Skocz do zawartości


Zdjęcie

wyłączanie się komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 malinowamamba97

malinowamamba97
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:21

witam. dostałam niedawno laptopa od siostry. jest on co prawda kupiony przed kilku laty ale mało używany był. muszę go sformatować ponieważ źle wgrany windows jest. ale tak czy siak komputer dochodzi do pewnej fazy gdzie się sam auutomatycznie wyłącza. ciągle w tym samym mijscu. jak można o naprawić? co może być powodem? proszę o pomoc, jestem dziewczyną, mam dopiero 14 lat. nie dam rady sama..;)
  • 0


#2 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:36

No tutaj to może być kilka powodów, jeżeli komputer się całkowicie wyłącza ( nie zawiesza ani nie restartuje ) może to być wina pamięci bądź dysku twardego (i nie tylko ) ( w tym momencie trzeba by było puścić testy na te podzespoły ) Jeśli nie jest to całkowite wyłączenie się komputera, proponowałbym najpierw sformatować dysk i ponownie zainstalować system :) Ale jest i jeszcze jedna można by powiedzieć ciekawa opcja ;) w biosie może być taka opcja, przełączenia z IDE na AHCI, to również może być powodem nieładowania się systemu.
Podaj model komputera, może się przydać :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3


#3 Squbii

Squbii
  • Redaktorzy
  • 109 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:53

Podaj model komputera, może się przydać :)

Model dokładny znajdziesz na spodzie notebooka (na ogół jest opisany Model i koło niego jest P/N i S/N -> tych nie podajesz na forum).

A dla ścisłości: laptop podpięty do sieci (gniazdka), wciskasz Power, włącza się, ładowanie, ładowanie i stop: opisz proszę na czym staje komputer (czy jest to jeszcze BIOS (takie tam dziwne rzeczy się wyświetlają - liczby i literki; czy Windows -> jeśli tak to w jakim momencie)...


Pozdro
  • 0

#4 malinowamamba97

malinowamamba97
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 09:18

Model dokładny znajdziesz na spodzie notebooka (na ogół jest opisany Model i koło niego jest P/N i S/N -> tych nie podajesz na forum).

A dla ścisłości: laptop podpięty do sieci (gniazdka), wciskasz Power, włącza się, ładowanie, ładowanie i stop: opisz proszę na czym staje komputer (czy jest to jeszcze BIOS (takie tam dziwne rzeczy się wyświetlają - liczby i literki; czy Windows -> jeśli tak to w jakim momencie)...


Pozdro


dochodzi do BIOS a i się wyłącza. ]

znalazłam model FUJITSU SIEMENS ESPRIMO Mobile V5535

zainstalowałam system i wyświetlają mi się komunikaty przy włączaniu:
"system windows nie moze utworzyc katalogu profilu tymczasowego. powodem moze byc brak wystarczających praw zabezpieczeń, jeśli ten problem bedzie sie powtarzac skontaktuj sie z administratorem sieci"
biorę ok i nastepny:
"system windows nie moze zaladowac profilu uzytkownika ale zalogowal cie uzywajac domyslnego profilu systemowego
szczegół:system nie moze odnalezc okreslonej sciezki"

co mam zrobić?:(
  • 0

#5 Squbii

Squbii
  • Redaktorzy
  • 109 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 18:04

No cóż... ciekawa sprawa ;) ...

Napisz proszę jeszcze:
- jaki to jest Windows?
- czy instalujesz go z płytki?
- czy był oryginalnie dołączony do notebooka (chodzi mi o to czy na ew. płytce instalacyjnej jest logo/nazwa producenta notebooka)?
- czy siostra nie włączyła przypadkiem jakiegoś sprzętowego szyfrowania dysku?
- czy komputer był używany w domenie (np. w pracy) (tu musisz zapytać się siostry)?

Dla mnie wygląda to jak problem po systemie ustawionym do działania w domenie (stąd komunikaty). Dziwi mnie jednak, że po instalacji takie coś od razu wyskakuje. Może to również być wynik sprzętowego szyfrowania dysku - brak zdjęcia zaszyfrowania przed reinstalacją mógł dać taki efekt też. jak napisałem - ciekawy przypadek.


Pozdro
  • 0

#6 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 czerwiec 2011 - 18:20

Hm.... albo może wystarczyłoby całkowity "reset" dysku, w sensie wywalić wszystkie partycje, utworzyć je na nowo, nadać format itd :) niedawno też miałem problem z instalacją systemu, okazało się że miałem źle oflagowane partycje. W sumie to się dopiero właśnie wtedy dowiedziałem, że coś takiego się ustawia :D bawiłem się jakimś programem pod dosem, aż w końcu poszło :)
  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych