Jump to content


Photo

Pomoc z Routeren TP-LINK TL-WR740N


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Ruben

Ruben
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaŻagań

Posted 20 May 2011 - 09:17

Witam

Jestem tutaj całkiem nowym użytkownikiem przed chwilką założyłem tutaj konto i nie wiem czy w dobrym miejscu umieszczam temat, jeżeli nie to proszę o przeniesienie go.
Mam wielką prośbę na temat w\w routera. Zakupiłem router i postanowiłem go podpiąć aby rozdawać neta w domu na inne laptopy. Posiadam system operacyjny Windows XP Home Edition i internet z Dialogu 10 mb/s. Po skonfigurowaniu routera okazało się że sieć jest wszyscy internet mają i mogą użytkować z niego bez problemów, lecz kiedy jeden z laptopów zaczyna pobierać jakiś plik z internetu (najczęściej torrenty) to u mnie automatycznie jest obniżony transfer tak bardzo że google.pl otwierają mi się ponad 5 minut a np o grach internetowych to już całkiem mogę zapomnieć na skype też mnie automatycznie przerywa i nie jestem w stanie normalnie korzystać z internetu nie wiem może to ja źle skonfigurowałem router lub o czymś zapomniałem podczas pracy nad nim. Jakiś rok wcześniej miałem Asusa i było wszystko pięknie mogli ściągać dowoli i nie zaniżało mi to transferu lecz konfigurował mi go sprzedawca ze sklepu a tego TP-Linka robiłem ja szczerze mówiąc na chybił trafił bo w ogóle się na tym nie znam. Więc jednocześnie proszę o wytłumaczenie mi tego jak dla osoby " zielonej "

Pozdrawiam
Ruben :)

Attached Files


  • 0


#2 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 posts

Posted 20 May 2011 - 13:31

Nie wiem czy jest cos takiego ze mozesz ograniczac łacza po ip komutera.

Jezeli jest cos takiego to mozesz ograniczyc lapka zeby np miał 5mb i zebys ty miał 5 mb.

Lapek poprostu targa całe łacze przy sciaganiu i dlatego taki masz internet.
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.

#3 Ruben

Ruben
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaŻagań

Posted 20 May 2011 - 14:01

Nie wiem czy jest cos takiego ze mozesz ograniczac łacza po ip komutera.

Jezeli jest cos takiego to mozesz ograniczyc lapka zeby np miał 5mb i zebys ty miał 5 mb.

Lapek poprostu targa całe łacze przy sciaganiu i dlatego taki masz internet.


Właśnie to wiem ale chodzi oto że nie mam pojęcia jak to zrobić z tego względu że całość jak widać na zdjęciu jest po angielsku a ja nie znam na tyle angielskiego aby to zrobić :(
  • 0


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users