Jump to content


Photo

Najlepsze ekranizacje książek


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#21 karolstec82

karolstec82
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 14 February 2014 - 08:36

Mi się rzadko podobają filmy powstałe na podstawie książek - zdecydowana większość to jednak adaptacje, a nie ekranizacje. Ale "Pachnidło" było całkiem dobre. Przypadała mi też do gustu unowocześniona wersja "Romeo + Juliet" w reżyserii Baza Luhrmanna.



Pachnidło- rewelka!
  • 0


#22 Robin Hood

Robin Hood
  • Użytkownicy
  • 48 posts

Posted 04 March 2014 - 18:44

Filmy zrobione na podstawie powieści Roberta Ludluma :>
  • 0

#23 Snajper1

Snajper1
  • Użytkownicy
  • 17 posts

Posted 11 April 2014 - 09:51

Najlepsza ekranizacja to oczywiście Blade Runner. To jeden z najważniejszych filmów sci-fi jakie powstały :chillout:
  • 0

#24 adamlukasz

adamlukasz
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 07 March 2015 - 15:59

Zielona Mila - świetna książka, świetny film. Władca Pierścieni - film dobry, ale czy konkretnie jako ekranizacja również? Moim zdaniem to taka pigułka tego, co było w książce, dlatego w kategorii ekranizacji nie uznaję tego za jakieś dzieło.


  • 0

#25 omka

omka
  • Użytkownicy
  • 5 posts

Posted 09 March 2015 - 22:08

Gra o tron całkiem fajne zrobiona tyle że to serial no i oczywiście wspomniane Pachnidło. Naprawdę... malowniczo przedstawiona historia


  • 0

#26 aleksandraS

aleksandraS
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 17 March 2015 - 12:28

Dobrych ekranizacji jest masa. Uwielbiam S. Kinga i przyznam, ze wiele ekranizacji jego książek naprawdę są świetne. Fantastycznie wypadła ekranizacja Zielonej Mili czy Skazani na Shawshank :) Jestem tez w trakcie oglądania Pod Kopułą i również nie jestem zawiedziona, jak na początek :)


  • 0

#27 blancza

blancza
  • Użytkownicy
  • 12 posts

Posted 17 March 2015 - 20:13

 kto oglądał i czytał Greya? Jakie porównanie? 


  • 0

#28 valerie89

valerie89
  • Użytkownicy
  • 23 posts

Posted 29 April 2015 - 09:06

Najlepsza ekranizacja to oczywiście "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkiena - Hobbit wyszedł już gorzej. Polecam też ekranizację "Aniołów i Demonów" Dana Browna i "Pachnidło" Patricka Suskinda.


  • 0

#29 arek9011

arek9011
  • Użytkownicy
  • 6 posts
  • LokalizacjaGdańsk

Posted 28 May 2015 - 13:32

Oprócz rzecz jasna "Władcy Pierścieni" do najlepszych ekranizacji książek zaliczyłbym filmy "Droga", "Imię róży" i "Pachnidło".


  • 0

#30 TomaszZ

TomaszZ
  • Użytkownicy
  • 6 posts

Posted 15 December 2015 - 19:26

Pytanie proste, mianowicie cała seria Władcy Pierścieni i cała seria Hobbita. Poza tym cała seria Harrego Pottera, pierwsza część serii Materii - Złoty Kompas oraz Tajemnice Spiderwick. Poza tym ekranizacje powieści Kinga, ale tylko te, w których on sam był scenarzystą. I na pewno jeszcze wiele innych, ale to pierwsze, jakie przychodzą mi do głowy:-) Najlepszy w ekranizacjach jest Peter Jackson - o, i jego jeszcze King Kong - mistrzostwo świata!


  • 0

#31 bart2k

bart2k
  • Użytkownicy
  • 19 posts

Posted 15 December 2015 - 19:38

Władca Pierścieni bez wątpienia, ale widzę, że jeszcze nikt nie wymienił ostatnio szalenie popularnej "Gry o Tron" :).


  • 0

#32 jakobin_1983

jakobin_1983
  • Użytkownicy
  • 7 posts

Posted 23 December 2015 - 17:31

Często po obejrzeniu jakiegoś filmu gdy tylko się dowiem, że powstał na podstawie książki to od razu sięgam po książkę, żeby dowiedzieć się więcej, bo zwykle żaden film nie odwzorowuje książki w 100 procentach. Zazwyczaj najbardziej rozczarowuję się w przypadku horrorów, które są napisane bardzo fajnie, ale w filmie wykonanie pozostawi dużo do życzenia.


  • 0

#33 pawel7673

pawel7673
  • Użytkownicy
  • 6 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 04 January 2016 - 12:20

Mi się bardzo podobał Gniew oceanu na podstawie książki Sebastiana Jungera oraz Mistery Stephena Kinga


  • 0

#34 zumbaka

zumbaka
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 07 October 2016 - 15:06

Kiedyś pierwsze części Pottera były dobrze zekranizowane bo łatwo było książki po 300-400 stron zekranizować, gorzej się zaczęło od 5 tej części, powinny być wtedy dwa osobne filmy. Ale już fakt, że 7-dma część została podzielona, to był strzał w dziesiątkę.

Gra o Tron także została dobrze zobrazowana, ale w pewnym momencie została saga książek wyprzedzona przez serial i od 5-tego sezonu bodajże mieliśmy taką sytuację, że książka znacznie się różni od filmu np Stannis - w książce wciąż żyje, ale w serialu właśnie nie (choć cut jak Brienne wykonuje na nim egzekucje, więc kto wie czy to cenzura, a może celowy zabieg )


  • 0

#35 poonsco

poonsco
  • Użytkownicy
  • 3 posts

Posted 18 October 2016 - 12:53

Ze starszych filmów to Lśnienie było bardzo dobre, z nowszych dla lubiących kryminały chyba Millenium.


  • 0

#36 menix4

menix4
  • Użytkownicy
  • 5 posts

Posted 23 October 2016 - 18:28

Fight Club u mnie wygrywa. Mimo, że nie jest to mój ulubiony film, to jest idealnym odwzorowaniem książki.


  • 0

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła


#37 kasia1979

kasia1979
  • Użytkownicy
  • 2 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 02 November 2016 - 12:31

Zdecydowanie najlepsza ekranizacja moim zdaniem to Gra o tron. Co prawda jest to serial, ale mimo wszystko zrobił na mnie ogromne wrażenie i całkiem nieźle odwzorowuje książkę, chociaż jest też sporo odstępstw od oryginału


  • 0

#38 farogola336a

farogola336a
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 17 November 2016 - 10:59

With Fire and Sword", czyli "Ogniem i Mieczem"

Nie wiem, za co krytykuje się ten film. Moim zdaniem Jerzy Hoffman świetnie sobie z tym tomem trylogii poradził. Nie zrobił smętnego czegoś, ale całkiem szybki film, żeby nie napisać akcji, napiszę przygody. Być może parę wydarzeń pominięto (nie pamietam jak w serialu), ale scena zabicia Horpyny była zwyczajnie świetna- nasi rycerze wparowali niczym faceci w czerni, brakowało tylko tłumików.


  • 0

#39 Kulig

Kulig
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 14 January 2017 - 10:54

Zdecydowanie Ziarno Prawdy Zygmunta Miłoszewskiego, a z zagranicznych wybieram Tajemnice Los Angeles i Ojca Chrzestnego


  • 0

#40 robben28

robben28
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 18 January 2017 - 23:05

Zdecydowanie Władca Pierścieni :D


  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users