Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką kupic Karte Dźwiekową


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukaszenko

lukaszenko
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 24 styczeń 2011 - 22:06

Witam. Po Długim namyśle chce sobie kupić słuchawki Sennheiser HD 380 Pro (HD380-PRO), lecz nie wiem czy muszę kupywać nową. Posidam Płytę główną Asus M3A-H HDMI A780G s AM2+, która jest zintegrowana z 7.1 High Definition Audio Realtek ALC1200. Czy mam kupić Kartę dźwiękową np. taką ASUS Xonar DG PCI 5.1 Audio Card Czy może polecicie mi jakaś lepsza od niej. DYSPONUJE KWOTA 600zl na all a na karte jakos do 250 chcialbym wydać
  • 0


#2 PrzemaS

PrzemaS
  • Użytkownicy
  • 271 postów
  • LokalizacjaRyczywół

Napisano 25 styczeń 2011 - 15:23

Raczej nie opłaca się kupować karty dzwiękowej
  • 0

#3 lukaszenko

lukaszenko
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 15:59

mówisz? A jak bym chciał kupić jakaś kartę to jaką ?
  • 0

#4 infor7

infor7
  • Użytkownicy
  • 115 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 16:28

Zamierzasz kupić te słuchawki do gry czy do słuchania muzyki/ oglądania filmów? Moim zdaniem tak drogie słuchawki zasługują na coś lepszego niż zintegrowany Realtek.
  • 0
Dołączona grafika

#5 lukaszenko

lukaszenko
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 16:51

Chce je przeznaczyć do gry w Counter Strike 1.6 i też tak myślę że lepsza karta by się do tego nadała.
  • 0

#6 PrzemaS

PrzemaS
  • Użytkownicy
  • 271 postów
  • LokalizacjaRyczywół

Napisano 25 styczeń 2011 - 18:16

http://allegro.pl/ka...1410244820.html

Bardzo dobra dla graczy w CSa, natomiast poszukaj tańszej tak do 100zł widziałem
  • 0

#7 seqqes

seqqes
  • Użytkownicy
  • 660 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 18:27

Jak do cs'a to takie coś:
http://allegro.pl/st...1430134389.html
lub
http://allegro.pl/st...1423932651.html
lub
http://allegro.pl/sl...1412658426.html

siberia są takie uniwersalne raczej i świetne do gry jak i słuchania muzyki, zaś 5h i 7h to typowo do gry i do muzyki się nie nadają :wht:
  • 0

#8 aim92

aim92
  • Użytkownicy
  • 1502 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 20:53

Do dobrych słuchawek proponuje zakup dobrej karty dźwiękowej. Znacznie lepsza jakość muzyki i efektów wówczas jest. Posiadam przeciętne słuchawki Sennheisera HD202 i na integrze realteka efekty w grach itd były strasznie sztuczne, nie było czuć przestrzenności. Dlatego nabyłem kartę X-FI Xtreme Gamer. Po ustawieniu trybu na słuchawki i innych dodatkowych opcji np 3D-CMSS (dźwięk przestrzenny) od razu lepiej mi się grało. Wszystko wokół słyszałem co zwiększyło moją reakcje, więc do CS'a i innych gierek jak znalazł :wht:
  • 0

#9 sinrock

sinrock
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 25 styczeń 2011 - 23:09

Tak, kup słuchawki za ponad 300zł i zostaw Realteka albo kup Siberie.... przepraszam ale nerwica nie bierze jak to czytam ;] Senki 380 Pro w tej cenie uznaje się bardzo dobre słuchawki, jednak lepiej się sprawdzają przy słuchaniu muzyki. Jak szukasz czegoś do grania i słuchania to polecam Senki HD 555 i do tego dobra karta. Tutaj możesz brać wspomnianego przez siebie Xonara, tylko bierz DX(PCIe)/D1(PCI), DG i DS sobie odpuść... A jak masz kasy więcej to możesz celować w coś, co jest złotym środkiem zarówno do słuchania muzyki jak i do gry. Prodigy X-fi NRG, ta jednak kosztuje ok 400zł.
To co najważniejsze w NRG to, że ma wzmacniacz słuchawkowy i jest świetna do gier dzięki chipowi X-fi, a dodatkowo masz wymienny opamp.

Moim zdaniem nie ma lepszego zestawu do ok 500zł niż HD 555 + DX. Pamiętaj o tym że dobre słuchawki nie zagrają dobrze na byle sprzęcie, także daruj sobie integre itd. bo będziesz mocno zawiedziony. Jak cie stać i ci nie szkoda kasy to polecam NRG.

Od siebie dodam, że sam posiadam Prodigy NRG + JBL 220 ref. Podkreślę że słuchawki oryginalne, bo po necie krąży masa podróbek. Na integrze nie dało się 5min z nimi wytrzymać, z kartą Xtreme Gamer było już ok, jednak po zmianie na NRG jest super, teraz tylko muszę jeszcze kupić wspomniane Senki HD 555 bo JaBŁek używam do mp3 :wht:

Edit
A jak chcesz mikrofon to kup Zalmana ZM-MIC1,gwarantuje że będzie lepszy niż te "zintegrowane" w słuchawkach i nie tylko... =P
  • 0

#10 lukaszenko

lukaszenko
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 26 styczeń 2011 - 19:28

Przekonaliście mnie do innych słuchawek. A jeszcze jedno jaką radzicie kupić kartę do Steelseries 7H?
  • 0

#11 Bloodi

Bloodi
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 11:41

Ja kupiłam Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, mój komputerek dostał lekkiego kopa i zaczął szybciej działać np. w grach. Dlaczego? Otóż zintegrowana karta dźwiękowa jest poddana emulacji przez procesor. Procek musi przetworzyć dźwięk i to go dodatkowo w pewnym stopniu obciąża. Moje głośniki Logitech X-540 poddałam testowi na karcie zintegrowanej a potem na SB. Różnica jest naprawdę słyszalna. Przeszło dwa lata temu za kartę dałam 250 zł w Alsenie, w Komputroniku wówczas była za 300zł. Taka tylko uwaga ode mnie. Pozdrawiam.
  • 0

#12 sinrock

sinrock
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 27 styczeń 2011 - 16:35

Ja wiem że każdy chce pomóc i to się ceni, ale proszę, jak nie macie zielonego pojęcia w danym temacie to chociaż poczytajcie, zanim zaczniecie dawać rady albo zadawać pytania...

Drogi autorze wątku, poczytaj trochę jak nie chcesz kupić bubla, TU masz ciekawą dyskusję na temat tych 7h i innych i słuchawek... jedyny plus 7H to wbudowany mikrofon który i tak odstaje od Zalmana. Za te same pieniądze albo i mniejsze możesz kupić lepszy sprzęt wiec po co brać "sprzęt dla graczy" jak możesz wziąć "low-end dla audiofila"...
W tej cenie wartym zainteresowania są jeszcze słuchawki Cal! o których zapomniałem wspomnieć we wcześniejszym poście. To chyba jedyne słuchawki Creativa godne polecenia i nie mające nic wspólnego z produktami typu Fatal1ty itd. Tylko ten kto omija temat słuchawek i dobrego dźwięku szerokim łukiem o nich nigdy nie słyszał... =P Chociaż ja bym brał 555 bo mają lepsze pozycjonowanie i są wygodniejsze.


Co do karty po powtarzam po raz n-ty, kup xonara, a jak ci szkoda to nie pisz bzdur ze masz 600zł do wydania. Bo z tego co widze to chcesz kupić bajerandzkie słuchawy, a na karcie chcesz zaoszczędzić :wht:

Takie moje zdanie, więcej już się nie będę produkować bo mądremu nie przetłumaczysz...
  • 0

#13 Amarek1

Amarek1
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 08 kwiecień 2011 - 14:49

Według mnie powinieneś zainteresować się kartami dźwiękowymi firmy Auzentech. Producent może mniej znany u nas, jednak produkuje świetne urządzenia, które cechują się nie tylko jakością i funkcjami, ale także dobrymi sterownikami. Sam mam kartę Hometheater HD i używam jej głównie do filmów Blu-ray, gdyż potrafi w locie zakodować mi dźwięk do HDMI. Jeśli nie potrzebujesz tej funkcji, to są też karty X-Fi Forte 7.1, X-Fi Cinema, X-Fi Prelude, czy tańszy X-Raider 7.1. Myślę, że po przeczytaniu opisów na stronie producenta www.auzentech.com coś sobie wybierzesz. Ja moją kupiłem na aukcji firmy Sound Import. Oni są chyba dystrybutorem w Polsce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych