Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie widzi cd - roomu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kepso

Kepso
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 21 sierpień 2011 - 13:40

Witam , mam problem od wczoraj a mianowicie nie widzi mi cd-roomu , za czym idzie to ze plyty nie działają.Jest jakis problem ze sterownikiem. "System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)" Problem w tym , że na necie nie moge znaleść tych sterowników.Prosiłbym o jak najszybszą pomoc.Dodam , że dzisiaj odinstalowałem te sterowniki bo myslalem ze sam mi znajdzie aktualizacje ale nic z tego:/
  • 0


#2 James

James
  • Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 21 sierpień 2011 - 18:31

Na początku spróbuj wykonać wskazówki z tej strony, a szczególnie tą (tylko pod XP i Vistę):
-Naciśnij przycisk Start, polecenie Uruchom, a w polu Otwórz wpisz polecenie regedit i potwierdź przyciskiem OK.
-Odszukaj następujący podklucz Rejestru: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
-Usuń pozycje: UpperFilters i LowerFilters.
-Uruchom ponownie komputer.

Jeżeli to nie pomoże to podaj nam jeszcze informacje co to za CD-ROM i jaki posiadasz system operacyjny.

Próbowałeś uruchomić to?
  • 1

#3 Kepso

Kepso
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 22 sierpień 2011 - 12:54

Wyskakuje zakończono poszukiwanie i nie ma zadnego wyniku:/ mam win 7 64b
  • 0

#4 Kepso

Kepso
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 27 sierpień 2011 - 11:32

Panowie pomocy:(
  • 0

#5 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 postów
  • Lokalizacja404

Napisano 27 sierpień 2011 - 11:35

A majstrowałeś coś w środku kompa? Coś przy taśmie?
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#6 Kepso

Kepso
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 27 sierpień 2011 - 17:51

Nie nic
  • 0

#7 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 sierpień 2011 - 21:33

A masz możliwość podłączenia innego CD/DVD ?
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#8 netbe

netbe
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 02 wrzesień 2011 - 11:35

moze oprogramowanie wymien
  • 0

#9 Kepso

Kepso
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 02 wrzesień 2011 - 12:56

No sterowniki coś szwankują bo widzę w panelu ale skad pobrac je na nowo? w necie nie ma
  • 0

#10 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 wrzesień 2011 - 16:57

System może również nie instalować sterownika gdy urządzenie jest zepsute ! będzie je niby widział, ale nie zainstaluje poprawnie i nie będzie Ci działało. Nie wiem czy w ogóle znajdziesz sam sterownik do cd/dvd dla systemu, bo to jest po prostu w nim i tego się nigdy nie instaluje ( no a przynajmniej ja o czymś takim nie słyszałem :) ) więc spróbuj najpierw podłączyć inne cd, najlepiej z inną taśmą i na inny slot do płyty głównej. Jeśli zadziała to znaczy, że albo masz uwalone cd, taśmę, lub gniazdo do którego miałeś je podłączone, a tu już masz chwilę, żeby to sprawdzić która z tych rzeczy jest zepsuta. Jeśli nowo podłączone ( i 100% sprawne ) cd nie będzie działało, to polecam zainstalować na nowo system, no chyba że ktoś tu miałby pomysł na jakieś grzebanie w rejestrach czy coś :]
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych