Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy informatyk moze mi pomóc.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 plejak

plejak
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 grudzień 2008 - 20:42

Korzystam z xp
W programie notatnik standardowo dostępnym przez zapisywanie danych dane poprzednio zapisane z programu zostały zastąpione innymi.
Czy jest możliwe odzyskać zastąpione i skasowane dane i jak to zrobić.
Nie ma ich w koszu , po prostu tekst w notatniku się zmienił , nowy zastąpił stary ale ten stary gdziś musi być.Czy jest ktoś w stanie mi pomóc.Dziękuję i pozdrawiam.
  • 0


#2 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 21 grudzień 2008 - 09:06

Gdy stary plik został zastąpiony nowym plikiem to komputer zamienia te pliki. Ale istnieje możliwość odzyskania ich. Ale nie jest to łatwe.

Pobierz sobie program R-Undelete (Demo). http://www.r-tt.com/
Uruchom program. Jeżeli wszystko będzie ok to program powinien ci znaleźć pliki do odzyskania. Wśród tych plików powinien być plik o tej nazwie krurej szukasz powinno ci się udać.Powinno się udać.
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#3 plejak

plejak
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 21 grudzień 2008 - 11:34

Wszedłem na tę stronę ale dokładnie nie wiem który program ściagnąć i jak dalej go obsługiwać.Nie jestem w tym mocny i chyba nie dam rady,
Znam dokładnie godzinę i czas zastąpienia pliku.
Skopiowałem tę stronę ale nie wiem co zrobić dalej.Niemniej dziękuję za pomoc.


SEARCH


Data Recovery PC Privacy
File Undelete Drive Image
MS Word Recovery Linux Recovery
Data Security Email Recovery

Deutsch Français Español 日本語 한국어 简体中文 繁體中文 Русский






R-Tools Technology Inc. is the leading provider of powerful data recovery, undelete, drive image, data security and PC privacy utilities for the Windows OS family. Our mission is to give our customers around the world the system tools to bring about a visible and substantial increase in viability, production and easy of use at the lowest possible cost to the customer.
Solutions

Data Recovery
Mac Recovery
File Undelete
Drive Image
Data Security
Disk Encryption
E-Mail Recovery
PC Privacy
Disk Cleaning
Linux Recovery

Products

R-Studio
R-Studio for Mac
R-Undelete
R-Drive Image
R-Firewall
R-Crypto
R-Mail
R-Word
R-Excel
R-Wipe&Clean
R-Linux

Download

Sales Policy

Technical Support

Purchasing Request

Volume Licensing

Distribution

R-TT Forum

R-TT Directory







Data Recovery
Our flagship self-service data recovery and undelete software products are the efficient alternative solutions to costly and time-consuming in-lab data recovery services. They allow our customers to recover data from all popular file systems in situations from accidental file deletion, formatted hard drives, damaged or deleted partitions, to total erasure by a virus.


Drive Imaging and Backup
Based on the latest hard disk image creation technologies our new R-Drive Image product creates drive image files with various compression levels on the fly without leaving Windows OS and comes as one of the best backup solutions to prevent losing your data after fatal system failure.


Data Security and Privacy
PC privacy and disk cleaning software protects your PC from an examination, spying or simple snooping your offline and Internet activities and destroys that data beyond recovery by hardware or software tools. Wiping and cleaning needless files dramatically free up hard drive space and speed up the system.


Our data security software protects your confidential information and personal data on a desktop, notebook, or a removable data storage device against unauthorized access.


We are committed to providing fast, efficient and affordable software solutions that set new standards in software development industry.
  • 0

#4 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 21 grudzień 2008 - 11:37

http://www.r-undelet..._Download.shtml
z tej strony pobierzesz ten program.
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#5 plejak

plejak
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 21 grudzień 2008 - 12:11

owszem znalazłem na liście ten plik ale zatzrymałem się na następnej stronie i jest napis Select a place write the recovered files and click the Next button.You may also specify advanced recovery options.
YOU may not selected an outpout folder on the same logical disk/partition where the recovered files reside.Otherwise you would overwrite the recovered files and lose them forever.
I tu jest bardzo długa biał ramka OUtput folder: i tzreba coś wpisAĆ
A POD NIE 1,7KB IN 1 FILES AND 2 FOLDERS
  • 0

#6 kisiel5577

kisiel5577
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 25 grudzień 2008 - 18:05

Hmm spróbuj w nią pisać ścieżke zapisu np C:\Program\
Napisz czy pomogło :)
  • 0

#7 jarex_67

jarex_67
  • Użytkownicy
  • 151 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 18:10

Spróbuj tutaj http://geek-on.pl :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych