Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop HP do 2300 zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopeczekx11

kopeczekx11
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:04

Pomożecie mi w wyborze jakiegoś dobrego Hp`ka do 2300 zł? Interesuje mnie używany w idealnym stanie lub nowy, przeznaczenie do pracy. Rozglądałem się troszkę na Allegro ale przerażają mnie baterie - trzymają gościom jakieś 15-20 minut, a to za mało, nie zawsze będę mieć możliwość podłączenie się do prądu. Koniecznie z WIFI musi być. Proszę o propozycje. Raczej trzymajmy się HP chyba że macie innego producenta i fajnego laptopa to możecie pokazać.
  • 0


#2 Squbii

Squbii
  • Redaktorzy
  • 109 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:42

Jeśli HP i do pracy to szukałbym czegoś z ProBook'ów. Są solidnie wykonane i mają niezłe parametry.

KLIK!! <- na przykład taki. Jest już na Sandy Bridge'u. Matryca 15,6" na LEDach (jeśli mnie pamięć nie myli) i z antyrefleksem - nic Ci się nie bedzie odbijało w ekranie i bateria powinna trzymać zdecydowanie dłużej niż 20 minut ;) ...

Pozdro
  • 0

#3 kopeczekx11

kopeczekx11
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 11:55

Parametry ma w porządku, ale dysk przydałby się 500 GB oraz system XP Professional.
I matryca, hym 17 cali? :) Tyle że ta powłoka anty refleksyjna to dobra rzecz. A coś innego?
  • 0

#4 Squbii

Squbii
  • Redaktorzy
  • 109 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:26

Nie podałeś wielkości matrycy w pierwszym poście -stąd najbardziej uniwersalna propozycja ;) .

Za te pieniądze 17" HP z dobrymi parametrami i nowego - nie dostaniesz. A o Windows XP Pro zapomnij. Nie ma od ponad półtora roku notebooków w dystrybucjach z tym OS'em. Jedynie Win 7 Pro jako alternatywa (tym bardziej, że ma tryb emulacji Windows XP, więc w zasadzie każdy program dla XP'ka będzie śmigał.

Na szybko - Ceneo - a jednak coś się znajdzie ;) ... Ciut ponad budżet, ale ma 17,3", Sandy Bridge i matową matrycę: Toshiba 1 i Toshiba 2 .

Pozdro
  • 0

#5 mrohio

mrohio
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 12:45

A co sądzisz o tym HP Pavilion http://www.kupujemy....ecyfikacja.html ? Matryca 17'3", choć system ma windows 7. Od jakichś 3 miesiecy smigam na tyn nowym systemie i póki co nie narzekam.
  • 0

#6 kopeczekx11

kopeczekx11
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 14:08

http://www.kupujemy....ecyfikacja.html - ten jest fajny ale troszkę wydaje się ta matryca za delikatna taka.
http://www.ceneo.pl/12204927 - ten już bardziej by mi odpowiadał.

A co powiedzie o jakimś Dell?
Co do systemu - w mojej firmie są same Xp`ki, dlatego potrzebowałbym go, ew. kupię oryginała i sobie wgram go, ale to szczegół.
  • 0

#7 Squbii

Squbii
  • Redaktorzy
  • 109 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 14:46

http://www.kupujemy.pl/hp-dv7-4105sw-opis-specyfikacja.html - ten jest fajny ale troszkę wydaje się ta matryca za delikatna taka.
http://www.ceneo.pl/12204927 - ten już bardziej by mi odpowiadał.

A co powiedzie o jakimś Dell?
Co do systemu - w mojej firmie są same Xp`ki, dlatego potrzebowałbym go, ew. kupię oryginała i sobie wgram go, ale to szczegół.

Tą Toshibe chyba linkowałem... no nie ważne. Co do Xp'ka - kupić - kupisz, ale ze znalezieniem sterowników pod ten system może być problem na większości obecnych konfiguracji. Taka polityka Microsoftu i producentów - żeby zmusić do migracji na nowy OS. Pytanie: czy w firmie macie XP, bo macie grupową licencję i IT ma poustawiane pod to polityki oraz całe zdalne zarządzanie? Czy może macie XP, bo po prostu kompy/admini są leciwe/wi? Jeśli ta druga opcja to jak napisałem - zakup lapka z Win 7 Pro nie powinien być problemem. Tryb emulacji - wspomniałem, ze jest; a jeśli idzie o ewentualną obsługę domen to Win 7 Pro też ją ma jak XP Pro.

Dell - jak najbardziej, choć ostatnio mam wrażenie, że ciut popuścili kontrolę jakosci - ale to może być tylko moje złudzenie. Jeśli już, to szukaj coś z Vostro lub XPS, ale do 2300zł będzie na prawdę ciężko... Z resztą linki do Ceneo chyba ciut sprawę nakreśliły.

BTW: nie patrz na lapki z Athlonami P3xx - nie warto ich brać (za słabe są). Pytanie: czy musisz kupić już/zaraz? Jeśli nie to proponuję poczekać z miesiąc, gdyż powinna pojawić się oferta notebooków opartych o nowe APU od AMD. Ceny mają być śmieszne za dosyć mocne konfiguracje (17,3", 8GB RAM, 750GB HDD APU z serii A8, tj. 4 rdzenie, i integra o wydajności HD5650M + HD 6650M z 2GB RAM za 2599zł na półce - oczywiście informacje niepotwierdzone ;) ). Zapraszam za kilka dni na stronę główną - będzie recenzja 17,3" Asusa K73TA z APU od AMD - właśnie kończę testy ;) ...

Pozdro
  • 1

#8 kopeczekx11

kopeczekx11
  • Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 16:13

Dzięki za odpowiedź. Nie pisałem że pilnie na teraz potrzebuję :P Tak do końca okresu wakacyjnego muszę coś mieć, bo obecnego IBM`a muszę zdać, pójdzie to kasacji hehe.
Mogę też kupić używkę dobrą do tej kwoty, obojętne, byle nie kupić bubla jak mój znajomy :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych