Jump to content


Photo

nfts dos -


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Raindog

Raindog
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 17 August 2011 - 10:55

Hej.

Mam mały problem. W mojej firmie znajduje się komputer, do którego poprzedni pracownicy założyli hasła. Windows xp home adition. Wejścia na ukryte konta administracyjne są poblowane. Z jedynego konta do którego znamy hasło nie jesteśmy w stanie w żaden sposób dostać się do konta administracyjnego. Jedyny sposob który przychodzi mi do głowy to użycie plików SAM i system do złamania haseł. Ale żeby to zrobić muszę dostać się do dosa i skopjować te pliki. posiadam ultimate boot cd. Niestety nie wiem w jakli sposob mogę dostać się do dosa, bo gdy bootoje z cd win98 dos oczywiście nie widzi dysku który jest w nfts. Czy mógłby mi ktoś doradzić jak mogę dobrać się do tych plików z pod dosa, nie kładąc systemu? Czy może na ultimate boot disc jest jakiś program, który by mi na to pozwolił. Jeśli tak to jak z niego korzystać?

Pozdrawiam,

rain
  • 0


#2 Duath

Duath
  • Redaktorzy
  • 2117 posts
  • Lokalizacja404

Posted 17 August 2011 - 12:29

2 rzeczy:
1) jeśli chcesz odczytać hasło z systemu Windows XP Home Edition/Pro, to ściągasz http://ophcrack.sourceforge.net/, nagrywasz na cd/dvd i po zbootowaniu automatycznie odzyska hasło.
2) zamiast sposobu nr 1 możesz użyć narzędzi Hiren's Boot, gdzie znajdują się aplikacje diagnostyczne oraz system Windows 98/XP, z których będziesz miał dostęp do dysków fizycznych.

na przyszłość:
nie Windows XP Home Adition tylko Home Edition
nie nfts tylko ntfs

:)
  • 0

Intel i5-3570K @ 4.2GHz | ASRock Z77 Extreme4 | Corsair Vengeance LP 16GB | Radeon HD7870 | Samsung 840 Pro 128GB | Samsung F3 1TB | Xonar DG | OCZ ModXStream Pro 500W
 

Duath


#3 Raindog

Raindog
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 17 August 2011 - 17:04

Dzięki,


PS

literówki.. :)
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users