Skocz do zawartości


Zdjęcie

Końcówka RMF.fm Dlaczego nie .pl ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 maj 2011 - 20:06

Chodzę sobie po internecie i natknąłem się na stronę www.rmf.fm i tu moje zdziwienie. Dlaczego strona RMF-u nie kończy się na .pl ? No i tak myślę, że w zasadzie są strony inne, np. www.zadania.info - też nie kończy się na .pl
Ale jak to się stało ? Jak RMFowi udało się załtawić taką końcówkę ? Inną niż standardowe, oklepane .pl. ?
Możecie wytłumaczyć mi jak to działa ?
  • 0


#2 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 maj 2011 - 20:21

Proszę o odpowiedź.

Bardzo nurtuje mnie to pytanie.
  • 0

#3 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 maj 2011 - 21:13

Podbijam
  • 0

#4 Iuliano

Iuliano
  • Użytkownicy
  • 415 postów
  • LokalizacjaSworne Gacie,Tumidaj

Napisano 09 maj 2011 - 21:36

Domena fm kojarzy się z radiem. Wiele stacji na właśnie taką domenę.Niekażda strona musi mieć końcówkę pl.Może to być info,biz,net ,itp.
  • 0

#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 09 maj 2011 - 21:39

To, o czym mówisz, to jest domena. Wcale nie musi ona kończyć się .pl. Może ona być różna. Jest to tylko kwesta wykupienia sobie danej domeny.

Dlaczego .fm? Zapewne dlatego, iż radio RMF to stacja FM, tzn. nadaje w takiej częśtotliwości.

Jakbyś interesował się bardziej:
Domena
FM

_____
Edit:
Aj, spóźniłem się 3 minuty...
  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#6 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 09 maj 2011 - 21:48

Nie zrozumieliście mnie. Ja wiem co to FM itd. Czepiam się tylko samego faktu dlaczego rmf.fm kończy się na .fm a nie na .pl. Wiem że to zarezerwowane dla radia jest, tak jak .tv dla telewizji.
Ale czy ja np. mógłbym sobie zrobić końcówkę www.przykład.przykładkońcówki ? Bez żadnego .pl za tym ? Chodzi o samą końcówkę. Jest np. .pl, .com, .info, .br, .fm, itd. itp. Czy mogę w jakiś sposób stworzyć sobie niestandardową ?
  • 0

#7 Sajmon_szy

Sajmon_szy
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 10 maj 2011 - 18:58

Ponawaim pytanie
  • 0

#8 Dingo

Dingo
  • Użytkownicy
  • 102 postów

Napisano 10 maj 2011 - 19:51

Nie,
są "końcówki" określone z góry. Z tego co wiem to .Tv też się nie dostaje o tak.
  • 0

#9 Klakiers

Klakiers
  • Redaktorzy
  • 15 postów

Napisano 10 maj 2011 - 21:14

Podpisuję się. Nie da się wymyślić sobie końcówki, jak to ująłeś.
Są one "narzucane" z góry. Udostępnia Ci firma, która jest sprzedaje. Ona też ich sobie nie wymyśla.
  • 0

#10 dmowski1

dmowski1
  • Użytkownicy
  • 47 postów

Napisano 14 maj 2011 - 12:57

RMF FM - tak nazywa się ta stacja radiowa, więcA i taką sobie domenę wykupili, aby ich strona była bardziej rozpoznawalna.

Jest to zwyczajny zabieg marketingowy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych