Jump to content


Photo

Wylączanie się komputera. Chyba przegrzanie.


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 posts

Posted 21 May 2011 - 14:17

Witam mam problem. Mianowicie wyłącza mi się komputer. Zazwyczaj jest
to po okolo 30min grania(kiedys) teraz nawet krócej. Ale czasami zdarza sie
poprostu podczas "łażenia po sieci". Mam podejrzenia że przegrzewa się
komputer. Zasięgnołem rady kolegi i sciągnołem program "SpeedFan".
Temperatury GPU są w granicach: 57*C(rzadko)-69*C(zazwyczaj) a
podczas wysiłku nawet 79*C. Temperatury Systemu 38*C -40*C.
Temperatury CPU 36*C(zazwyczaj)- 70*C(przy wysilku Cs1.6) Temp. Core 20*C-38*C.

Mój sprzęt:
zasilacz 410W Power mann
Model: Adax
Procek: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5200+ 2.70 GHz
Pamięc ram: 2 GB
Typ systemu 32 bitowy operacyjny
Karta graficzna:NVIDIA GeForce 8600 Gt
Załączam zdiecia plyty glównej i karty graficznej itp. mam tylko jeden wiatraczek. Czy to nie jest zamalo?

Attached Files


  • 0


#2 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 posts
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Posted 21 May 2011 - 14:27

Przeczyść komputer z kurzu,jeśli potrafisz rozebrać np chłodzenie z procesora ściągnij,nałóż nową pastę i z powrotem załóż.To samo dotyczy karty graficznej.Jak masz miejsce w obudowie i środki kup dodatkowy wentylator.Również winny może być zasilacz,źle podający napięcia na poszczególne podzespoły.
  • 1

#3 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 posts
  • LokalizacjaDąbie

Posted 21 May 2011 - 14:36

Temperatury GPU są w granicach: 57*C(rzadko)-69*C(zazwyczaj) a
podczas wysiłku nawet 79*C.




Sprawdz zasilacz u kogoś innego i zobacz czy dzieje się to samo. Jeżeli tak to musisz wymienić zasilacz a jeżeli nie to pasta. A tak ogólnie ile lat masz ten zasilacz??
  • 1
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#4 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 posts

Posted 21 May 2011 - 14:49

Sprawdz zasilacz u kogoś innego i zobacz czy dzieje się to samo. Jeżeli tak to musisz wymienić zasilacz a jeżeli nie to pasta. A tak ogólnie ile lat masz ten zasilacz??

Zasilacz jest tu niewymieniany od początku czyli od 1.5 roku (chyba, dobrze niepamietam ).
A i jeszcze powiedzcie mi czy aby napewno nie oszukano mnie bo w komputerze jest tylo jeden wiatrak? Zobaczcie na zdieciach.
  • 0

#5 zborek2

zborek2
  • Użytkownicy
  • 362 posts
  • LokalizacjaDąbie

Posted 21 May 2011 - 14:55

Ja też mam jeden wentylator tylko na procku. Dokupiłem sobie jeszcze jeden ale tylko na obudowę żeby lepiej powietrze odprowadzał lecz bez niego nie miałem problemów. Prawdopodobnie winny jest zasilacz.
  • 1
Pozdrawiam i zapraszam na www.ibizafm.cba.pl

#6 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 posts

Posted 21 May 2011 - 19:10

Przeczyscic z kurzu, zmienic paste, dołozyc wentylator. Powinno pomóc.
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#7 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 posts

Posted 22 May 2011 - 20:11

Mam jeszcze jedno pytanie czy zaniska temperatura procesora albo jakiegos ze wskaźników które zaznaczyłem na czerwono na zdięciu może byc nie korzysta? Niechciałbym przegiąc w drugą strone. Jeżeli ktos może niech mi powie orientacyjnie temperatury jakie powinny być dla danych parametrów.

Attached Files

  • Attached File  fan.jpg   43.46KB   9 downloads

  • 0

#8 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 posts

Posted 22 May 2011 - 21:37

Tempy sa ok oprócz gpu czyli karty graficznej masz tam widze 70c max temp jest 100-110c.

Procek idealnie

Hd0 czyli dysk 43c srednia temperatura bo max jest 55-60c w tedy mozna by sie było przejmowac ta temperatura na reszte juz nie musisz patrzyc.

Aux i system dziwne co to za tempy. Napiecie widze równiez zle pokazuje takze to jest bład programu zle odczytuje ci temperatury.

System to mozliwe ze chipset na płycie głównej.

EVEREST mozesz jeszcze pobrac i zobacz jakie tam sa tempy.
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#9 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 posts

Posted 23 May 2011 - 05:34

Ale mnie interesuje rowniesz odp na pytanie czy temp za niska może byc szkodliwa czasami procek chlodzi mi sie do 20*C to chyba nie jest super.
I czy jakbym zamontuje wiatrak do karty graficznej i na przyklad mi sie schlodzła do np 30*C czy to tez nie bedzie szkodliwe?
Ogólnie czy im niższa temperatura to lepiej czy nie( bo tak słyszałem)
  • 0

#10 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 posts

Posted 23 May 2011 - 11:53

Jak jest mała temperatura to super mój athlon w revizji c3 miał 9 do 14c przy pracy zwykłej wiec nie masz sie czym przejmowac.

Tym bardziej zobacz jak kreca procesory do 5-6ghz ciekłym azotem co przy azocie tempy spadaja do -200c xD

Przykład:

http://ehelpdesk.pl/...iekly_azot.html

Przede wszystkim musisz zamontowac wentylator zeby karta była chłodniejsza. Nie musi to byc na karcie ale na boku obudowy.
  • 1
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#11 Tylko pytam

Tylko pytam
  • Użytkownicy
  • 15 posts

Posted 24 May 2011 - 17:02

Jestem troche laikiem w tej dziedzinie ale czy zamontowac go bezposrednio na karcie czy na wlocie powietrza pod kartą. Bo ja zrobiłem tym drugim sposobem. I jeszcze jedno pytanie czy ten biały krzyżyk na karcie to jest na podlaczenie kolejnego wiatraka (pierwsza fotka dodana w pierwszym poscie)? DZiekuje wszystkim za juz napisane odpowiedzi.
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users