Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosta w osbłudze baza danych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maciek79

Maciek79
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 09:13

Witam,

mam problem, potrzebuję program w którym łatwo tworzy się prostą bazę danych, konkretnie chodzi mi o hotele. Mam firmę współpracującą z wieloma hotelami i chciałbym móc łatwo dodawać a potem wyszukiwać hotele wg rożnych filtrów lub kilku na raz, np. po kategoryzacji i województwie, albo województwie i ilościach sal konferencyjnych.
Moje pytanie brzmi, czy istnieje program którego obsługi można się łatwo nauczyć i umożliwi mi tworzenie takiej bazy (w excelu, nie wiem jak mógłbym ustawiać kilka filtrów wyszukiwania), program może być płatny, nie ma to dla mnie znaczenia,
a jeżeli takiego programu nie ma, to czy ma ktoś namiary na jakąś firmę która mogłaby mi taką bazę napisać.

PS: mam wykupionego xCRM, ale nie wiem czy w nim można sobie taką bazę stworzyć i czy jest to trudne

Pozdrawiam, Maciek G.
  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 22:40

Do utrzymania bazy danych hoteli wystarczyłaby chyba baza zawarta w pakiecie LibreOffice. Jest poza tym darmowa. Nawet, gdyby miałoby być tych hoteli i 5000 nie powinno to sprawić jej problemu. Najpierw trzeba ustalić jakie dane (pola w tabeli bazy), potem to już działa kreator, który z całą pewnością upraszcza zabawę. Na stronie jest help, pewnie na znanej stronie helpowej Google.com znajdzie się pomoc.
Widzę, że używasz MS Office, pewnie Twoja wersja nie ma Accesa?
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 23:25

Próbowałem utworzyć bazę w LibreOffice. To proste jak drut! Z kreatora wybierasz "Utwórz nową bazę", wpisujesz nazwę, np "Hotele" i klikasz "Dalej", potem w jednym z zestawów jest szablon tabeli "dostawcy". Połowę roboty masz za sobą! teraz trzeba dodać typowo hotelowe "parametry" - ilość pokoi, czy jest sauna, i tak dalej. Oczywiście typ danych musi być odpowiedni np "cena za dobę" musi być liczbą, albo walutą. Chyba nie ma co szukać. O ile Twój MS Office nie zawiera Accessa oczywiście.
  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 Maciek79

Maciek79
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 09 sierpień 2011 - 09:04

No niestety nie mam Accessa, mam tylko to co dostałem z lapkiem.
Dzięki za pomoc, właśnie ściągam LiberOffice i zobaczę z czym to się je : )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych