Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie chce się włączyć.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szajba

Szajba
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 23 lipiec 2011 - 23:29

Witam mam nadzieje że to co mi sie przytrafiło da się łatwo naprawić i mi w tym pomozecie. Na wstępie mam złą wiadomość piszę to wszystko z popsutego wg. mnie komputera tyle że z trybu awaryjnego. Zacznę od początku, dzisiaj około godziny 20 wyświetliło mi się że powinienem zainstalować aktualizacje do Windows 7 na moim laptopie, bez zastanowienia zezwoliłem na instalacje. Nie wiem po jakim czasie się zainstalował dodatek Service Pack 1, dopiero później się dowiedziałem że właśnie to instalowałem, gdy zobaczyłem komunikat o poprawnym zainstalowaniu kliknąłem uruchom ponownie jak zalecał instalator. Komputer wyłączał się jak zwykle tylko że w dodatku pojawiła sie konfiguracja zainstalowanych aktualizacji doszła ona do 30% i w tym momencie komputer zakonczył wyłączanie się, urchomił się spowotem i doszedł do ekranu z napisem "Przygotowanie do konfiguracji aktualizacji systemu Windows" czekałem 5, 10, 15, 30, 40, 50 minut i nic cały czas ten sam ekran, postanowiłem zresetować laptopa, po restarcie wybralem "uruchom komputer normalnie' i znowu to samo czekałem 50 minut i nic. Postanowiłem zresetować komputer i uruchomic w trybie awaryjnym. Po uruchomieniu w trybie awaryjnym od razu przystapiłem do operacji przywracania systemu, chwile komputer nad tym popracował i zaczął się uruchamiać od nowa. Uruchamianie zatrzymywało się za każdym razem na momencie czarnego ekranu z widocznym kursorem myszki. Po kilku restartach wreszcie coś zaskoczyło i komputer się uruchomił do widoku pulpitu lecz od razu się wieszał. Bardzo proszę o pomoc i przepraszam że pisze troche chaotycznie i mam nadzieje że nie popełniłem zbyt wielu błędów ortograficznych.
  • 0


#2 rejek

rejek
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 24 lipiec 2011 - 09:47

A próbowałeś przywracać poprzednie punkty?

Której edycji systemu używasz?
  • 1

#3 Szajba

Szajba
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 11:20

Właśnie miałem tylko jeden punkt do przywrócenia, nawet szukałem więcej ale nie znalazło. Windows 7 Home Premium
  • 0

#4 rejek

rejek
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 24 lipiec 2011 - 12:58

sprawdź czy możesz usunąć service pack z pozycji panelu sterowania (aplet programy i funkje)

jeśli to się nie uda spróbuj z wiersza polecenia.
Uruchom wiersz polecenia jako administrator i wpisz:
wusa.exe /uninstall /kb:976932
potem [ENTER]
  • 1

#5 rejek

rejek
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 24 lipiec 2011 - 13:07

i napisz czy używasz systemu 32bit czy 64bit. I czy na kompie masz oprócz windowsa zainstalowanego jakąkolwiek dystrybucję linuxa
  • 1

#6 Szajba

Szajba
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 13:08

Ale ja już przywracaniem systemu usunąłem tego Service Packa więc ani to ani to nic nie da. Użyłem tego wiersza poleceń to mi się pokazało okno jakie komendy moge wpisywać
  • 0

#7 Szajba

Szajba
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 13:09

tylko windows 7 64bit
  • 0

#8 rejek

rejek
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 24 lipiec 2011 - 13:50

spróbuj tym narzędziem
http://www.microsoft...&displayLang=pl
zostało opracowane w związku z częstymi problemami z dodatkiem service pack 1 dla win7 x64
  • 1

#9 Szajba

Szajba
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 13:58

moge to zainstalowac w trybie awaryjnym?
  • 0

#10 rejek

rejek
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 24 lipiec 2011 - 14:07

myślę, że powinno wejść..
  • 1

#11 Szajba

Szajba
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 14:25

niestety nie da się, masz może jeszcze jakiś pomysł? Jeśli nie to moze zrobie format i od nowa windowsa zainstaluje tylko nie wiem jak na laptopie mam wejsc do BIOSU zeby ustawic odpalanie z plyty. Najpierw mam ekran zanpisem asus potem czarny ekraz z mrygajaca kreska później od razu choragiewka windowsa nastepnie ekran z napisem Zapraszamy i nie wiem kiedy kliknąć i ktore F kliknąć.
  • 0

#12 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 lipiec 2011 - 18:39

Spróbuj "delete" albo F2 :)
  • 1

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#13 Szajba

Szajba
  • Użytkownicy
  • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2011 - 21:03

dzieki wszystkim za pomoc walnąłem formata i wszystko śmiga
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych