Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zalany laptop ACER Aspire 5741


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 meg

meg
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 maj 2011 - 11:10

W sobotę na imprezie klawiatura mojego laptopa została zalana szampanem. Nie było go dużo. Komputer został od razu wyłączony a klawiatura została wytarta. Laptopa postawiłam pionowo (bateria była w górze). Przestał tak ok. 20 godzin. W niedzielę włączyłam go bez problemu. Pracowałam na nim ok godziny po czym go wyłączyłam i włączyłam ponownie po upływie około 2 godzin. Również bez problemów. W poniedziałek rano po włączeniu matryca laptopa jest czarna i słychać dźwięk pracującego wiatraczka. Od czasu do czasu przy którymś włączeniu z kolei przez chwilę świeci się kontrolka pracującego dysku po czym komputer się wyłącza. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Laptop jest na gwarancji. Co gorsze jest wzięty na firmę i mam na dysku bardzo ważne pliki. Czy zanieść go do serwisu i udawać, że nie wiem dlaczego nie działa? Wydaje mi się, że jak ktoś zna się na komputerach to od razu zauważy jaka jest przyczyna. Czy grozi mi zakup nowego laptopa? :(
  • 0


#2 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 23 maj 2011 - 11:46

Z tego co czytam to widac ze szampan musiała sie dostac do srodka a to ze działał te 2-4dni to tylko dlatego bo jeszcze za nim doszła woda to napewno parowała i mogła zrobic spiecie.

Ale równiez mozna to wykluczyc bo to moze byc przypadek matrycy, lub karty graficznej.

Do gwarancji spróbował bym na twoim miejscu oddac i powiedział bym ze działał az po jakims czasie sie juz w ogóle nie załaczył.

Jak nie bedzie widac sladu wody na płycie chodz watpie to powinni wymienic.

A w najgorszym razie serwis nie przyjmie naprawy. No i bedzie trzeba kupic nowy laptop ale patrzac teraz a kiedys cene lapków jak sie zmieniła to sie opłaca kupic nowy.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#3 kuzniewski.pl

kuzniewski.pl
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 23 maj 2011 - 12:07

Serwis pozna, że laptop był zalany, bo w obudowie umieszczone są specjalne markery wilgotności. I notebook straci gwarancję. Możliwe, że to tylko uszkodzona przez płyn klawiatura blokuje system. Poleciłbym poprosić o diagnozę jakiś nieautoryzowany serwis lub znajomego, który będzie w stanie wyciągnąć klawiaturę. Może się okazać, że zamiast nowego laptopa wystarczy zainwestować w klawiaturę.
  • 0

#4 meg

meg
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 13:01

Oddałam laptopa do serwisu w ramach gwarancji. Komputer pojechał do Czech do serwisu bo w Polce nie ma serwisu Acera. Okazało się że uszkodziła się pamięć RAM. Naprawiono mi to w ramach gwarancji. Laptop chodzi bez zarzutów. Już nigdy nie będę nic piła przy laptopie, obiecuję.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych