to mniej więcej tak:
http://img31.imagesh...arforcyberx.jpg
http://img827.images...03/99904366.jpg
W rameczkach zaznaczyłem o co mi chodzi. Nie widać tego na monitorze crt, filmach o niskiej rozdzielczości, screenach ani filmikach z gry dlatego spreparowałem te skriny. Dziwne jest to, że nie w każdej grze ten efekt jest widoczny. Nie doświadczyłem go (lub tez nie zauwazyłem nawet mocno się przyglądając) grając w Alice: Madness Returns ani WoW. W StarCraft 2 nie widzę go w przerywnikach filmowych, ale w grze już tak. Dokuczało mi to też w Borderlands, Unrealach, War for Cybertron, Majesty 2 i innych.
  • 0


#2 adi760

adi760

    Moderator

  • Junior mod
  • 419 posts

Posted 23 August 2011 - 15:03

1. Jak ma być wyświetlona grafika na monitorze gdy komputer jest bez karty graficznej?
2. To chodzi o system - ściągnij starsze stery, skorzystaj z XP Mode.
  • 0
AMD Phenom X4 955 3,2Ghz | Xigmatek Gaia | ASRock 880G Pro3 | Gigabyte Radeon 6850 1GB OC | 2x2GbB RAM DDR3 Kingston 1333Mhz | Samsung 500GB | Chieftec GPS-550A | Windows 7 Pro 64bit |BenQ 22 cale full HD |

#3 magazynek

magazynek
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 23 August 2011 - 16:06

1. Tak, jak robi to na mniejszym monitorze.
2. A jak instaluje się starsze sterowniki w xp mode i jak stare muszą być?
  • 0

#4 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 posts
  • Lokalizacja404

Posted 23 August 2011 - 20:41

@magazynek, jeśli komputer nie ma karty graficznej nie możesz do niego podłączyć monitora. Kolejna sprawa w XP Mode nie instalujesz sterowników. Adi'emu chodziło o to, byś spróbował ze starszymi sterownikami, ale osobiście nie radzę tego robić dla jednej gry. XP Mode to taki Windows XP w Windows 7. Tylko teraz tak. Zależy jaki masz system, bo XP Mode działa na wersjach Professional i Ultimate na "uboższych" nie działa.

Odnośnie samej instalacji XP Mode masz tutaj info -> http://www.osinfo.pl...ode-w-windows-7

Aby uniknąć tych poziomych rozjazdów ekranu w grze włącz synchronizację pionową (Vertical Sync, v sync coś takiego)
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#5 magazynek

magazynek
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 23 August 2011 - 20:59

To trochę głupio brzmi mówić mi, że nie mogę zrobić czegoś co już zostało zrobione. Monitor jest wpięty zwykłym kabelkiem pod gniazdko wychodzące z płyty głównej. Rzecz jest taka, że mały monitor wyświetla obraz, a duży nie.

Mam xp pro, więc zgaduję, że ten mode odpada dla mnie. I jestem w stanie zainstalować stare stery dla tej właśnie gry, żeby w nią pograć, ale nie wiem jak stare musi mieć grafika, którą kupiłem dwa lata temu żeby włączyć grę sprzed dekady? Pokornie proszę o treściwą instrukcję bo w ogóle nie wiem nawet jak instaluje się starsze sterowniki. Takiej lamie jak ja system po prostu nie pozwala na to tłumacząc się właśnie tym, że są starsze.

Dzięki za info o synchronizacji. Pomogło.
  • 0

#6 adi760

adi760

    Moderator

  • Junior mod
  • 419 posts

Posted 23 August 2011 - 21:28

O dżizas - nie ma karty graficznej nie ma obrazu, co z tego, że sobie kabelek podepniesz. Chyba, że płyta główna ma zintegrowaną. Jesli nie ma to co ma ci wyświetlić obraz - procesor?
Zainstaluj patche do gry.
  • -1
AMD Phenom X4 955 3,2Ghz | Xigmatek Gaia | ASRock 880G Pro3 | Gigabyte Radeon 6850 1GB OC | 2x2GbB RAM DDR3 Kingston 1333Mhz | Samsung 500GB | Chieftec GPS-550A | Windows 7 Pro 64bit |BenQ 22 cale full HD |

#7 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 posts
  • Lokalizacja404

Posted 23 August 2011 - 22:41

Na Win XP możesz próbować uruchomić grę przez tryb zgodności. Prawym klawiszem na skrócie, przez który uruchamiasz grę lub plik exe (wykonawczy) z grą, właściwości, zakładka tryb zgodności i tam ustawić np na windows 98. Jeśli to nie pomoże to zostaje wirtualna maszyna lub starsze sterowniki. By zainstalować starsze sprawdź sobie jaką wersję masz teraz i po prostu szukaj w google starszych - takich, które wspierają Twoją kartę (radeona). Ale szczerze wątpię, by pomogło.
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#8 magazynek

magazynek
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 23 August 2011 - 23:57

O dżizas - nie ma karty graficznej nie ma obrazu, co z tego, że sobie kabelek podepniesz. Chyba, że płyta główna ma zintegrowaną. Jesli nie ma to co ma ci wyświetlić obraz - procesor?
Zainstaluj patche do gry.


O dżizas O dżizas O dżizas O dżizas O dżizas O dżizas. Ogarnij się i wczytaj w temat bo nie pomagasz, a jęczysz jak pijany zaporożec. Powtarzam, że mniejszy monitor wyświetla obraz, a większy nie.

Na Win XP możesz próbować uruchomić grę przez tryb zgodności. Prawym klawiszem na skrócie, przez który uruchamiasz grę lub plik exe (wykonawczy) z grą, właściwości, zakładka tryb zgodności i tam ustawić np na windows 98. Jeśli to nie pomoże to zostaje wirtualna maszyna lub starsze sterowniki. By zainstalować starsze sprawdź sobie jaką wersję masz teraz i po prostu szukaj w google starszych - takich, które wspierają Twoją kartę (radeona). Ale szczerze wątpię, by pomogło.


Zgodność nie buja.
Która virtualna maszyna i jak ją obsłużyć?
Nie muszę szukać w google - pobieram stery ze strony producenta karty. Wciąż nie dowiedziałem się jak stare sterowniki mam wcisnąć dla gierki z 2001 na karcie sprzed około trzech oraz jak instaluje się sterowniki, które nie chcą się zainstalować bo są za stare? Nie usuwają się przez dodaj/usuń programy.
  • 0

#9 adi760

adi760

    Moderator

  • Junior mod
  • 419 posts

Posted 24 August 2011 - 00:19

Uważaj sobie lepiej, napisałeś, że komputer bez karty graficznej wyświetla obraz co jest niemożliwe.
  • 0
AMD Phenom X4 955 3,2Ghz | Xigmatek Gaia | ASRock 880G Pro3 | Gigabyte Radeon 6850 1GB OC | 2x2GbB RAM DDR3 Kingston 1333Mhz | Samsung 500GB | Chieftec GPS-550A | Windows 7 Pro 64bit |BenQ 22 cale full HD |

#10 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 posts

Posted 24 August 2011 - 12:12

Spróbuję pomóc, chyba uda się odpalić ją na nowym sprzęcie. Jedyne co musisz zrobić, to na czas gry wrzucić ten plik (dxdiagn.dll) do katalogu \Windows\System32. Ta gierka po prostu nie razi sobie (ze względu na starość :D ) z DirectX.
Po ściągnięciu pliku, zmień nazwę oryginalnego pliku w katalogu System32 z dxdiagn.dll na np. dxdiagn_new.dll, następnie skopiuj ściągnięty plik do tegoż katalogu.
W tym czasie nie będziesz mógł grać w nowsze gierki, ale wystarczy znowu zmienić nazwę z dxdiagn.dll na np. dxdiagn_old.dll, a z dxdiagn_new.dll na dxdiagn.dll.

W razie problemów z prawami dostępu do pliku, pisz.
  • 1

Dołączona grafika


#11 magazynek!

magazynek!
  • Użytkownicy
  • 34 posts

Posted 27 August 2011 - 13:42

Uważaj sobie lepiej, napisałeś, że komputer bez karty graficznej wyświetla obraz co jest niemożliwe.


No to paru rzeczy jeszcze nie wiesz. Nie udzieliłeś ŻADNEJ informacji, nie pomogłeś w ŻADNEJ kwestii, twoje posty nie zawierają ŻANEJ przydatnej/sensownej treści. Domniemam iż twoim zadaniem tutaj jest przyczepiać się do różnych tematów i trollować ile wlezie?


Spróbuję pomóc, chyba uda się odpalić ją na nowym sprzęcie. Jedyne co musisz zrobić, to na czas gry wrzucić ten plik (dxdiagn.dll) do katalogu \Windows\System32. Ta gierka po prostu nie razi sobie (ze względu na starość :D ) z DirectX.
Po ściągnięciu pliku, zmień nazwę oryginalnego pliku w katalogu System32 z dxdiagn.dll na np. dxdiagn_new.dll, następnie skopiuj ściągnięty plik do tegoż katalogu.
W tym czasie nie będziesz mógł grać w nowsze gierki, ale wystarczy znowu zmienić nazwę z dxdiagn.dll na np. dxdiagn_old.dll, a z dxdiagn_new.dll na dxdiagn.dll.

W razie problemów z prawami dostępu do pliku, pisz.


Genialne. Problem całkowicie rozwiązany. Dzięki.
  • 0

#12 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 posts

Posted 27 August 2011 - 14:44

Do usług :)
Przyjemnej gry :D
  • 0

Dołączona grafika



1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users