Jump to content


Photo

BLUE SCREEN PO NAGŁYM WYŁĄCZENIU KOMPA :(


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 hardedar

hardedar
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 18 July 2011 - 10:04

Witam wszystkich :)
Wczoraj zakładałem hasło na kompa w panelu sterowania,zaznaczam aby ukrywało pliki mojego użytkownika itp. po naciśnięciu "OK" komp się zawiesił więc ja odłączyłem zasilanie i poszedłem włanczam ponownie kompa a tu wyświetla się niebieski ekran błędu

Szczegóły niebiestkiego ekranu:
na samej górze UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME

na dole
Informacje techniczne:

STOP:0x000000ED (0x89B837B8 , 0xC000014F , 0x00000000 ,0x00000000)

bardzo ,bardzo mało prawdopodobne ,że był to wirus ponieważ wszystkie pliki wykonywalne skanuje przed otwarciem na virustotal

ps. mam zainstalowane combo fix'a i konsole odzyskiwania nie wiem czy to ważne ale to piszę
i jeszcze komp restartuje się przy ładowaniu ikonki windows xp

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
  • 0


#2 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 posts

Posted 18 July 2011 - 10:09

Dysk twardy masz pod taśmą ATA?
Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne BIOS'u, jak nie pomoże będzie potrzebna płytka z systemem (nie do reinstalacji tylko do naprawy).
  • 0

Dołączona grafika


#3 hardedar

hardedar
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 18 July 2011 - 10:30

Dysk twardy masz pod taśmą ATA?
Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne BIOS'u, jak nie pomoże będzie potrzebna płytka z systemem (nie do reinstalacji tylko do naprawy).


Hmm.. co do dysku twardego to nie wiem co to znaczy co mi wyżej napisałeś :P
kiedyś miałem podobną sytuację niebieski ekran i dysk mi wymienili,płytkę windowsa xp już włożyłem i próbowałem naprawić ale niestety to nic nie dało :(

po włożeniu wgle płytki windows'a wybieram opcje naprawy to pokazuje się konsola odzyskiwania wygląda to podobnie jak wiersz polecenia
C;/>

ps. jak się przywraca te ustawienia fabryczne Bios'a?
a i jeszcze jedno hasła nie zakładałem w biosi'e tylko w panelu sterowania
  • 0

#4 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 posts

Posted 18 July 2011 - 10:35

Podczas startu komputera (pierwszy ekran) wciskasz Delete, powinien się ukazać taki niebieski ekran z różnymi pozycjami, strzałkami wybierasz Load Default Settings (lub coś w ten deseń), wybierasz pozycję enterem i potwierdzasz.

Ata to taki szeroki typ taśmy :)
  • 0

Dołączona grafika


#5 hardedar

hardedar
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 18 July 2011 - 10:42

Podczas startu komputera (pierwszy ekran) wciskasz Delete, powinien się ukazać taki niebieski ekran z różnymi pozycjami, strzałkami wybierasz Load Default Settings (lub coś w ten deseń), wybierasz pozycję enterem i potwierdzasz.

Ata to taki szeroki typ taśmy :)



No oki tylko ,że ja już z tym "delete" próbowałem wcześniej lecz jak go naciskam nie wyświetla się Bios tylko jakaś pozostałość z instalacjii combo fix'a :(
wygląda to tak:
Wybierz system operacyjny do uruchomienia"
Microsoft Windows Recovery console
do not select this (debugowanie włączone)
Microsoft Windows XP professional :/

ps. looknij mojego posta wyżej troche go przeedytowałem
  • 0

#6 magik092

magik092
  • Użytkownicy
  • 1555 posts

Posted 18 July 2011 - 10:55

Nie szkodzi, że tam zakładałeś, próbujemy rozwiązać problem związany z komunikatem :)
Podczas startu, ekran z logiem płytki głównej, jeśli masz głośniczek to pierwszy raz pika, na dole powinno być kilka skrótów wypisanych, np. <TAB> <DEL>, wtedy delete naciskasz :P
Jaką masz płytę główną?
  • 0

Dołączona grafika


#7 mrslone

mrslone
  • Użytkownicy
  • 42 posts

Posted 19 July 2011 - 17:37

zainstaluj na nowo system i wszystko będzie ok
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users