Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłodzenie na CPU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tenshi

Tenshi
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 marzec 2011 - 16:55

Witam.
Stanąłem przed wyborem chłodzenia na mojego A II x4 @ 3,5GHz [bez zmian napięcia] Aktualnie posiadam Karakorum które mi nie wystarcza.
Do boju stają dwa coolerki - NH-U12P SE2 oraz Nordwand rev. B.
Za Noctuą przemawiają dwa dodatkowe wentyle, za EKL -2stopnie w stosunku do Austriaka. Sugerowałem się testami na waszym forum, ale nic z tego nie wynikło. Nie wiem jak przedstawia się montaż Nordwanda na AM3

P.s. Proszę nie polecać Mugena2.
  • 0


#2 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 13 marzec 2011 - 17:31

Podnieś napięcie to może nie będzie się tak grzał i Karakorum wystarczy =D
a co do coolera:

Nie wiem jak przedstawia się montaż Nordwanda na AM3

Spokojnie wchodzi.
A może to: http://pcfoster.pl/a...chon/671-4.html
  • 0

#3 Tenshi

Tenshi
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 marzec 2011 - 17:45

Nieee, właśnie nie chce już tego Pentagrama, jakoś wykonania przestrasza, tę stockową turbinę [czyt. wentylator] wymieniłem po dwóch dniach..
Taaak, wiem, ale poziomo czy pionowo? =D
Za wysoki ten Archon ;)

W grę wchodzi także Megahalems za 170zł, wraz z mocowaniem AM3
  • 0

#4 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 13 maj 2011 - 11:16

Ja bym wziął Noctua NH-U12P SE2 a jeden z tych wentylatorów zamontował w obudowie żeby poprawić wentylację. Osobiście wolę mieć troszkę ciszej niż wydajniej o 2-3 stopnie :)
  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#5 Robo

Robo
  • Użytkownicy
  • 221 postów

Napisano 13 maj 2011 - 12:05

A II x4 @ 3,5GHz Czyli athlon seri 6xx ?? I chcesz dalej krecic?

Mażyc mozna o 4ghz ale nie wiem jakie mobo i zasilanie musiał bys wprowadzic zeby te zjeb... procki podnies na wiecej niz 3,6-3,8ghz.

Jezeli to Phenom to wybacz ale nie zrozumiałem skrótu.


----------------------------------------------------------------------------------------------

Do athlonów nie ma sensu lepszych chłodzen. Do tego w jakiej revizji masz proca?

Bo specjalnie kupywac nowe chłodzenie a pózniej sie zaskoczysz ze tylko bedziesz miał chłodniejszego i nic wiecej.

Do tego jak posiadasz Freezone HP-120 AlCu Karakorum nie rozumiem po co ci lepsze.

To co wyzej napisałem dotyczy sie athlonów II x4

--------------------------------------------------------------------------------------------------
  • 0
Sygnatura edytowana. Nie prosimy użytkowników o wręczanie plusów. Jeżeli uznają to za stosowne, sami je dadzą.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych